Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

Re: IFA

Příspěvek

Já jsem sehnal Ifu, která je starší roku 1980 a u ČPP jsou pak hodně veliký slevy. Je to auto do 12t a když to nemáš na firmu, nemusíš platit silniční daň. Mě vyjde roční pojistka na 2,5tis, což je velmi slušný (za fábii platím víc :D )
@Jirka Novák: Tak STK na jeden rok je u náklaďáku stejně ne?
pon srp 03, 2020 6:21 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano jak jsem psal STK je každý rok. U veterána s testací a V číslem platí testace dva roky, tedy jako u osobáku. Ale neměl by se převážet náklad a tak je třeba volit vhodné řešení. Moje pojistka u IFY je 585 Kč za rok a je na klasických soc. žlutých číslech.
Volvo FL 614.
úte srp 04, 2020 12:14 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

polom99:
Jestli chcete nákladní auto 4x4 kolem baráku a do lesa a nechodit na stk a neplatit nesmysly, tak si pořiďte nějakou Liazku co je přestavěná na SS,občas se na bazoši objevují, ale má to taky nějaká svá omezení, takže to není na daleké ježdění.

badyn:
tak co se týče pojistek, tak je tam dost velká variabilita, nicméně otázkou zůstává, jak dlouho půjde Ifu udržet v takovém stavu, aby v pohodě prošla STKáčkem, ty každoroční obstrukce člověku dost ubírají na chuti. Dále už je čím dál větší problém s přibývajícícmi zákazy a váhovými omezeními různě ve městech atp. Takže je to zase na zvážení kde a kam s tím vlastně jezdit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte srp 04, 2020 7:15 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano je to tak, nynější doba vůbec nepřeje starším nákladním autům a bude asi ještě hůř. Já nyní přešel na dodávku a radši jedu vícekrát a je to v globálu i levnější a rychlejší. S nákladním autem nyní jezdím pouze pro písek a kámen do betonu a jinak vše ostatní při stavbě zvládne dodávka Boxer 2,8 HDI. Pokud se situace ještě zpřísní dám Ifu a Volvo na veteránské zelené čísla a tam bude snad klid od budoucích daní za CO2, STK, emise a eko zóny.
Volvo FL 614.
úte srp 04, 2020 8:43 am

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Zdravím všechny. Čerstvá zkušenost se světluškou, jsem toho teď plnej... :( Koupil jsem pred časem ifu fekál s vadným motorem. Sehnal jsem jiný, potřebuje přetěsnit. Což se, teprve teď, chystám udělat. Objednal těsnění na světlušce. Po tel konzultaci přímo s obchodem, objednal jsem lepší sadu za 2300,- s dopravou, namísto stejné sady za 1300,- asi, označené jako malá, že prý to malá u označení sady znamená, že je sice na kompletní motor, stejně jako ta dražší, ale vyrobená mimo EU (čína) a ta dražší je z EU (velmi kvalitní těsnění) Sada přišla expres, hned druhý den, ale chybí jedno těsnění pod hlavu, je přetržený a zmuchlaný těsnění prsou, ostatní papírový těsnění je "jen" zmuchlaný... To může být prostě omyl, že jedno hlavní těsnění chybí a chyba transportu, že to ostatní je poškozený, to bych dal... Po tel reklamaci slíbili poslat chybějící těsnění hlavy, to prsní podlepim a v pohodě, s obchodem byla slušná domluva. Štve mě ale, že podle fotek na webu, přišlo mně za větší peníze to čínský těsnění!! Z toho bych se po.... Mám to jako koníček a chci to mít co nejlepší, v rámci svých možností... Bojím se, obecně, těsnění pod hlavy. A teď tohle, možná čínský.. Tak jsem ze světlušky docela zklamanej, no... Tak to je asi protentokrát všechno... :)
úte srp 04, 2020 11:03 am

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: IFA

Příspěvek

: badyn - ..ten rok 1980 tam je nějak hraniční ? ... mám 1981 ,minulej rok když jsem se ptal u čPP na pov.ruč. u starých nákladáku,tak mě paní s úsměvěm mezi řádky řekla,že lepit budu jejich cenu dál :-)).......
úte srp 04, 2020 3:50 pm

Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

Re: IFA

Příspěvek

mara1133:
No podle té jejich online kalkulačky to tak je, ale je fakt že to jsou pojišťováci :D
úte srp 04, 2020 9:31 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Re: IFA

Příspěvek

:( Už jsem to tady psal v sekcích jiných značek, Světluška má opravdu špatnou pověst. Prodej čínských dílů, vydávaných jako originály je u nich naprosto běžný. :evil:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
stř srp 05, 2020 6:45 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

U Světlušky taky občas nakupuji, taky už mi poslali něco jiného či jiné problémy, beru to tak, že je to prostě vše levná čína, hold už na ty "naše veterány" bude problém sehnat vůbec cokoli, tak aspoň zaplať pán bůh za to co je no. :( :? :cry:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř srp 05, 2020 7:01 am

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Aha. No moje chyba. Měl jsem se napřed pořádně zeptat. Snad to těsnění pod hlavu bude k něčemu... Pokud má snad někdo zkušenost s nějakým konkrétním těsněním pod hlavu z konkrétního obchodu, co je fakt bez problémů, tak prosím poraďte, nechce se mně to pak zbytečně na autě předělávat... :)
stř srp 05, 2020 10:33 am

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jo, a když už to budu dělat, ví někdo kolik mrazovek a jaký rozměr tam je? Že bych je rovnou někde objednal taky.. Možná v obchodu kalina...?
stř srp 05, 2020 10:36 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ani naše výroba těsnění pod hlavu není kvalitní, od Kaliny mi těsnění vydrželo 70 km a pak mě táhla Tatra zpět na tyči. To jsem vyměnil na radu známého, jenže toho potkal stejný osud později. Od té doby používám jen originální DDR.
Volvo FL 614.
stř srp 05, 2020 11:00 am

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Pěkný... A lze ho někde nějak objednat? To origo DDR... Co to tak stojí? Prosim...
čtv srp 06, 2020 9:48 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Jedině prohledat staré sklady JZD nebo uhlířů. Pak zkusit E -bay, ale tam je to drahý a hned pryč. Původní byly azbestovo-grafitové a tento materiál byl opravdu nejlepší a nic ze současné eko výroby se nedá srovnat. Proto ten rozdíl v kvalitě. Já se nechal nachytat krásným vzhledem u Kaliny a silikovovým ohraničením, ale základní materiál byl nekvalitní a opertlování spalovacího prostoru bylo taky nekvalitní a náchylné na praskání.
Volvo FL 614.
čtv srp 06, 2020 10:02 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Jirka Novák:
a jak jsi dotahoval hlavy, přesně na moment podle knížky nebo jsi je dorval víc? Já už několikrát měnil těsní pod hlavami a zatím mi nikdy žádné nefouklo ani s přidaným turbem, ale hlavy dotahuji víc, resp. co to jde tzv. na "byka" :lol: :lol: :lol: Jasně, není to zrovna profesionální dílenský "echt" postup, ale u takovýchto starých motorů, Zetorů, Liazek atd. se mi to vždy osvědčilo. Jak se to utahovalo podle příručky, tak s tím byl pak často problém. :(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv srp 06, 2020 10:57 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů