Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Já to odvezl na zinkování do Hradce Králové a do zinkovny Wiegel, ta má lepší reference na kvalitu než v Žebráku její další pobočka.
Jinak to muzeum není přístupné a otvírá se jen při příležitosti srazů a to je k dohledání na netu. Já se tam dostal s členem spolku který tam měl uskladněnou tu nápravu a taky visokozdvih k dispozici. Jen příjezd od hlavní brány je několik kilometrů po areálových cestách a převážně lesem. Sem tam byly opuštěný budovy i s ruskýma nápisama a v různém stádiu rozpadu.
Volvo FL 614.
pát dub 27, 2018 12:10 am

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

Podáte pak referenci po zinkování jakou práci provedla ta firma v H.K.na tom zinkování.?
pát dub 27, 2018 8:46 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano samozřejmě. Dostal jsem doporučení od známého, který mi pískoval díly a protože taky odváží své zakázky do zinkoven, tak má poznatky. Já byl na místě v H.K. velice mile překvapen pomocí jak technologicky zajistit vnitřní pozinkování uzavřených profilů. S takovým vstřícným přístupem jsem se dloho nesetkal a ještě jsem dostal písemný manuál pro přípravu materiálu pro žárové zinkování pro další budoucí zakázky. Příští pátek si pro to jedu a tak jsem zvědavej. Bylo to možná 150 dílů a tak s tím mají asi dost práce.
Volvo FL 614.
pát dub 27, 2018 11:21 am

Vorech
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 24, 2008 2:34 pm

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek
pon dub 30, 2018 10:37 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak jsem se rozhodl totálně rozložit celou agrovku L60 a samotný rám půjde na pískování a pak bude následovat nástřik zinkovou základovkou. Taky jsem objednal měděný trubky na budoucí rozvody vzduchu a brzdové kapaliny.
Zatím jsem vybral tuto zinkovou základovku: http://dopler.eu/barvy/barvy-na-kov/zak ... _0_kg_40m2
Jestli má někdo lepší variantu, tak prosím o info.
Volvo FL 614.
čtv kvě 03, 2018 10:37 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - zinkovu farbu nekupuj. Zastav sa u mna v chebe a dostanes darek😉 Na ram potrebujes aspon 150-200um, oni udavaju 40um 5m2/kg. To je male krytie. A miesana riedidlom, ty potrebujes miesanu tvrdidlom + riedidlom + musi obsahovat kyselinu, aby sa farba doslova zazrala do kovu, a kov nereznul a bola odolna voci oterom, nejde poskrabat. Za tyzden som doma, tak ti poslem foto tej svojej zinkovky, ktoru pouzivam., tak chvilu vydrz a potom porovnas,ktora by ti viac vyhovovala :wink:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv kvě 03, 2018 11:34 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Peter, velice děkuji a stavím se u tebe velice rád, neni nad zkušenosti z praxe.
Volvo FL 614.
čtv kvě 03, 2018 2:30 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - jj kludne sa stav. Casovo som sice furt v presse ale na kaficko a pokec si cas urobim :D . Inak, pokial budes davat pieskovat aj napravy, tak bacha, musi to robit nejaky sikula. Mne to robili pitomci, plne napravy piesku, piesok manzety potrhal a vse sa navalilo do napravy. U zadnych naprav to tam navalil cez vypustacie a nalievacie otvori, mal vicka opiskovat a zalozit, tak najskor opiskovali otvorene napravy a pak vicka, ktore my vratili v pytliku. Musel som ich menit, nahr. napravy som obrusil sam rucne, neni to sice dokonale, ale furt lepsie, ako ked s nabojom ani nepohnes :wall: :wall: nastatie som tenkrat robil vsetky napravy, tak aspon ze tak :pray: z tych zasypanych pieskom som vzal akurat valce,bubny,brzdove oblozenie, zvysok nepouzitelny :roll: Tak ich na to upozorni, aby si nemal stejny problem. :doh: :wink:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv kvě 03, 2018 3:00 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano to vím s tím pískováním mechanických dílů a proto tyto zásadně tyto díly čistím sám drátěných kotoučem a flexou. Na pískování dám jen kovařinu a zrovna jsem dovezl držáky a další díly které půjdou do žárového zinku zítra.
Volvo FL 614.
čtv kvě 03, 2018 3:52 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem z HK odvezl první várku pozinkovaných dílů a bylo to 200 kg. Jeden díl - držák baterek mi nenazinkovali z důvodu problematického vnitřku nosného jäklu a nečistot v něm. Jinak moc nadšení nebyli, renovované díly nemají v lásce a radši preferují nové bezproblémové konstrukce. Těch tam byla naprostá většina a na celém skladu materiálu jse neviděl takovou drobotinu jako jsem měl já. Proto to zamračení při předávání. Ale na to nehledím, základ je že je to nějak hotový.
Dále jsem koupil Cu trubky na rozvod vzduchu a brzdové kapaliny. Takto to vydrží věky :D .
Takto vypadá rozklad L60 a brzy půjde kabina dolů a pak motor a přední náprava. Zadní náprava je již odšroubovaná a je dobře že jsem dovezl novou z Německa, tahle má stržený závit pro uchycení tlumiče a to se nedá v odlitku nápravy jednoduše opravit.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pát kvě 04, 2018 5:17 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - jojo bezna vec taky jav. Nove diely pieskovat a ked tam nieco normalny clovek dovezie,tak plna huba kecov,ze preco to nejde a ze to mas este blbe ocistene, jebaczz totok. Som uz premyslal,ze by som si pieskovacku sam domov kupil. Kolo 20.000kc uz sa da fajnova zohnat a pieskovnu mam pod nosom. Ani u nas veteranistov nemaju radi,kukam,zektorých to vsade tak. Idealne priviezt traverzy, aby toho bolo aspon 5kamionov a potom su spokojny aj z ceny spustia,ale jak im takuto drobotinu privezies,taaaak hotovo.... :-\ Na kolko ta vysla tuta 200kg sranda? Ked nechceš verejne,tak pisni sz :-)
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát kvě 04, 2018 8:18 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Vyšlo to na 5034 Kč včetně DPH a myslím že je to levnější než lakování špičkovou barvou. Já to budu stříkat černým Formexem speciání na čerstvý pozink. Ten slouží i jako základovka pro další lakování a to bude asi černý Hostagrund který je na podvozky vozidel.
Ano je to pravda že na renovátory vozidel tam nemají chuť, je to pro ně komplikovanější a třeba jsem si dnes vyslechnul že museli zastavit linku kvůli těm držákům rezervy a že je to vyšlo na 50 000 Kč. Jenže to je jejich problém,snad mají praxi i s takovým materiálem a ne je s zcela novýma profilama od kovovýroby. Ale jednání bylo velice slušný a když jsem jim povídal o tom autě který renovuji, které ani neznali ,tak to vzali sportovně.
Volvo FL 614.
pát kvě 04, 2018 10:12 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - tak to este ze ti k tomu tych 50litrov nepripocitali. Mna stalo pieskovanie ramu,ramena,nadstavby,pacek,kabiny a ostatnych drobnosti skoro 2kila :'( A to bol este povyk,ze som to mal zle ocistene a mastne... pak som chcel u nich opieskova 13diskov a 10 by my bola malo :-( ceny tu maju divoke a s majitelom neni uplne rec. Pre neho to neni uplne dobry kseft,idealne rovno z kovovyroby a at je toho mraky... Ja tomu rozumiem,ze ich tym brzdim,ale na druhu stranu,kazda koruna dobra predsa...
Caka ma este minimalne 5aut,tak asi pojdem do svojej pieskovaky...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát kvě 04, 2018 10:22 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Peter, koupil jsem pískovačku a mám k ní tříválcový Orlík. Jenže bez samostaný haly to bylo naprd, moc prachu do okolí. Tak to nechávám pískovat u známého a ten má profi pískování - metalizaci a dieslový kompresor, sušičku písku a velkou halu. Pískování všech dílů pro toto zinkování vyšlo na 5000 Kč, ale práce to byla náročná a ještě k tomu byly brzdový bubny a pár věcí co nešlo na zinkování. Kvalitu opískování mají velice dobrou a používám jejich služby již sáhodloze. Dokonce jsem u nich koupil v bazaru v roce 1995 tu mojí W50 a mám jí dodnes :D
Volvo FL 614.
pát kvě 04, 2018 11:15 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Možná se mi budete smát, ale vyrobili jsme si s kolegou domácí pískovačku podle tohoto návodu:

https://www.youtube.com/watch?v=iZsV1dJozfM
https://www.youtube.com/watch?v=Ek9Y6SZF69A

Výrobní náklady minimální, použil jsem nádrž 70l od LPG, písek používám ten obyč pytlovaný co se dá koupit ve stavebninách na spárování dlažby,stojí pár korun. Akorát jako trysku jsme zatím použili trysku ze vstřikovače Liaz-Zetor,flexou jsem uřízl špičku a jelo se,ale vydrží tak 3-4pytle, ale zase jich je dost,z té svíčky to taky není špatné,ale je problém ji někdy kuchnout aniž by praskla. Asi za investuji do profi trysky.Hadici obyč vzduchovou tu hrubou černou,zatím pořád drží. Tryskám normálně na zahradě,rozprach je tak 3-4m,což je v pohodě a písek se v trávě ztratí :lol:
Zatím to honím dvěma kompresory,dvoupíst a jedno píst,ale třípístový orlík by to měl v pohodě zvládnout. Je to skvělá věc a ušetří mraky práce pro přípravu pod nátěr-lak. Hlavně velké věci co je problém odvézt někam do trýskárny a poslouchat mraky keců.
Takže se toho nebojte a pískujte si sami.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
ned kvě 06, 2018 10:48 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů