Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon črc 29, 2019 7:46 pm

Venca L60
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 06, 2014 7:33 pm
Bydliště: ondrejov

Re: IFA

Příspěvek

Teda šedesátka nebyla žádnej výkřik mody ale tohle je fakt hnus.
pon črc 29, 2019 10:05 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

To měla být unifikovaná kabina která vznikla v 70 letech. Ale z nedostatku peněz z projektu sešlo.
Dneska jsem odvezl Ap-n k novému majiteli do Lipska a vše proběhlo OK. Auto zkontroloval přísněji než na naší STK, i naviják nechal odzkoušet a zkušební jízdu udělal i na dálnici. Takové přebírání auta jsem nezažil, ale vše dopadlo dobře a bez připomínek. I výbavu kontrolaval jak technik na výstupu z montážní linky při výrobě. Taky vše bylo OK a ještě bylo dost času na probrání situace v Německu. A nebyly to žádné dobré informace. Konec konců jsem to viděl na autobusovým nádraží v Lipsku, kde jsem si připadal jak v Orientu. Bílých tam nebyla ani polovina.
Těsně před hranicema ještě na CZ území.
Obrázek
Setkání na dálnici s veteránem IFA H6 a obytným přívěsem.
Obrázek
Zapakovaná AP-n u nového majitele ve společenství dalších aut IFA.
Obrázek
Volvo FL 614.
pon črc 29, 2019 10:26 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Jirko,gratuluji k tvému prodeji, že vše klaplo dle tvých představ a splnil jsi přísné německé nároky.
Neukápla ti slza, když už jses s tím autem za ty roky docela zžil a věnoval jsi mu nemálo času?
Nebo vše probíhalo dle standardního rčení, že auto udělá 2x radost, když ho kupuješ a když ho prodáváš? :lol:

Jinak v tom Německu to musí být místy otřesné, což v našich médiích nikdy neuvidíme. Docela mne zajímá,kdo ty ""lidi"" za pár let uživí až jich přijde ještě několikanásobně tolik a ještě se několikanásobně rozmnoží. Jejich systém chování, žití a využívání sociálních podpor je nápadně podobný s naší českou menšinou, která je u nás usazená již po mnoho desetiletí a tak lze z toho usuzovat jak se to vše bude vyvíjet.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte črc 30, 2019 10:45 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Venca L60:
no je jasné že na první pohled ta kabina není moc pěkná, ale řekl bych že vevnitř bude dost prostorná, težko říct, každopádně to byl jen vývojový pokus a docela mně mrzí že se L60ka nedožila pokračování jejího vývoje do současnosti, jakožto nákladní vozidlo 4x4 do těžkého terénu si myslím,že měla dobrý potenciál, bohužel je už vše jenom minulost. :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte črc 30, 2019 10:49 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tohle mně fakt pobavilo :lol: :lol: :lol:

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte črc 30, 2019 11:51 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj pavle,
když jsem od ní odcházel tak jsem jí pohladil, ale vzhledem k tomu že si stále něco vymýšlela, tak jsem až tak nesmutnil. Třeba den před vyjetím jsem zjistil že nevystavuje spojka a že chybí brzdová kapalina ve spojce. A to nikde neunikala a tak to bylo docela nepříjemný překvapení při couvání a najenou nemožnosti vyřadit. Tak jsem to chcípnul a nic se nestalo. Kapalinu jsem dolil, odvzdušnil a bylo to zase OK. Na cestu jsem vzal půl litru brzdovky a dobře jsem udělal. Každých cca 70 km jsem musel trochu dolejt a opět nikde nic nekapalo. Poslední dolití jsem udělal 5 km před cílem a po dobu zkoušení to bylo OK. Ale majiteli jsem o tom řekl, aby to hlídal.
V tomhle je W 50 skvělá, tam mechanika neselže je tak. Proto jsem i rád že je L60 z domu a nyní likviduju i tu agrovku a na agregáty mám již zákazníky. Takže s L60 definitivně končím.
Volvo FL 614.
úte črc 30, 2019 4:18 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Ano Jirko,chápu Tě. Ale přeci jen jich je škoda. Byl si jediný český ifák a člověk co se vyzná. Ano tím zůstaneš nadále,jen ta stopa L 60 nenávratně zmizí. Je mi jasné,že je 60 tka problémová a tak ani já bych ji nechtěl. Jenže ty vzpomínky z autoškoly mi nikdo nevezme a já abych 60tku z nostalgie viděl budu snad muset do německa? Natož abych se s ní ještě někdy svezl😉
úte črc 30, 2019 5:42 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Co se dá dělat, už se stalo a chápu to, člověk občas v životě musí udělat nějaké kompromisní rozhodnutí, sám jsem nyní na tom vlastně úplně stejně, také se zbavuji jednoho stroje z rodinných důvodů a moc dobře to znám, jak je člověk na všechno sám a najednou se ocitne v situaci, že to už nestíhá :-(
Na druhou stranu je opravdu škoda, že tento kus šel z republiky pryč, už bude nanejvýš raritní vidět jet po silnici L60ku, W50-tek je ještě k vidění celkem dost, hodně se ještě používají jako fekály, tam se ještě drží, ale už to taky dost mizí :-(
Co se dá dělat, svět se kutálí dál a není z něj úniku :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte črc 30, 2019 6:35 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Mě bohatě stačí W50 a budoucí veterán Volvo FL 614 jako připomínka starých časů. Ale doba pokročila a třeba včerejší návrat autobusem z Lipska byl jak přestup do jiného století. Autobus jel stále rychlostí 100 km a motor točil odhadem nějakých 1500 ot. Takže jen jemné vrnění a cesta ubíhala skvěle. Takovou techniku bych bral ihned.
Volvo FL 614.
úte črc 30, 2019 8:29 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: IFA

Příspěvek

To bych tipoval ještě menší otáčky, při 1500rpm mi jede Arocs 90km/h a to je teréní podvozek 4x4. Už před deseti lety se tahač Volvo při 90km/h převaloval na nějakých 1100rpm


Obrázek
BES - běs
úte črc 30, 2019 9:16 pm

Venca L60
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 06, 2014 7:33 pm
Bydliště: ondrejov

Re: IFA

Příspěvek

poulm: Šedesátka s kabinou z Mergla vypadala líp a prostoru je v ní dost. :wink:
úte črc 30, 2019 9:53 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ty otáčky jsem odhadoval a asi to tedy bude míň. Mě se líbí když motor točí málo a jede kopec nekopec stále stejně. Ale nebudu pořizovat nic moderního, jsem rád za ušetřené místo a tak konečně dostanu pod střechu vše.
Volvo FL 614.
úte črc 30, 2019 11:54 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ještě jedna závada při cestě a to byla mýtná krabička zatracenýho Kapsche. Koupil jsem jí před jízdou a byla řádně nabitá kreditem. Po cestě bylo ticho a ani nepípla. Takže nejmodernější elektronika v autě si postavila hlavu a nic jí nepřimělo k pípání. Protože jsem jel na čas tak jsem to nemohl řešit a celníci brzo ráno taky nikde nebyli tak jsem dojel až k Chomutovu bez jejich asistence. Zda je ten krám funkční a je jenom němý nevím. Ukáže se to až jí zase vrátím zda bylo něco vyčerpaný z kreditu. Vypadá to že Kapsch již mýtné jednotky jenom točí a nekontroluje je. Jestli je vnitřní baterka slabá je jeho záležitost a kašlu na něj.
Volvo FL 614.
stř črc 31, 2019 12:02 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak, konec dobrý, všechno dobré. Důležité je se vrátit domů živý a zdravý :)

Jak tě Jirko znám, tak si brzo nějakou novou zábavu najdeš, ty nejsi typ, který by jenom okopával pneumatiky a leštil zpětná zrcátka :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř črc 31, 2019 9:33 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů