Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Honza Šudoma
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 15, 2017 1:12 pm

Re: IFA

Příspěvek

A když​ ty lanovody ustřihnu budu to moct ještě zpravit ?? Kolik myslíte že by stála oprava ?? Jirko?? Mohl bys vyfotit všechny svoje kompletní ify ?? Díky
sob črc 29, 2017 11:32 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak zarezlé lanovody pak stejně musíš vyměnit, takže ustřihnutí jim už neublýží.
Jak psal Jirka, zrenovovat jde všechno, ale už to v dnešní době jde dost do peněz, času, trpělivosti a odhodlání a mnohým v půlce dojde dech, nebo skončí jako rozvedení. :? :(
Jako jedna věc je koupit nějakou starou Ifu bez TP na "dotřískání" na hrkání si s ní na stavbě, po lese nebo kolem baráku a druhá věc je ji dát do cajku, tak aby prošla STK a mohla jít do běžného provozu.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon črc 31, 2017 9:08 am

Honza Šudoma
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 15, 2017 1:12 pm

Re: zhasínání

Příspěvek

Hej?? Mám prosbu. Jak se vypíná IFA?? Jaký má start.klič ?? Jako na kombajnu ?? :wall: :oops:
pon črc 31, 2017 9:33 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Klíčkem ne, mačká se západka na plynovém pedálu a tak se pedál přestaví do polohy 0 a motor chcípne i s pomocí motorové brzdy která se aktivije polohou 0. Já jsem motorovku odstranil a tak se motor zastavuje bez ní a to stejně rychle.
Volvo FL 614.
pon črc 31, 2017 10:21 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: IFA

Příspěvek

A když​ ty lanovody ustřihnu budu to moct ještě zpravit ?? Kolik myslíte že by stála oprava ??
Jestli tohle myslíš vážně, tak se do toho raději nepouštěj :?
BES - běs
pon črc 31, 2017 11:05 pm

Honza Šudoma
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 15, 2017 1:12 pm

Re: IFA

Příspěvek

Proč ?? Já nemyslel ty lanovody to možná ještě seženu já myslel ty brzdy jestli půjdou spravit . Jako nechat osoustružit bubny nalepit pakny přetěsnit prasátka atd.
úte srp 01, 2017 10:24 am

Honza Šudoma
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 15, 2017 1:12 pm

Re: IFA

Příspěvek

Udělám to jinak. Tu o které píši si přitáhnu rozhodím na ND a koupím nějakou kloudnou. A navíc ta o které píši je bez SPZ . To je pro mě celkem problém. Mám Pola tak 2km od sebe ale do kopce a tam je zákaz vjezdu pro nákladní auta :cry: ale to že si koupím kloudnou neznamená že si ji neudělám k obrazu svému :twisted: jo a ještě nevím.myslite že se vyplatí koupit si to rozmetadlo na ifu ?? Prý s tím byly v kopcích problémy že to hnojivo se hrnulo pod pásem a dělalo to pak čáry v trávě.diky moc komunito :lol: za všechny​ rady :D
úte srp 01, 2017 10:34 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Jeden pěkný úlovek z dovolené. Je to Ifa od kolotočářů stojící u ZOO Lešná u Zlína :clap:
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát srp 04, 2017 8:31 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Hezká :D ,hned bych tu kabinu z ní bral.
Volvo FL 614.
sob srp 05, 2017 10:58 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Bohužel jsem ji viděl jenom přes plot a už jsem neměl čas shánět majitele a pokoušet se nahlédnout této Ifě pod sukni, ale je vidět že ještě leckde někomu slouží. Těžko říct,možná by byla i na prodej. Stojí přes ulici v zahradě naproti druhému vchodu do ZOO Lešná :clap:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob srp 05, 2017 11:11 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem vymontoval z vojenské L60 AP-n výměník voda-olej a díky nutnosti výměny spodního víka kvůli 32 Kw silnému předehřevu, tak jsem vše vyčistil a bylo již nejvyšší čas to udělat. Tím že se nachází výměník na nejnižším místě motoru tak se tam zachytávají veškeré nečistoty z chladícího okruhu. Tento motor má cca 70 Tkm a pochází ze sklápěčky a byl měněný ještě v Německu u předchozího majitele. Proto ta dnešní přestavba zpět na vojenskou verzi.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
stř srp 09, 2017 10:35 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska za 3 minty práce vyčištěn vnitřek motoru Ap-n a to tlakovým Perchlorem a spotřeba byla pouhé 3 litry. Super výsledek nejlepším odmašťovadlem široko daleko :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv srp 10, 2017 12:06 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak hotovo a zítra jde do motoru :D
Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv srp 10, 2017 9:28 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak výměník namontován a na řadě je montáž oplechování vany pro usměrnění teplého vzduchu od naftového bufíka. Ten ohřívá vodní okruh a spaliny ohřívají olejovou vanu.
Obrázek
Volvo FL 614.
pát srp 11, 2017 2:32 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem se byl ve Zlíně podívat na výše a dříve vyfocenou L60 valník. Majitel atrakcí a kolotočů byl velice slušný, ale L60 jsem nekoupil i když jsem na to byl připravenej a v autě jsem dovezl vše potřebné pro převoz. Kabina byla opravovaná a bohužel dveře byly velice těžce otevíratelný a zkřížený byl jejich zavírací profil. Dále bylo hodně kytováno a na kytu byly již trhlinky. Tedy kupovat jí kvůli kabině bybylo nerozumný a tak radši budu dále shánět nejlépe novou a nezbastlenou.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
sob srp 12, 2017 4:23 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů