Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine

Odpovědět
PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

TT MILOVICE 2017
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon dub 10, 2017 8:44 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Zdravím, pokud by měl někdo zájem o 2 volné vstupenky na neděli tak mi napište SZ. Samozřejmě zadarmo, místo předání v neděli ráno v Orlové. Byl jsem dneska a bylo fajně.
sob kvě 20, 2017 8:45 pm

Vojta246
Příspěvky: 51
Registrován: stř bře 14, 2012 9:15 pm
Bydliště: ValMez

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Tak jsem se byl o víkendu podívat v Mohelnici. Výkony posádek pěkné i když vhledem k celkem suchému povrchu nic extra zajímavého a nezvladatelného :) Co mě velmi příjemně překvapilo byl Michal Jansa s pancéřovou osmikolou. Jel krásně dravě ale zároveň s hlavou tak jak vždy jezdil :) Také některé jiné osmikoly změnily majitele a i mladí kluci s bílo červenou "ábíčkovou" Tatrou jeli hezky :). S1,S2 jsem nestíhal. Ventry jely klasicky "šlapačkově" ale hezky. S4 je spíš takovým tahákem na lidi. Každý jede svůj stejný styl. Dobře se na to dívá ale po třetím závodě už to nebaví.

Ovšem co mě odradilo bylo opravdu přelidněno což v Mohelnici bývá vždy ale teď mi přišlo nějak extrémně a docela neochota lidí v zájmu aby si na svůj mobil mohli nahrát asi uplně vše stáli všude jen ne tam kde by měli. Pořadatelé se snažili ale někteří doslova bezmozci se hádali kde mají stát když auta nebyla schopna se naštelovat ani do vjezdové brány a museli tupě stát u pásky aby je náhodou někdo nepředběhl. Kdo byl tak například u sekce číslo 5 nájezd Zlobra nebo Antonína. :roll: A o stání pod úrovní aut atd ani nemluvím. Asi jsou všichni atleti v případu pádu vozu. Docela bych se nedivil kdyby se začalo páskovat nadvakrát. Jednou vyznačená sekce a pak pásky pro lidi :|

Byl jsem v mohelnici asi 12x ale příští rok určitě ne. Kunštát, Jihlava a jiné místa jsou daleko zajímavější a v případě Kunštátu pokaždé se měnící pískovny je to super.
ned kvě 21, 2017 9:52 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Vojta246 přelidněno bych vzhledem k počasí neřekl. Byli jsme pouze v sobotu a podle mě, v minulých ročnících bylo lidí více. Některým lidem by nepomohl ani drátěný plot - já si zaplatil já chci vidět. Nájezd Zlobra a obhození fotografa nemělo chybu. Letos je to poprvé co nemám červený krk :D .
V loni jsme byl poprvé v Kunštátu a měl jsem trochu obavy co do počtu posádek tak i pískovny jak to bude vypadat, ale byl jsem mile překvapen. Počet posádek nebyl nejvyšší, ale všude se dalo dostat a nemusel jsem se nikde mačkat. Takže 12. - 13. 8. už mám poznačené v kalendáři.
pon kvě 22, 2017 7:31 pm

Vojta246
Příspěvky: 51
Registrován: stř bře 14, 2012 9:15 pm
Bydliště: ValMez

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Přesně tak Kunštát daleko lepší. Můžeš se hýbat volně mezi sekcemi a zároveň si nahoru na hranu dát židličku a vidíš vše. Navíc měnící se terén je vždy zajímavější než takřka stejná Mohelnice až na pár kopů bagrem což chápu protože tu trať nemůžou přebagrovat jak by se zachtělo.
Naposledy upravil(a) Vojta246 dne úte kvě 14, 2019 8:35 pm, celkem upraveno 1 x.
pon kvě 22, 2017 8:35 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Jsem na youtube koukal, že posádka Vaněk, Hanzík, Profous nějak drasticky změnila jízdní styl. :lol: :lol: Ti snad za celou kariéru nedali plný plyn... A ono to kočíroval Michal Jansa. A ještě koukám, že vyhrál, což mu strašně přeju, že trochu rozbouřil vody. Výkony některých posádek v S5 jsou vskutku katastrofální, občas mi připadá jak kdyby v té 813 seděli prvně a nebo už tu sekci radši měli za sebou a nemuseli někde přidat plyn nebo nedej bože hrabat.

Jinak Daniel Stiblík asi dosáhl historického okamžiku vítězstvím v závodu do vrchu. Nepamatuji, že by se někdy někomu dostaly přední kola až na hranu kopce. Ovšem vzhledem k parametrům jeho vozu by to byla docela ostuda kdyby se tak nestalo. :wink:
Filip Nikl
pon kvě 22, 2017 10:38 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

V roce 1998 se údajně Vonšovský s Liazem AWS vyškrábal až úplně nahoru. Kdyby byl zájem, dohledám článek z dotyčného Truckeru, kde to bylo psáno.
!LIAZ 4life!
úte kvě 23, 2017 7:59 am

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Njn, tak tak daleko moje paměť nesahá. :lol: Ale v historii MČR, která se píše vlastně od roku 1999, to asi bude nejvýš.
Samozřejmě je to spíše o účasti. Pokud by to zkusili s dakarským speciálem (ať už Buggyra nebo teď Bonver Jamal), který tam mívá pravidelně exibici, tak nahoru vystřelí jako nic.
Filip Nikl
úte kvě 23, 2017 12:22 pm

Uživatelský avatar
Mikki
Příspěvky: 809
Registrován: ned říj 21, 2007 2:57 pm
Bydliště: Predajná, Stredné Slovensko

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Pozeral som pár videí s Jansom s Profousovou 813 a pripomenul som si staré časy TT v S5 (Svoboda/Drahokoupil/Korytář). Keby dostal do ruky Stehlíkovu 815 tak by to bolo zase niekde inde. Nieže by Stehlík nebol šikovný, ale stále mu chýbajú skúsenosti a viacej drzosti. Tá jeho 815 sa už približuje strojom z DTTM a ukazuje ako by to mohlo byť do budúcnosti. Otázka času kedy sa niekto ukáže s Terrnom 6x6/8x8, resp. Jamalom...
Točivý moment náš každodenný daj nám dnes, ako na diaľnici tak aj v teréne...
pon kvě 29, 2017 10:09 am

Vojta246
Příspěvky: 51
Registrován: stř bře 14, 2012 9:15 pm
Bydliště: ValMez

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Tak jsem se byl podívat v Mohelnici. Závod pěkný. Sekce některé více náročné některé méně. Co mě překvapilo byl start obou Jansů na pancéřáku. Bylo fajn se na to dívat a po včerejším shlédnutím výsledků byl i výsledek :) Jeli krásně :). Černého tatra jela taky pěkně a už i změnili výfuk který byl v Milovicích skrz kabinu tak je už klasicky za kabinou. Mají tam opravdu novou V8 turbo.

Co mě ale trošku odradilo byly "kecy" Boba. Umí zvednou lidi, vyburcovat je k fandění ale za ty roky co to dělá a co jezdí stále a ty samé auta by si už konečně mohl nastudovat k autům alespoň základní parametry. Jednou je V12 "šestnáctilitr", jednou " osumnáct" atd...a všecko stejný auta..a to nepočítám že 815 8x8 má 19004ccm když už...A vychvalování Černého tatry že má motor z lokomotivy a má super zvuk který tam od začátku sezony není a je tam V8 a dřív tam byl sériový motor z tatry V12 2xturbo který je i v muzeu je na pováženou.

O modro-žluté osmikole ani nemluvím. Kecy o 3 "sériových" kusech pro Arábii, o tom jak se motor ladil v Kopřivnici ale vlastně na brzdě nebyl proto neznáme výkon (což je docela kravina pokud se motor ladí tak vždy musí být na brzdě) ani nemluvím. Je to prachsprostá stavba a měl by jezdit prototypy ale tam by si jezdil sám tak mu to dali do S5 jakože 8x8. Ale o tom tu bylo hovořeno dřív a i podle výsledků není problém ho pojezdit s klasickou "sériovou" tatrou. To že kluci se sériovou VVN zadřeli motor to je mi líto ale mluvit že je to nějaká super dlouhá 8x8 taky není pravda protože to je jediná která není pokrácená a jezdí podle pravidel. Všechny ostatní 815 8x8 jsou rozřezaný a krácený. A o dělených brzdách to už nemluvím vůbec co tam mlel protože to podle pravidel vůbec nesmí být v kategorii Sx.
Tím nechci hanit Boba a chápu že spousta lidí je na závodech a o autech nic nevědí a snaží se je zaumout což mu neberu a je to fajn že alespoň něco říká, ale když už něco melu do éteru tak alespoň za ty roky si o tom něco zjistím. A není to nic náročného protože auta jsou +- stejná a vycházejí ze stejné koncepce.
ned kvě 19, 2019 3:25 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Vojto je to tak jak píšeš :clap:
Akorát u té biturbo byla rodinná rada a vyhrál to Černý starší :)
proto je tam nový motor prý lépe táhne....
https://www.motormix.cz/clanek/mohelnicke-boudy/25630
ned kvě 19, 2019 6:22 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Jo Bob tohle provozuje už delší dobu. Jednou měla Tatra Adama Staňka 550 koní, pak najednou 620... :lol: :roll:

Jinak teda je zajímavá V8 v Černého Tatře. Mě přijde, že mu to moc nechodí... :think: Nebo teda lépe řečeno, že je to docela k ničemu a původní motor byl snad lepší. Že V8 nemá "spodek" se ví, ale zas přeci jen těch 400 - 450 koní je prostě znát. Viz. Jardy Krahulce VVNka po Adamovi. Spodek nic moc, ale když se to sebere, tak to táhne pěkně. Jenže on tam má pokud vím nějakou Euro 3 s Bosch čerpadlem, takže ty parametry tam jsou.
Tohle mi přijde, že to sice je také V8, ale nějaká "odtučněná". Třeba jako E0, co bývala v jeřábech a UDSkách, na kterou dali Holseta a přeladili čerpadlo, nebo nějaká Euro 1. :think: Nebo že by převody 813 tomu motoru opravdu tak neseděly, že se to chová takto?

Já teda kdybych už měnil motor, tak bych tam nacpal V12 z 815, klidně v atmosféře. Ale to už se tu také řešilo.
Filip Nikl
ned kvě 19, 2019 6:31 pm

Vojta246
Příspěvky: 51
Registrován: stř bře 14, 2012 9:15 pm
Bydliště: ValMez

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

Tak ono 813 je těžší než bývalá Adamova. Spíš to tak zvláštně působí když to točí do kopce že je to jak "kroska" ale jede to hezky. Ono ten V12 2xturbo byl takový bublavý že jakože jel v nižších otáčkách. Spíš jde víc znát limit pneumatik a že se prostě zahrabou. Mě připadně že to jede cca stejně když to srovnám např. s Jansovou tatrou která je sériová a oni tam maj nahulenej motor a jezdí s tím teda :) :)
čtv kvě 23, 2019 8:10 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

No to je právě ono, že to jede vlastně stejně. Jansa tam má přidaný turbo z Kirovce + čudl, což může být kolik? Třeba 300 koní? Víc těžko. Ikdyž je fakt, že EURO 1 měla 225 Kw, tak to by tak nějak sedělo. :think:
Filip Nikl
čtv kvě 23, 2019 9:39 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Mohelnice - ExtremTruckTrial

Příspěvek

https://www.youtube.com/watch?v=swZrWtrEdU4
Toto je snad jeden z nejlepších výjezdů do kopce jaký znám.Pan Ruda a jeho osmikola :clap: ,
na jeden kvalt a jak se ten motor krásně sebere a táhne a táhne :lol:
Jel první a když si nasazoval helmu tak řekl:já ji nahoru dostanu
pát kvě 24, 2019 9:44 pm

Odpovědět

Zpět na „TRUCKTRIAL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti