Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

2006

Příspěvek

Tak máme za sebou první letošní závod v Barceloně! (Díky "velkému" ohlasu v médiích jsem na to jaksi zapomněl i já :oops: )

Takže...češi....Vršecký (Freightliner-Buggyra) i Lacko (MAN) můžou být spokojeni. Vršecký celkově vede (společně s Albacetem), Lacko zajel taky dobře...ikdyž Vršecký nadával na jeho nečistou jízdu.
Frankie...nic moc:-( V sobotu měl problém s brzdami a poté se neosvědčilo použití diferenciálu s omezenou svorností, který ve Španělsku použil poprvé. Takže mechanici měnili diferenciál za klasický do půl druhé do rána. Takže celkově z nedělního 10. a 8. místa si ze Španělska odvezl 3 body.

Více např. na : http://www.buggyra.com/cz/
stř dub 12, 2006 9:15 am

M.S

Re: 2006

Příspěvek

Češi by měli mít velkou radost, jak Roudnický tým vládne. Koloc kdysi, když ho FIA trapně diskvalifikovala, prohlásil že se vrátí. A dnes je tu s plnou parádou! Škoda jen, že to trochu začíná připomínat monotónnost výher v podání kdysi M-B a pak MAN. Taky zrušení Super Race Trucks možná nebyl nejlepší nápad. Místo aby výrobcům dali perspektivu a motiv k účasti v Suprách, kategorii kvůli následné logické neúčasti zruší a ač je dnes krásně plné pole Race Trucks, zájem médií je, jak David napsal, mizivý...
Samozřejmě je jasné, že tento sport je pouze pro uzoučké spektrum diváků, přesto si myslím, že kdo to brutální dunění na vlastní kůži zažil, Truck Racing bere úplně jinak

pár dalších odkazů:
http://www.truckracing.de/
http://www.truckrace.nl/
pon kvě 22, 2006 1:45 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 2006

Příspěvek

M.S píše: přesto si myslím, že kdo to brutální dunění na vlastní kůži zažil, Truck Racing bere úplně jinak
...jo...tak tos uhodil hřebík na hlavičku.....to je nezapomenutelnej pocit....jak to dunění na volnoběh....a nebo naopak, když se řítí 20 těhle kousků 160 po rovince......huuuuuu...já se těším do Mostu :)
pon kvě 22, 2006 5:26 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale....ty myslíš, že zájem médií je menší než když ještě byly i Supry? Teda aspoň podle českého zpravodajství je to pořád stejně špatný. A v českém zpravodajství to je stejně jedno, jestli jedeš supry, nebo race trucky. Jde o jména. Si všimni, že o Lackovi je všude dost zpráv...ale o frankiem nevíš nic...ani jestli dojel. (Na obranu Lacka musím ale říct, že se mu vede přecijen líp, než Vojtíškovi :( )
pon kvě 22, 2006 6:45 pm

M.S

Frankie a spol.

Příspěvek

Ono je to těžký posoudit, jestli je to lépe nebo ne. Koloc si libuje, soukromníci jako Bösiger taky a Frankie je na tom ještě hůř. Nejmenší = nejchudší soukromníci s Dafama jsou na 18. nebo posledním místě. A to pravidelně. Rozšířilo se pole nejlepších, ale zbytek šel logicky o to víc dolů.
Co se týká informovanosti, podle mě je zájem médií a komercializace jako taková přímo uměrná počtu diváků což koresponduje s líbivostí tohoto sportu. Pokud je v ČR x desítek procent, kteří to v životě nezažili a nemají vztah k autům, natož k truckům, těžko je někdo na tuhle cestičku přivede. Ale jak jsem psal, každý, kdo to alepoň z mého okolí zažil (i nefandové), sleduje tento sport úplně jinak.
Co se týká Frankieho, tak stačí zajít na
www.frankie.cz
a ta informovanost není zas tak špatná. Buggyra má snad nejlepší web co se týče novinek. Bohužel tam není aktuální popis techniky...
Stránek je dost, takřka každý tým má svoje stránky, jen to hledat a najít. Těch málo lidí kteří chtějí, příležitost i možnosti mají, bohužel právě touto myšlenkou musí každému dojít, jak zoufalé to je s počtem fandů... :cry:
úte kvě 23, 2006 2:53 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak Frankieho stránky samozřejmě znám, ale úplně aktuální nejsou. Ale asi dva roky zpět zdarma posílali SMS se zprávama s děním ze závodů, to bylo fakt suprový!
Tak si začnem dělat zpravodajství my sami a tady:-)
úte kvě 23, 2006 4:27 pm

M.S

hmm

Příspěvek

To by bylo hezký ale já o tom vim prd :?
úte kvě 23, 2006 7:55 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak co jsem vylovil o závodě v Misanu tento víkend: Klasicky celkem podrobné zpravodajství má Buggyra, jeden článek za všechny z dnešní kvalifikace: http://www.buggyra.com/cz/clanek1274-kv ... a-ran.html

A jeden článek z Idnesu: http://sport.idnes.cz/z-cechu-byl-nejle ... orsport_ot

Suma sumárum... Lacko není zrovna můj favorit, škoda že Vojtíškovi se nedaří líp. Buggyra...klasicky patří mezi špičku.
ned kvě 28, 2006 4:05 pm

M.S

Příspěvek

Frankie dojel dneska třetí v kvalifikačním závodě! Zase dokázal že není chyba v něm, ale autě. Bohuže tato vlaš?ovka zůstala osamocena, celkové umístění o závodech tohoto výkendu- 9., 6., 3., 7.
Řek bych že má nekonečnou smůlu na auto...
ned kvě 28, 2006 9:22 pm

octavus
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 21, 2006 7:59 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

V pátek jsem si nahrál na DVD reportáž ze závodního víkendu v Barceloně. Chtěl to poslat jeden kámoš, tak jsem to převedl do mpg a dal na rapida. Jestli chcete, tak si to můžete stáhnout taky. Je to asi 10 minut.
http://rapidshare.de/files/21897369/Tah ... a.mpg.html
pon čer 05, 2006 6:30 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co se to proboha zase dělo na Nürburgringu? Mi to nějak hodně uniklo. :shock:
Obrázek

Hlavní sobotní závod: Do hlavního závodu Frankie Vojtíšek startoval z páté řady. Stratovalo se o půl hodiny déle, než bylo plánováno, jelikož se nad Nürburgringrm přehnala silná bouře s průtrží mračen. Teploměr klesl z 31°C na 24° a pořadatelé váhali s dalším startem. První start byl po čtyřech kolech přerušen pro nezpůsobilost tratě a haváriím některých vozů. Startovalo se podruhé, kde Frankie Vojtíšek odstartoval z páté řady a propracoval se na 6. místo. Bohužel zhruba ve druhé zatáčce na mokré trati dostal smyk Chorvat Niko Pulič, který se na trati roztočil a jezdci jedoucí za nim do něho naráželi. Nejhůře však už do protijedoucího vozu Puliče narazil Frankie Vojtíšek. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění, ale závodní vůz Vojtíška se stal nepojízdný a neschopný dalšího závodu na Nürburgringu. Frankie Vojtíšek otřesen z nárazu přesto věří, že další, tentokrát bodovaný závod v českém Mostě určitě pojede a sám k tomu dodává: (viz. příloha v mp3)
(Text a foto: A?a Seidl) www.frankie.cz
pon srp 21, 2006 6:51 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A vůbec, je někdo, kdo jede tento víkend do Mostu?
pon srp 21, 2006 6:51 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

david píše:A vůbec, je někdo, kdo jede tento víkend do Mostu?
Tak koukám, že jedu sám :-( Škoda...víc lidí...víc fotek. Tak Vám pak poreferuju.
pát srp 25, 2006 7:42 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

Mnoo, byla jsem tam tak před 5,6 lety, asi bych si to měla zopáknout... příští rok :oops: :lol:
pát srp 25, 2006 9:56 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

david píše:
david píše:A vůbec, je někdo, kdo jede tento víkend do Mostu?
Tak koukám, že jedu sám :-( Škoda...víc lidí...víc fotek. Tak Vám pak poreferuju.
Nejsou kačáky :cry: :oops:
sob srp 26, 2006 12:09 am

Odpovědět

Zpět na „TRUCK RACING“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů