Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Příspěvek

Jeeeee, konecne dobra sprava, co dobra, vyborna. V amfiku to bude supr, ale v movies bare by to malo tiez slusnu atmosferu. Tesim sa :wink: Kedy je to cca v plane?
To video s kolomajzom sa nahodou nebude vysielat, ze? To uz by som chcel asi privela.
pon čer 24, 2013 10:18 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

Lepší otázka kdy bude Diagnóza v TV ?? :D
pon čer 24, 2013 10:35 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

Do tv do dám až na konci roku, jako Kolomajzovo promo před Dakarem, neb si ani nepřipouštím, že by na Dakar 2014 nejel. Pouštět film teď by byl výstřel do prázdna, bez efektu pro něj i pro jeho sponzory. Lidi v létě okopávají zahrádky a válejí se na koupališti. Navíc s tím chci na podzim ještě objet pár měst a taky to poběží v rámci jednoho mezinárodního filmového festivalu. Nejsem PR odborník, jen používám selský rozum. Tak si hold alespoň ověřuju jak fungují některá teoretická pravidla PR. Například krátké týmové klipy osloví jen velmi malou skupinu fanoušků, obvykle jen v průběhu samotného závodu a těsně po něm, případně jako upoutávka na závod. Pokud se vytvoří film s nějakým dějovým vývojem, roste sledovanost exponencionálně a ke sledování usednou i ti, které téma Dakar primárně nezajímá. No a o to jde především sponzorům. Když se do toho vloží média jako tv, pak je to další přidaná hodnota. Ovšem záleží, jestli to vysílá ČT1, Sport, nebo nějaká oblastní kabelovka. Vyplatí se vylobovat účast v pořadu, který není o Dakaru a má velkou sledovanost. Například cestopis Na cestě po Atacamě s podtématem Czech Dakar teamu vidělo na ČT1 v hlavním vysílacím čase v jediný den přes milion diváků. Loprdovo video s kamiónem "který ještě svět neviděl" k dnešnímu dni vidělo 9800 diváků. Ty nejsledovanější dakarské klipy české provenience na youtube mají celkovou návštěvnost cca do 80 000. KM racing má na svém novém klipu za týden od zveřejnění 330 návštěv a dva "lajky". My jsme trochu zataktizovali s upoutávkou na film IVAN a za prvních 24 hodin máme 2270 návštěv primárních na youtube, 17 "lajků", ovšem dalších více než 6000 návštěv sekundárních a několik set "lajků" a sdílení na různých facebookových profilech a webech. A to uplynulo teprve 24 hodin od zveřejnění. Z toho mi vyplývá, že se vyplácí investovat spíše do filmu, než do klipu, a že existuje vcelku jednoduchá forma, jak ho dostat mezi co největší počet diváků. O konkrétním závodníkovi pak nejen roste obecné povědomí, ale jeho partneři získávají za haléřové náklady velké výstupy. Rozdíl v nákladech na výrobu minuty klipu a minuty filmu je přitom nepatrný. Rád budu v tomto směru dál experimentovat. Nepodceňuji další média, jako články v novinách či týmové webovky, však jsem kdysi dostal Zapletala a Dakar i do Lidé a Země :-) Ideální je samozřejmě pokrytí v celé šíři mediálních nástrojů. Věřím, že jsme s tématy kolem Máry, Kolomajze, Veselého či Jakeše atd teprve na začátku toho, co lze vytvářet ke spokojenosti aktérů, jejich sponzorů i samotných diváků. Jako srdcař se učím rád :-)
úte čer 25, 2013 4:02 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

je tak to jsem rád že to bude letos v TV :dance:
A jen klidně experimentujte, točte,vytvářejte filmy s DAKARrským podtextem myslím že nejen já budu rád :wink: :wink:
úte čer 25, 2013 5:19 pm

Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Příspěvek

Len tak dalej, drzim palce, pri novych a novych filmoch. Film podla mna da divakovi viac ako len klip, komentare mozu byt hodne informativne...., ....spravna cesta...
úte čer 25, 2013 5:33 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

Informativní bývají spíše články. Voiceover filmu jen podkresluje nějakou atmosféru. Film má však vůči klipu i jednu další velkou výhodu. Předchází ho upoutávka, tedy jakýsi klip nesoucí cílenou informaci, který nejen navnadí, ale zároveň vnáší do myslí diváků opakováním ve zkratce jméno závodníka, případně loga jeho partnerů. Klasický klip sám o sobě je bezúčelný výstřel do tmy s krátkou životností. Velkou roli hraje i to, po jakou dobu divák vnímá loga a informace o tom kterém závodníkovi. Samozřejmě že neplatí stoprocentní přímá úměra, ale z mnoha týmových klipů se našinec nedozví vlastně vůbec nic, tedy ani že se něco chystá nebo že se něco událo. Prostě jde jen o hezké obrázky naskládané na muziku. Někdy ani to ne (klip představující Jamal postavený jen na kresbě, plný hrubek v angličtině apod). Tím se taková práce předem sama odsuzuje ke zveřejnění v okrajových médiích, žádný dramaturg ji do vysílání nikdy nezařadí ani na kanálu Sport5, který už od doby svého vzniku vaří z vody a bere "vše". Na Ivanovi Jakešovi se mi líbila jedna věc, kterou se mi u jiných dosud nepodařilo prosadit - i přes bolestivé zranění ramene, ve kterém má pár šroubů, byl ochotný chvíli jezdit "na kameru", takže jsme si na něj mohli vzít jeřábovou kameru a slider. Hodně to tomu pomohlo, nemusel jsem být odkázaný jen na obrázky ze závodů, u kterých si nikdy nemůžu dovolit experimentovat už jen proto, že nevím kdy se můj "kůň" objeví a taky proto, že kolem mě za den prosviští na pár vteřin jen jednou za den. V tomhle přístupu ale byli první kluci z KM racingu se svými klipy z testů. Je vidět, že stačí jen chtít, škoda však, že ten materiál dál nerozpracovali. Snad bude atmosféra premiéry filmu "IVAN" na konci léta na Myjave stejně skvělá, jako atmosféra při premiéře "Diagnozy" v Bruntále při příležitosti Kolomajzových čtyřicátin. Koneckonců i Ivanovi se už podzimní čtyřicítka blíží :-)
úte čer 25, 2013 7:53 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

Rozhovor Regionální televize s Vitoriem Chytkou - duben 2013. No, mohli si říct o hd materiál a nebát se stříhat, trochu to tahá za oči, ale pánbůh zaplať za každý počin k popularizaci Rallye Dakar :-)

http://www.youtube.com/watch?v=7TmXkGjY ... QTDyPzKmig
pát srp 02, 2013 1:07 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

na okurkovou sezonu to jde :lol:
pát srp 02, 2013 1:55 pm

Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Příspěvek

Pekny rozhovor, .... az na to neustale kto pomohol komu, kto nepomohol a kto prizna pravdu a kto nie ...... a to uz je dost dlho po dakare aby sa vedelo, ze nik nepopiera nikoho pomoc.... ale je to tu zas.... :(
ned srp 04, 2013 3:50 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

Ale kdepak, není to tu zas. Ten rozhovor dělal Viktor hned po návratu z Dakaru, ještě za tepla. Jenže ti umělci to zveřejnili na youtube až teď :-)
ned srp 04, 2013 4:32 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No a co? Dyk tam neřek nic špatnýho. Oni sami vědi nejlíp komu pomohli a nepomohli a to tam taky řek. A že handrkování a osočování se je bohužel nedílnou součástí Dakaru je holt na fakt na kterej si budem muset zvyknout. :lol:
Filip Nikl
ned srp 04, 2013 8:12 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

:thumbud:
ned srp 04, 2013 8:29 pm

Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Příspěvek

Handrkovanie a osocovanie zaviedol pan Vratny, nemam pocit, ze Viktor Chytka niekoho osocoval, len mi pripadalo divne este dnes hovorit o tom ci niekomu pomohli, alebo nie, a ci to niekto popiera, alebo nie. Vsetko uz bolo popisane a predsa Loprdovci pomoc pri vytiahnuti z duny nepopreli, napisali, ze ich vytiahli, ale potom dostali defekt a tym pomoc skoncila, konec koncov si sami sebe poskodili defektom. A v sprave bolo dokonca aj podakovanie. To je cele, ale vzhladom na to ze to bolo natacane tesne po dakare, tak to ma logiku, skoda je ze takyto rozhovor vytiahli az teraz, doteraz co, spali??? A nemislim si, ze sa treba vylozene handrkovat a osocovat a treba si na to zvykat, na poslednej SWR to zvladli ceske tymi aj bez toho a ake to bolo pekne...
úte srp 06, 2013 8:52 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Já bych určitě neobviňoval pana Vrátného, že právě on zavedl handrkování a osočování. Ty vztahy mezi českými týmy nebyly nejlepší již dávno před tím, než pan Vrátný začal v rally působit, takže v tomto bys mu křivdil.
úte srp 06, 2013 11:07 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já ale řikal na Dakaru. A proč jen na Dakaru a ne na SWR? Protože Dakar je asi tak 10x dražší než SWR a to s nervama účastníků pěkně zahejbe. Handrkování nikdo nezačíná. Holt když se někdo chová jako křivák a lže, tak prostě s druhejma těžko vyjde toť vše. To platí v životě a i na Dakaru. A pak je zde rozdíl mezi veřejným vystupováním a tím jaký ten dotyčný opravdu je. To, že někdo vypadá jako zmetek neznamená, že je, a to že je někdo veřejně znám jako inteligentní a rozumný závodník neznamená, že to neni pěknej vůl. Ale to už jsme OT. :D
Filip Nikl
úte srp 06, 2013 11:47 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů