Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Marko
Příspěvky: 1116
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Příspěvek

Safky: O tom, ze by sa motor JaMZ-7E846 v niektorej vyvojovej verzii montoval do tanku - o tom neviem. (mozno to ale ma nejaky zaklad v takom motore - ???)
Seriovo si ho ale mozes kupit v Kamaze 4326-9 - ovsem, ak ti Kamaz bude ochotny tento model predat. :wink: Takze, asi tak...

EDIT: Jaaj este si spominam, ze to pohana tusim BMP-97 (ci ako sa to vola) - to je na podvozku tohto kamazu. Neviem ale ci sa to vyraba, alebo to je len technologicky demonstrator.
EDIT2: Nasiel som to. Vola sa to BPM-97, a vraba sa to asi, ale v seriovej verzii tejto masiny je iny, slabsi motor.
Naposledy upravil(a) Marko dne sob led 12, 2013 11:08 pm, celkem upraveno 3 x.
sob led 12, 2013 10:58 pm

Martin-Happy
Příspěvky: 1506
Registrován: stř bře 01, 2006 10:48 am
Bydliště: Starý Plzenec-Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jeden Jamal stojí a druhý se chystá.... :lol: kolikrát sem to slyšel, ano jeden stojí, ale stojí jeho stavba, tu kostru načatou sme na videu viděli, a jeden se chystá, u Svobodů. Tohle jsou ověřené informace, spekulace byly poslány leteckým transportem do Limy :lol:

Mimochodem na FB BDT je nablito víc, než kdykoliv předtím na idnesu včetně legendárních diskuzí o krásách českých drah a zlém pánovi Jančurovi ze Student Agency
sob led 12, 2013 10:59 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Gumid - no to som zvedavy ako to s tymi motohliadkymi pojde, si ich vobec nedokazem predstavit niekde v dunach , ako ich pred sebou tlaci Hurvinkou alebo iny kamion...
Nakoniec bude remcat ze ho brzdili prave ty policajti.... :lol: :lol: :lol:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob led 12, 2013 11:01 pm

laco tatra
Příspěvky: 63
Registrován: pát led 01, 2010 3:39 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Safky. Motory Yamz,ktore používa Kamaz sú povodne určené pre nejaké malé a stredné tanky,typ neviem. Tažká kavaléria používa este niečo iné. A ten zvuk motoru je daný hlavne tým,že majú dve turbíny a s každej je vyvedený výfuk zvlášt do strany.
sob led 12, 2013 11:07 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ten objem YaMZu jsem popletl, správně je to 18,47 L. To s těmi výfuky mě nenapadlo, je pravda že takový zvuk jako má ten závodní KAMAZ jsem nikdy u žádného jiného auta, stroje neslyšel. Díky všem za info.
P.S.: Kdyby ještě možná někdo věděl ten typ toho tanku :D
Tatra + MAN = Superstroj!
sob led 12, 2013 11:18 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

JuraF : Dobře napsané, asi tak nějak to cítím i já :thumbud:
sob led 12, 2013 11:23 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Martin-Happy: ono to s tou stavbou 2 aut může být i pravda. Když se člověk zadívá na fotky pořízené ze stavby ( http://www.instaforex-loprais.com/photo ... dakar-2013 ), tak si patrně všimne několika podstatných rozdílů. Červená bouda na rámu s bílými "bočnicemi" kapoty vs. bouda bez laku na zemi s červenými "bočnicemi"... Přední náprava z Phoenixu vs jiné provedení apod. Je to jedno a to samé auto? Toť otázka...
sob led 12, 2013 11:25 pm

J.Jindra
Příspěvky: 570
Registrován: pon říj 15, 2012 4:43 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek

Pár obrázků dvoustopé techniky, i když některé z nich tady už k vidění byly. Krátká videa natáhnu na youtube kvůli pomalosti jihoamerického internetu až po návratu domů. Mám pár skoků vašich oblíbenců a taky nějaký ten kotrmelec apod, takže k vidění až za deset dní :wink:

http://www.motormix.cz/galerie/25-fotog ... rda-jindra
sob led 12, 2013 11:45 pm

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Příspěvek

Ako som teraz pozeral zostrih z etapy tak som to pochopil tak ze etapa sa dodatocne skaracoval len autam ,motoriek sa to teda pravdepodobne nebude tykat
takze s najvacsiou pravdepodobnostou je Jakes 6. a Svitko 9. Som zvedavy kedy tam chcu nahrat tu penalizaciu Despresovi.
ned led 13, 2013 12:01 am

Martin-Happy
Příspěvky: 1506
Registrován: stř bře 01, 2006 10:48 am
Bydliště: Starý Plzenec-Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Teda, že se ještě vrátim k tomu FB BDP, tam jsou někteří jedinci uplně mimo, ty sou snad placený Milanem Lopraisem za to, že ten velký tým rozeštvou a nechají rozpadnout :lol:

Jinak teda se v rámci ˇVT nevyjádřil nikdo, BDT vyhlásili embargo, nevím, zda se vztahuje i na pana Jindru, každopádně to považuji za nešťastné. Problém je ted a pravda by měla vyjit najevo taky ted, většina lidí neni uplně blbá (o tom mě přesvědčily i volby) a tak si myslim, že tohle mlžení neni dobrej nápad.

Já stále věřím té první verzi, přinesly jí pro mne důvěryhodnější zdroje. Ale za zvláštní považuji že se nevyjadřuje ani DeRooy.
ned led 13, 2013 12:46 am

7hanes
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 16, 2012 4:13 pm
Bydliště: Opava

Příspěvek

Osobně si myslím, že o praktikách a činosti Loprais teamu už toho bylo napsáno až dost a BDP to vysvětlí až po dakaru. Takže bych toto forum ukončil a v pondělí načal nové s názvem Dakar 2013 - 2. polovina
ned led 13, 2013 8:45 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Martin-Happy: problém v tomhle vzkazování přes několik osob a různé weby je v tom, že snadno vzniknou různé šumy, podle mě je to od Macíka rozumné.
Mě to stačilo, málem jsem z toho včera odložil již snědený oběd. Takže bych se přiklonil k 7hanes: howgh, amen, finito, ende.
ned led 13, 2013 9:00 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mě to to stačí víc už asi to nejde http://www.youtube.com/watch?v=JKsIFgdA ... r_embedded
ned led 13, 2013 9:11 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

No právě. já jsem s klukama večer mluvil a vysvětlili mi to, tak jasné a čisté to rozhodně nebylo. A kromě toho, těchto situací vzniká na trati bezpočet, Calvet se tím zabývá tehdy, pokud si někdo stěžuje. Budu respektovat rozhodnutí MM o tom dál nemluvit, ale realita je takové, že do kauzy po jejím vyšetřování byl Martin vtažen přímo Alešem v momentě, kdy to téma na Calveta vznesl Gerard. křičel tak dlouho, až se tím calvet začal zabývat, i bez formálního protestu.. Jediné, co k tomu Martin řekl, že pokud má za sebou 200-300 metrů prachu, za kterým někdo jede, nebude zbytečně zastavovat, pokud nevidí, že tam někdo je. On totiž ten pomalejší je pomalejší spíše o to, co mu znemožňuje ten prach, než o prostý rozdíl v rychlosti..
ned led 13, 2013 9:34 am

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Takže se omlouvám za užití výrazu "ubožák" ve spojení se jménem Aleš Loprais.

Nicméně si stojím za tím, co jsem jinak napsal. Můj celkový negativní dojem z Aleše Lopraise (potažmo ILT), se utvořil na základě předchozích nevhodně formulovaných vyjádření Aleše Lopraise v médiích v minulých letech. Čímž jsem dospěl do fáze, kdy jsem byl schopen uvěřit i této nešťastné zprávě.

Teď jsem tedy zvědav, jak se k tomu postaví BDP. Snad to nějak rozumně vysvětlí, jinak budu velmi, velmi zklamán...

Ještě jedna malá poznámka: Calvet v tom videu říká, že nikdo na nikoho protest nepodal. Aleš potom, při výkladu s plechovkami, uvádí, že De Roy podal protest. To mne trošku teda zmátlo.
!LIAZ 4life!
ned led 13, 2013 9:35 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů