Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Přátelé, napsal bych taky něco, ale jsem časově v takovém presu, že mi to nemyslí. musím ještě dneska udělat závěrečnou tiskovou zpráu, ale napíšu o tom článek. jeden se bude týkat trasy, která mne VELMI zklamala, druhý se bude týkat zápolení mezi kamiony. Nebudu příliš diplomatický,a le ani se do nikoho navážet nepodloženými informacemi.

Jinak nechci se někomu posmívat, ale uživatel herrywood tomu svým příspěvkem nasadil korunu. Prosím, zamyslete se, opravdu nesuďte BDP a Tomáše Vrátného a jeho kroky podle toho, co říká Aleš Loprais, mistr účelových zavádějícíh floskulí a mediálně zdatný člověk slušné inteligence i přesvědčivého verbálního projevu. Váš výraz "obrátil se TV k nim zády" je skutečně mimořádně naivní - po tom, co za svou účast zaplatil, jakou úroveň servisu očekával a jakou dostal. nemohu to posoudit na místě, jen z toho, co mi bylo řečeno. Jsem-li zákazník, mohu si přece vybrat, zda si koupím službu od někoho, dokážu si zhodnotit, zda mě tato služba uspokojuje, nebo zda k ní půjdu jinou cestou: Tomáš k ní šel tou jinou cestou, protože s tou poskytnutou službou spokojen nebyl. Diplomaticky řečeno. On opravdu neměl povinnost s nimi jet v týmu, ani to nebylo o tom, že "dostal šanci", koupil si však nabízenou službu. Důvod, proč v nákupu této služby nepokračoval, je spíše na zamyšlení u jejího poskytovatele, resp. na vzájemném dialogu obou. Osobně a nikoli skrze média. To samé, že "Lidi jako Vrátný na Dakar nepatří." (citace - p. Felt) - přátelé, lidi jako Vrátný naložili týmovou motorku a dovezli ji i s jezdcem do bivaku, když byla kaput. lidi jako Vrátný převrátili tatru, ale týmové kolegy pak táhli velmi nebezpečným způsobem na laně v poušti až do cíle. To vše za cenu ztráty vlastního výsledku. Jestli si tyto vlastnosti promítáte k dakarským tradicím 80. let i k některým hodnotám, které chtěl mít BDP ve vínku, promítáte si je správně. Tyto vlastnosti snad ještě pořád na Dakar patří a Tomáš ty věci neprovedl, aby si na nich udělal image. Od aleše to znělo velmi povýšeně - myslím, že je natolik dobrým pilotem, že tyhle formulace nepotřebuje.

A ještě něco: dnes jsem byl celý den mimo domov, ale mluvil jsem s oběma Macíky ohledně koordinace mediálních aktivit teď po skončení. Mám přímo potvrzeno, že ještě nastávající týden se BDP naplno a oficiálně vyjádří k oné situaci protest/neprotest. Zda se vyjádří k obchodním vztahům TV s ILT, to záleží na něm, ale vzhledem k dost agresivním stylu dvojice Loprais/Felt bych se tomu nedivil. Informace se mají vypouštět přesné, zvláště pak, pokud znějí zavádějícím způsobem a mohou někoho vnést omyl a někoho zranit. Uvědomit by si to měli všichni - to "vysvětlení" na videu Pravda vítězí bylo mediálně efektní, ale obsahově mě, při znalosti dalších okolností, vůbec nepřesvědčilo.

Víc v článku, pokud se k němu dostanu. K této kontrovezní otázce se v něm vyjadřovat nebudu, to nechť učiní zainteresovaní.

A ještě aby bylo jasno: Aleš Loprais podal na tomto Dakaru jako jezdec vynikající výkon a potvrdil, že je opravdu kompletním dakarákem, hodným kvalitního boje o vítězství. To jen aby si to někdo nevysvětlil jinak. Měl smůlu na to, že je současný Dakar takový, jaký je. Gerard rovněž.
ned led 20, 2013 7:09 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

Jo bylo tak nebo aspoň to tak bylo prezentováno že to rozbil kámen a pak jak to umyvali tak vznikl skrat :wink:
ned led 20, 2013 7:13 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Tomáš Matyska: Jojo, Caterpilar C13 od Gyrtechu se zdá být dobrou volbou. V Tatrách i LIAZu se osvědčil a těším se, až bude v LIAZech KM Racingu. Á propós, nevíte někdo, jak to vypadá s případnou další evolucí KM Liazů? přeci jen počítám dva, tři ročníky by ještě tyhle auta zvládla, ale co potom?
Liazy KM Racingu by měly dostat stejné motory jako má CDT - tedy CAT C13 poladěný Buggyrou. To mi přijde jako dostatečná evoluce. :lol: Určitě se tomu přizpůsobí i ostatní agregáty...

Mimochodem, na stránkách BDP je trošku "opomenutý" článek o Martinu Macíkovi, potažmo o novodobých dakarských Liazech:
http://bonverdakarproject.com/2013/dese ... lye-dakar/
!LIAZ 4life!
ned led 20, 2013 7:26 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

Nevím, jestli chci slyšet vyjádření BDT. Jistě chápu, že k tomu mají důvod, obávám se však, že to nevyvolá nic jiného, než další možné vzájemné "popichování". Osobně bych byl radši, kdyby tomu předcházelo osobní setkání všech stran, kde by si všechno vyříkali a před fanoušky předstopili až s nějákým koncenzuálním vyjádřením, ze kterého by bylo patrno přinejmenším alespoň to, že napříště již nebude český fanoušek vtahován do zákulisních peripetií. Co se týče výkonů obou týmů, nezbývá, než smeknout. Tyhle věci ovšem do tý všeobecný radosti zanášejí určitou trpkou pachuť a to je velká škoda.
ned led 20, 2013 7:47 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

:withstupid:

:oha: no jak jsem napsal nejsem zasvěcen do toho jak to kde v jakým týmu funguje nedělal jsem nějakého novináře u někoho v týmu a pak přešel k někomu jínému netočím videa/filmy o tom týmě a teď o tamtom prostě vím jen to co se mihne na internetu. To že se tam píšou bludy je zas druhá věc . Jak můžu já jako obyyčejný člověk, který se z nikým kdo se kolem dakaru mota , nesetkal vědět jak to kde funguje ....

Nesleduju ten dakar tak dlouho abych věděl všechno :wall: :wall: :wall:
Tímto jsem se nechtěl nikoho dotknou :hands:

A děkuji za to že jsem KRÁL NAJIVITY MOC DĚKUJI :clap: :clap: :onfire: :dance: :finish: :finish:
ned led 20, 2013 8:04 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Tak, první fotogalerie, některé byly už lepší:

http://sport.idnes.cz/rallye-dakar-2013 ... rsport_mah

Petře Lusku, viď, že za rok uvidíme na tradičním úložišti na EWRC něco, čím se budeme moci pokochat, z tvého aparátu?
ned led 20, 2013 8:05 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

A ještě něco ...ono by bylo asi hodně blbé když před dakarem vykřikoval že založil BDP kvůli tomu aby si navzájem pomahali a pak na samotném dakaru se na někoho vykašlat a nepomáhat to by asi neslavilo uspěch :stavka: :finish: :finish:
ned led 20, 2013 8:08 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Jistě, to by jistě bylo kontraproduktivní. Já myslím, že na věci kolem BDP ještě řada věcí musí projít určitou genezí, ale vzájemná podpora jednotlivých členů týmu tam jistě zůstane.
ned led 20, 2013 8:11 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], herrywood a 60 hostů