Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jiří Vintr: hezký postřeh a rozbor! Pobavilo. Úplně mi to připomnělo Cimrmanovy pseudonymy Adalberta Kolínského a Elišku Kutnohorskou :D
úte zář 24, 2019 7:04 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No takže, když už víme autora, tak tedy můžeme říct, že Lopíci opravdu stavějí nějaké Tatro - Iveco. Pamatuji si, že to tu někdo střílel od boku na jaře. Následně někdo psal, že tu zaznělo náhodou správné řešení. Takže to bude ono.

Jinak jsem zvědavý, jak se to bude jmenovat. Se s tím dají docela dělat kouzla: TATRASTRATOR, STRATOTATRA, PHOENIXÁTOR, TATROVECO, atd... :lol: :lol:
Filip Nikl
úte zář 24, 2019 8:11 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

TATRATORPEDO - TATRAPEDO,TORPEDOTATRA - TORTATRA :lol:
úte zář 24, 2019 8:53 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Auto se jmenuje podle vyrobce budky. Kdyz das na pevny napravy tatrovackou budku - bude to Tatrovka. Kdyz das na tatrovackej podvozek kabinu z Iveka - bude to Iveco
úte zář 24, 2019 8:58 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Přiznám se, že u Aleše mám několik nepřímých indicií, tak nechci tolik spekulovat. Základ z Tatry je jistý, no a to, co bude nahoře, bude asi překvapení. Ty spekulace se značkou Praga jsou opodstatněné a mají reálný základ, ale sám mám kolem toho tolik otazníků, že výslednou formu raději zatím neodhaduji. Nicméně viděli jsme nový týmový Mercedes řady X (de facto další Navara) a na něm už jako vějičku nový název týmu Instaforex Loprais Praga. Zprávy hovoří o designovém konceptu á la V3S, ale uvidíme, jak to celé dopadne. Zadní příhradová konstrukce pro zástavbu periferií, o které píše miO, tam možná bude, pokud už je takto konkrétní )já nemám tuto konkrétní znalost). O Ivecu na základu Tatry bych rozhodně nemluvil. Nezdá se to, ale do Dakaru mnoho času nezbývá a aby se to celé odzkoušelo, bylo by dobré nejpozději v říjnu vyjet a jezdit a jezdit. To je spousta práce.

Jinak následující měsíc se jede Maroko - obě česká Iveca by jej měla jet. Doufejme, že se objeví na startu z kamionů ještě někdo. Pěkná soutěž, nízké účasti kamionů je škoda.
úte zář 24, 2019 9:27 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jarda: tak jasně, že podle budky, ale nějak mu musejí říkat - viz Karel, Franta, Queen 69 atd.

Praga V3S? Takže https://www.youtube.com/watch?v=L9bYLLTWUW8 Již brzy na Dakaru. :lol:
Filip Nikl
úte zář 24, 2019 9:37 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Bych si tipl, že to bude Queen Praga 69 bez ohledu na to, jakou to bude mít kabinu.
úte zář 24, 2019 10:08 am

Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Příspěvky: 72
Registrován: čtv led 19, 2017 5:13 pm
Bydliště: Děčín

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak že ve startovní listině bude napsáno Franta,Karel,Fat boj,Lojza to bude konkurence koukat. :lol: :lol: :lol:
úte zář 24, 2019 10:30 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ve startovní listině je vždy napsáno to, co stojí v oficiálních dokladech vozidla.
Tam vždy záleží na tom, jako co se to podaří přihlásit.
Třeba Franta je přihlášen modifikace Liaz 111:154, Karel je přihlášen jako Iveco Powerstar a nějaké číselné označení, které neznám...
úte zář 24, 2019 10:47 am

Garfield RS
Příspěvky: 77
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:48 pm
Bydliště: jižní Morava

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Teď o víkendových testech AL říkal,že nové auto bude hotové za tři týdny.Že se na něj těší a že bude zajímavé... Samozřejmě nic konkrétního k tomu.Pak chystají s ním jeden test v ČR,kde budou ladit dětské nemoci a pak testování někde poblíž místa konání letošního Dakaru (přesné místo si už nepamatuji).Na startovní listině je prý přihlášena Queen,která odjede (odpluje) klasicky s ostatními účastníky.Pokud ty druhé testy dopadnou dobře,přesune se nové auto na start Dakaru.Když ne,pojede nové auto domů a Dakar pojede Queena...
úte zář 24, 2019 11:00 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Pokud Alešovo nové auto bude mít originální kabinu Praga, tak to Praga bude i v papírech. Nejsem si jistý, jak přesně pravidla hovoří o "sériovosti" čumáku, resp. kapoty. Pokud stačí mít originální kabinu a kapotu lze dosadit jakoukoliv při dodržení vzdálenosti kabiny od osy přední nápravy. :doh:
úte zář 24, 2019 11:01 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

co je to originální kabina Praga?
úte zář 24, 2019 11:19 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já jsem pravidla právě pochopil tak, že kapotu nelze kombinovat s libovolnou sériovou kabinou. To spojení musí existovat. Je pouze materiálová benevolence v případě kapoty, ta může být karbonová.
úte zář 24, 2019 11:37 am

Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Příspěvky: 72
Registrován: čtv led 19, 2017 5:13 pm
Bydliště: Děčín

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mě napadá jenom tahle nebo nevim. :think:
Obrázek
úte zář 24, 2019 11:39 am

Uživatelský avatar
Mint
Příspěvky: 185
Registrován: pát pro 28, 2018 6:55 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Kapota musí asi být originální velikosti a tvaru, jinak by ji De Rooy kvůli přesahu před přední nápravou nejspíš trochu pokrátil a Macík vlastně taky. Aleš kvůli krátké kapotě měl problém už na žluté Jamalce a Buggyra musela u Fat boye řešit dokonce i přední masku, kde u původní byl upravený (neoriginální) vstup vsduchu pro chlazení.
Obrázek

Obrázek
TAM KDE OSTATNÍ KONČÍ, MY ZAPÍNÁME UZÁVĚRKY - TATRA
úte zář 24, 2019 11:48 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů