Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Můj názor: přesunuto sem.
Ono není informačně co sdělovat. V dobách největší zdejší slávy rozhodně tolik nefungovala komunikace na Soc. sítích a jinak se zacházelo s informacemi. Navíc zdejšími členy byli i lidé přímo "od zdroje", kteří sem buď již nechodí, ony zdroje (týmy) už neexistují a nebo ti lidé sami se už zabývají něčím jiným.
Těžko se tu pak objeví nějaká zákulisní informace, protože nikdo žádnou neví. Navíc těch zajímavých zákulisních informací (třeba pro mě) typu kdo kam dá jaký motor, jaké bude mít ten a ten tlumičem, kdo co staví atd. dost ubylo, protože dneska třeba Macíci běžně natáčí vstupy z dílny.
Dnešní zákulisní informace už spočívají prakticky jen v tom, že někdo něco zvoral, někoho podved, zachoval se dobře/hnusně, je svině, není svině a skončí to u nějakých dohadů lidí, co pořádně nevědí o co jde. Je tak lepší být ticho. :wink:
Filip Nikl
stř led 13, 2021 10:09 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Nevím co ti vadí - spor o Nejrychlejšího Čecha - ten souvisel se včerejší etapou; kauza Kolocovi černošky - opět to souvisí přímo se soutěží; výkony motorů - opět to přímo souvisí s výsledky.
A že tě to nebaví číst? Nikdo tě to nenutí číst..... Jsi na diskuzním fóru, tak se smiř s tím, že tu lidi diskutují. A pokud tvrdíš, že to jsou žvásty tak se podívej do diskuzí na novinkách nebo idnes a porovnej.....
stř led 13, 2021 10:11 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Filip - ok diky za vysvetlenie. ALE, zase teda inak. U volva my zdechol altik, jak klesalo napätie, postupne zhasinala prístrojovka, až to úplne zhaslo a auto zdechlo. Pri pripojení na baterky z iného auto to normálne naštartovalo. Takže pokiaľ mu zdechli baterky a nešlo to natočiť cez kvalt , tak cez káble by to malo normálne chytiť, a ten altik by to mal utiahnut, či? Nemajú asi žiadnu euro normu, adblue neleju, takže tie motory sú teoreticky max e3. Jemu to predsa vrcalo a až to zdechnul, tak to už nenatocil, tým pádom z iného auta, by to natočiť malo ísť a malo by to aj fungovať. S tým autom došiel predsa až na tu čakačku, takže teoreticky mu to umreli už niekde po ceste, akurát sa to nikde neprejavilo. Alebo?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 13, 2021 10:22 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak třeba neměli ty startovací káble. :lol: :lol: Jinak máš pravdu, proto říkám, že baterka je oficiální informace a kdoví jak to bylo. Nebylo by to prvně, kdy jim to zdechlo a už to nechytlo. :wink:
Filip Nikl
stř led 13, 2021 10:30 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Filip 90 - tak ešte inak teda 😅😅😅 viem ze s tým trochu otravujem no, ale zdechnem auto a už to nenastartujem? Jak sa to môže stať? Môžeš to trochu rozviesť? Príčinu, príklad, vlastnú skúsenosť? Diky moc
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 13, 2021 10:41 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Hele obecně u auta, co má elektronicky řízený motor, kvůli problému v elektronice. A opravdu to může být cokoliv od uklepaného kablíku k startovacímu tlačítku a po poblblou řídící jednotku. Pak už se podle chování musí jít po tom co to dělá / nedělá. Jestli nezabere ani startér, nebo to točí, ale nechytne. Podle toho pak postupně začít rozklíčovávat závadu. Můžou toho být mraky.
Filip Nikl
stř led 13, 2021 10:56 pm

jezek_obecny
Příspěvky: 89
Registrován: stř pro 19, 2012 11:34 pm
Bydliště: Czech

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Myslím že je dobře že se tu objevily příspěvky které se snaží usměrnit diskuzi správným směrem nebo spíše do správného vlákna. Všechny internetové diskuze ztrácí na kvalitě a stává se z nich hospoda kde píšou všichni ke všemu, navzájem se napadají a podobně a nerespektují fakt, že diskuze mimo téma se mají vést ve vláknech k tomu určených. Většinu čtenářů a přispěvatelů to pak znechutí a postupně odejdou, zůstanou jen ti "skalní" co všechny ostatní vyštvali.

Nechci kritizovat Vás, kteří sem pravidelně každý den píšete a já mám tak zadarmo online reportáž, tohle fórum má podle mne pořád dobrou úroveň a sleduji ho rád. Všechny ostatní sem bohužel musel opustit, protože se už nedaly číst.

Ta černoška, která to zde trochu "rozproudila", byla od Aleše dost klukovina, dávat si tohle na net v době ME TOO a BLACK LIVES MATTER není moc dobrej nápad a asi už toho u Lopraisů hodně litují. Doufám že Mentor to nakonec nechá být, a nebude se to zde probírat celý letošní rok. To by si pak tohle téma zasloužilo vlastní vlákno. Pokud by takové vlákno nakonec muselo být založeno, tak sem si jistý že by v něm bylo nejvíce příspěvků a mělo zde největší sledovanost :D
Naposledy upravil(a) jezek_obecny dne čtv led 14, 2021 8:16 am, celkem upraveno 1 x.
čtv led 14, 2021 12:26 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já asi chápu důvody diskutujících, proč chtějí psát příspěvky do příslušných vláken podle svého posouzení, ale musím souhlasit s Hnykem. Kdo má potřebu diskutovat a číst všechny příspěvky i vzdáleně se týkající Dakaru, tak si do té hospody stejně vleze. Nebo snad chcete říct, že vás nepřečtený příspěvek v dakarské hospodě nechává klidným? :) A pak jsou tací, co nemají moc času, přijdou sem a opravdu je zajímá třeba jenom to, jaký byl průběh etapy. Když to vyženu do extrému, tak proč tady teda neudělat jenom jedno vlákno Rallye, kde bude všechno včetně videí? V dodržování psaní příspěvků do tematicky vyhrazeného vlákna nevidím žádnou práci navíc, ale čtení příspěvků všeho druhu a filtrování informací ke konkrétnímu tématu ve vláknu, kde panuje anarchie, je opravdu někdy únavné. Může to dost lidí odradit od čtení a tím pádem i přispívání do tématu a to asi nikdo z nás nechce. Další věc je, že pravidla a jejich výklad stanovuje zakladatel tohoto fóra a jím pověření moderátoři, nikoliv diskutující. Jo, a zároveň se omlouvám, že občas tu strukturu témat taky nedodržuju. Zkusím se polepšit. :wink:
čtv led 14, 2021 1:27 am

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak já napíšu svůj postřeh.....
Takto sleduju Dakar už možná desátý rok....těším se na to celý rok....vlastně je to jedno z posledních vláken zde na TF, které sleduju celoročně.....zbytek TF postupně umírá, nebýt pár posledních členů, kteří píšou, tak je tu mrtvo úplně.

Tak jestli chcete zabít zde na foru i tohoto dakarského ducha, který vznikl před moha lety, striktní selekcí do jednotlivých vláken, tak směle do toho.
Protože co se stane. Lidi to přestanou číst, koho by bavila strohost jedné stránky za den....možná tak Mikulína....., když budu chtít jen výsledky, najdu si je jinde, ale tu atmosferu fandění a zasvěcené dohady, který podvozek, konstruktér, pilot, je lepší, to nenajdu nikde, možná tak nic neříkající hnůj na sociálních sítích.....

A lidi jako Filip, Pekos a mnoho dalších, sem postupně přestanou psát, protože koho to bude bavit psát, když to jednak nebude nikdo číst a diskutovat a ještě přemýšlet nad tím, kam to správně vložit, aby nepobouřil zdejší bohy......

Ano, pořádek, slušnost, musí být, s tím souhlasím, ale na dohadováni, kdo je letos rychlejší nevidím nic špatného, jindy se dohadujem, který podvozek je lepší....vlastně poslední roky to je celkem nuda....pamatuju tu vzrušenou atmosferu, kdy Aleš byl ještě Alex, jestli ho Kolomý popotáhl nebo nepopotáhl atd. I ty černošky by zapadli, kdyby to mentor nerozmáznul v televizi, ale vyřešil to chlapsky, jako normální táta....

Takže za mě, proboha nechte to být tak jak to je, jsme tady celkem rozumní a sami dokážem rozdělit, případně usměrnit , co ještě patří do vlákna Dakar 2021 a co už bude lepší dát do hospody. Za ty roky nás Hynek celkem vychoval.....
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
čtv led 14, 2021 8:15 am

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 729
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ano, slušnost a pořádek Hynek nastavil a velmi dobře.
Rozdělení do vláken Průběh, Videa, Hospoda je taky dobré.
Ale nedělejme si z Průběhu vlastního závodu jen strohé povídání o tom, kolikátý je ten který auťák či pilot. To je jen statistika a ta nikoho nebaví, přestanem to číst, kouknem se na konec jak to dopadlo a basta.
Nikdo nikde nebude psát, diskutovat už vůbec ne. Tahle rétorická vata dělá diksuzi diskuzí, bez toho to nejde.
A naopak, koho diskuze nebaví a chce výsledky, má je např. v appce Dakar nebo jinde.

Tak šup, už to zase dneska jede :driver:
čtv led 14, 2021 9:43 am

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Možná by bylo třeba vyjasnit co je vlastně OT/OffTopic/mimo téma, protože očividně si pod tím mnoho lidí představuje něco uplně jinýho.
Pro mně by bylo offtopic řešit v Průběhu Dakaru to, co jsem měl k obědu nebo co dělám v práci. To je OT. Ale řešit tam ohnutou spojovačku a možnosti/náročnost řešení, debatovat o tom kdo je momentálně nejrychlejší Čech (když aktuálně MM vyhrává svoje první etapy a bojuje s Alem o 4/5 místo...), nebo třeba to jestli může být z Engeho dobrej Dakarovej jezdec (když aktuálně jede první Dakar), to všechno mi připadá naprosto k tématu aktuálního dění na Dakaru. To není OT ani omylem.

A ano, i sjízdná černoška k letošnímu Dakaru (bohužel) patří. Přišlo by mi něco hodně špatně kdyby tady o tom nebyla ani zmíňka. A jak už tady padlo několikrát, pokud z toho chtěj mít někteří čistou statistiku omezenou na suchý konstatování "Macík první, Aleš ztráta 3min", "Valtr defekt - ztráta 15min", tak na to snad opravdu stačí ten tracking ne?!

Takže i já vám kluci, kteří tady diskutujete a tvoříte obsah všem děkuji, a vám čtenářům kteří nijak nepřispíváte nebo jen minimálně (jako já), trochu soudnosti. Opravdu nemáte právo tady někoho usměrňovat a moralizovat. :wink:
čtv led 14, 2021 11:14 am

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

většina z vás to ale nepochopila, šlo o bulvární kecy typu Nova, Buggyra, fb... a rozvinutí diskuze tímto směrem
že se tu o tom mluví, protože se to stalo, je v pořádku, ale rozdmýchávat tu emoce už ne tolik
čtv led 14, 2021 11:44 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Podepisuji, co napsal Tod2. Také nechci sterilní vlákno jenom se statistikou a ano, věci lehce i mimo hlavní téma dělají vlákno čitelné a dodávají mu atmosféru živé diskuse. Problém vidím také v potenciálně "třaskavých" tématech, kde je nebezpečí, že diskuse přeroste ve výměnu invektivů. Od toho je moderátor, který by to měl objektivně posoudit, protože diskutující zamíchaní v této debatě už jsou příliš zaujatí. Je na nás všech, abychom si to tu dokázali uhlídat sami. Myslím, že zatím se nám to daří vcelku dobře. :hands:
čtv led 14, 2021 11:59 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Pánové ale ono vůbec nejde o to, že by se tam nemělo diskutovat i o tom, kdo je nejrychlejší, ale vraťte se tam, kde problém začal (pokud to najdete) a s odstupem času si to tam po sobě přečtěte. Došlo tam už i na celkem nevybíravé invektivy a dělání blbce jeden z druhého celkem nevybíravým způsobem, byť stále ne za hranou slušnosti. A to skutečně patří sem do Hospody, tady si víceméně dělejte co chcete a nikdo to tu řešit nebude. Ale osobní invektivy do vlákna o probíhající etapě prostě nepatří, klidně mě za to kamenujte. Mě to může být celkem jedno, klidně se tady na to vykašlu, mám svý práce a starostí dost, ale spíš z nostalgie to tady pořád ještě moderuju... Když se tu dohodnete, že se chcete hádat i ve vláku o etapě, prosím. Nechám si od Davida sebrat moderování v téhle sekci a bude ode mě klid.
čtv led 14, 2021 1:46 pm

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

peter gasparovic: přesně jak píše filip. Může to být některá z věcí co filip vyjmenoval. Ze zkušenosti. Jel jsem busem do Španělska. Bus /KAROSA LC 736 rok a půl starý/ jsem koupil nový.
Měli jsme dobrý čas / jel jsem prázdný pro poslední turnus/ a asi 50 km před cílem jsme zastavili . Asi 2 hod. Pak když jsem chtěl nastartovat tak něco vzadu ruplo a zhasly kontrolky a motor se ani nehnul. Závada: Obal 1 baterky praskl přímo v rohu,vytekla kyselina a článek byl nefunkční. My jsme v Karosách vozili dost náhradních dílů / jinak na KAROSU jsem nedal dopustit/ byly menší problémy které se vždy opravily na parkovišti a lidé o tom ani nevěděli. Měl jsem ji 10 let a projel s ní téměř celou Evropu a vždycky mne dotáhla domů. Filip to bude znát. Udělal jsem díru do přemostění co de z článku na článek / tenkrát to šlo to byly ještě černé baterky/ a propojil jsem to hrubším drátem. Bylo sice 22 voltů ale motor naskočil a dojel jsem 2450 km domů.
čtv led 14, 2021 7:55 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host