Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Míra Bálek

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Loni se tu řešilo, jestli má Buggyra na autech na zadní nápravě stabilizátor nebo ne, jestli je na Tatru vhodný a že Aleš ho chtěl po testování v Senici domontovat atd.
Na tomhle videu je vidět, že Martin Kolomý už letos na autě zadní stabilizátor má namontovaný, jestli je i na druhém co pojede Martin Šoltys nevím.
https://cs-cz.facebook.com/BUGGYRA/vide ... 539596259/
Tady na fotce je to také vidět.
Obrázek
ned lis 26, 2017 7:43 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já myslím, že oba Phoenixy měly stabilizátory na zadku už i loni :wink:
Filip Nikl
ned lis 26, 2017 11:08 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak s timhle chlapkem jsem stravil vcerejsi vecer :-)
Nasel jsem to docela nahodou a je to bajecny.
Sedm dilu o chlapkovi, co se rozhodnul, ze da Dakar 2006.
Od pocatecnich priprav, pres trenink, tiskovky, cestu do Lisabonu, prejimky az po samotnej zavod....pecka!

https://www.youtube.com/watch?v=4-mpYiW ... _jmn642Pnr
čtv lis 30, 2017 7:36 am

Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

ten dokumet bezal davnejsie na Discovery, pozeral som...
čtv lis 30, 2017 9:18 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

nj, koukam, ze je to i v cestine...
nicmene v originale me to bavi vic.
Kdyz to vidim, jak to vypadalo pred 12ti lety v Africe, nedokazu si predstavit, jaky je to ted v JA.
pát pro 01, 2017 8:41 am

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Článek o Tomášovi Tomečkovi, ale spíše mě tam zaujala jedna pasáž :)

http://motorsportrevue.cz/novinky/clank ... se-tomecka

Tomáš Tomeček ve svém dakarském dobrodružství pokračuje a zúčastní se Africa Eco Race 2018. Na spadnutí byl i start Tatry po de Azevedovi, nakonec se ukáže až na Africa Eco Race 2019. Tatra, se kterou od roku 2005 Tomeček závodí, je jediná opravdu 100% mechanická originální Tatra, kterou lze v akci vidět.

Pokud vím, tak tu Tatru vlastní Petr Čapka, který dělal letos mechanika na Silkway u Lopraisů, ale nevím jestli pokračuje dále u nich ???
pát pro 01, 2017 10:46 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

nalim68 píše:Na HR, umístěnou vzadu, musí být zpevněné podélníky, bohužel na úkor celkové výšky, vhodnější by byla HR za kabinou. Taky bych to tipoval na testování čtyř nápravového provedení valníku, se zadní říditelnou nápravou a HR. To auto dostane neskutečně zabrat, i když za ty 3 týdny pojede cca 8000 Km většinou po pevnějších komunikacích.
Já ti nevím, mě se tomu pořád nějak nechce věřit, zaprvé je to postavené na E5, takže je to nějaká přestavba a za druhé - vždyť lesnické vyvážečky mají úplně stejně ruky vzadu a ještě daleko větší, a jezdí v pohodě i po prázdnu. Proto tomu ohavnému rámu nerozumím...

Třeba tento Phoenix Präsident - je snad skoro stejně dlouhý a má ještě mnohem větší ruku...

Obrázek

Foto z FB Umikovu :oops:
sob pro 02, 2017 9:03 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Podpora BUGGYRA teamu na Dakaru 2016 - 2017 doprovodné vozidlo Tatra Phoenix s překladačem kontejnerů Multilift XR20
Obrázek Obrázek Obrázek
tehdy bez HR
Letos je to nosič kontejnerů 6x6+2 s HR zřejmě speciál na testování, přesné označení neznám.
Obrázek
sob pro 02, 2017 9:40 am

Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ta 815 šestikolka teď skončila kde?Letos stála v depu na trialu v Kunštátě....
Obrázek
sob pro 02, 2017 10:44 am

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Rummcajs: jednu chvíli byla zainzerovaná na bazoši, ale jestli se jí podařilo prodat to nevím.
sob pro 02, 2017 11:29 am

Uživatelský avatar
toko
Příspěvky: 636
Registrován: ned dub 13, 2008 9:08 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ten Phoenix s HR má klasický rám používaný na univerzálních nosičích kontejnerů. Tento rám je dostatečně vysoký na to, aby bylo možné pod nej umístit i pneumatiky 16R20 s blatníky a ty přesto nezasahovaly do profilu kontejneru.
Obrázek
Katalog armádních Tater str. 48.
V tomto případě je ještě volný prostor zdůrazněn absencí těchto blatníků a odlišnou konstrukcí rámu kontejneru, který se nenachází po jeho obvodu.
https://www.flickr.com/photos/buggyramedia/38565655732/ Tady je navíc i lépe vidět, že uchycení ruky nemá s tím nosičem kontejnerů nic společného.
Prostě jenom způsob, jak udělat z auta nosič kontejnerů za co nejmenší peníze, nic jiného bych v tom nehledal.
Madness??? No, this is TATRA!!
sob pro 02, 2017 1:29 pm

PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

RE: Rumcajs
Podle mne jí koupil HT Group na tahaní trialovky.
sob pro 02, 2017 1:51 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

toko píše:Prostě jenom způsob, jak udělat z auta nosič kontejnerů za co nejmenší peníze, nic jiného bych v tom nehledal.
Je to tak - díky za objasnění a věnovaný čas! :thumbud: Fakt ten mezirám nosičů kontejnerů asi bude stejný, jen v tomto případě je odkrytý jak jen to šlo a tak to působí nepěkně - jak píšeš, ruka s tím nesouvisí - ta sice má mezirám, ale mnohem menší. Větší kola by tomu sedly, ne že ne... :D Stejně by mě zajímalo co je to za auto, spíše to bude nějaký přestavěný "skoro prototyp tridemu", pro který už Tatra neměla využití bych řekl - stejně jako jejich doprovodka s dvojkabinou... :think:

I si říkám jestli ta koncepce kontejneru není zbytečná, jestli to nebere zbytečně eventuální přepravní prostor a váhu...no to si musí určit sami, i podle poměru cena/výkon samozřejmě... Každopádně jako lépe řešený kontejnerák mi přijde třeba tento koncept:

Obrázek

Ví někdo, jestli s sebou vozí opotřebované pneumatiky i zpět do ČR nebo je odevzdají někde v JA do sběrného dvora? :D Na fotkách Mildy je vidět, že už v průběhu závodu na tom vozí i nějaké bedny, takže nějak se tam to místo může vytvořit... Proto si i myslím, že pro přepravu těchto beden a jejich skládání rukou by byl vhodnější valník s vysokými bočnicemi jako má třeba armáda...ale to asi něco stojí... :roll:
sob pro 02, 2017 3:12 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já bych řekl že pneu určitě vozí zpět... Jsou celkem drahý tak se dají, v případě průrazu nechat opravit a pak použít na testování dokud se nesjedou komplet
sob pro 02, 2017 4:08 pm

starmes
Příspěvky: 73
Registrován: úte pro 02, 2014 10:12 pm
Bydliště: Staré Město

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Narazil jsem na tento starší kousek na prodej:https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/vra ... ousPage=lr
Naposledy upravil(a) starmes dne ned pro 31, 2017 4:50 pm, celkem upraveno 1 x.
ned pro 03, 2017 10:41 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů