Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak Aleš odepsal že chce jet. Na otázku se kterým autem odpověděl že s Tatrou :)
stř úno 08, 2017 7:25 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Hlavním Alešovým sponzorem je Instaforex, rusáci. Čili je pro ně(j) asi podstatný se tam objevit. Rád bych, aby to bylo s Phoenixem. Ale...uvidíme. : )
stř úno 08, 2017 7:52 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak Aleš a SWR to patří k sobě. To že chce jet na to se ho ani nemusím ptát to je jasné. Už loni chtěl jet... S čím je otázka jak se domluvili v BGR. Moc nevěřím tomu že by chtěli poslat jen jedno auto a když už tak 2 ale je otázka zda se tam Kolomajzovi chce. V záloze má určitě i oživení queen... stačí dát motor potestovat a jedém :)
Hlavní je že se tam objeví aspoň nějaké želízko na umístění v TOP 3
stř úno 08, 2017 9:01 pm

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No však právě proto jsem to sem dal s tím :shock: Protože jak píšeš že Už loni chtěl jet... a nejel proč ? :?
stř úno 08, 2017 9:18 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Když Tatra, tak jsou dvě varianty Phoenix nebo Královna, na jednu stranu by bylo dobré, aby jel s Phoenixem, mohl by si ho pořádně otestovat, ale zase myšlenka combacku Královny 69, to je pro mě osobně prostě víc, at se na mě nikdo nezlobí :D :D
stř úno 08, 2017 9:48 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Noo jasně stačí dát motor, potestovat a jedem... To je jak kdyby zastrčil lampičku do zásuvky :D :roll: Podle mě je to v současné době nesmysl. Jak ekonomický, tak technický. Pokud říká Tatra, tak myslí Phoenix.
Filip Nikl
stř úno 08, 2017 11:27 pm

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To herrywood: A proč Aleš v loni nejel ?
čtv úno 09, 2017 5:15 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Se ho zeptej když jste takoví kamarádi :hvizd: :mrgreen: Evidentně nebylo s čím. Deroy nejel. MAN nejel tak s kým měl jet ?
S tím motorem to bylo samo nadsázka ale určitě to je jedna z variant sice hodně drahá ale...
Osobně bych tam rád viděl oba phoenixy :pray:
čtv úno 09, 2017 9:09 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tohle by bylo to pravý místo pro Dakar!
https://goo.gl/3YWJgT
čtv úno 09, 2017 9:53 am

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To herrywood: já jen reagoval na toto :arrow: To že chce jet na to se ho ani nemusím ptát to je jasné. Už loni chtěl jet... Tak jsem si myslel že budeš vědět a dáš sem info proč loni nejel :) No a když teda teď píšeš žeby jsi tam rád viděl oba Phoenixy tak to jakože by jel za Buggyru společně s Martinem ? Tak to by bylo moc fajn, ale ....... já si vždy raději počkám na originál :?
čtv úno 09, 2017 12:50 pm

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jak vychází celkové náklady na Silk Way Rally oproti Rally Dakar ? Např. kdyby jeli oba Phoenixy od Buggyry ve stejném složení jako jeli letošni Dakar. I to může dost napovědět co je pro jejich team lepší pro přípravu a testování na Dakar 2018.
čtv úno 09, 2017 1:19 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

V Roudnici říkal Kolomajz, že čekají od Kamazu na nabídku účasti na Silk Way Rally, tak budou mít nejspíš nějakou individuální cenu. A pak jsou samozřejmě náklady na logistiku, personál, servis, náhradní díly atd. A to se odhaduje těžko. Nepochybuju, že Kolomajz a Buggyra by jeli rádi, ale je otázka, jak zajímavá je tato rallye a teritoria pro sponzory. Co se týče testování, tak pohled Buggyry na tento podnik se po letošním Dakaru možná taky trošku změnil. Loni raději dali přednost většímu počtu testování v kratších závodech po Evropě. Na SWR budou podmínky bezpochyby rozmanitější a náročnější, ale technika bude dlouho pryč a v případě fatální poruchy hned z kraje závodu to může být drahý test. Na druhou stranu má Buggyra na východě své zájmy v podobě pronájmu svých motorů a v Čině už se angažuje na okruhových závodech. Své ambice dodávat tam i techniku pro XC rallye již taky zmínila.
čtv úno 09, 2017 9:24 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já tady té averzi českých týmů vůči sw moc nerozumím. Vždyť buggyra dokáže každej banální výsledek v sebebezvýznamnějším závodě (první ze tří kdesi v africe, kde třetí ani nedojel, když to nadsadím) mediálně prodat, takže vnutit médiím sw by neměl být takovej problém, aby se to nezaplatilo a pokud ne hned, tak během několika let masáže.
pát úno 10, 2017 8:49 am

ateliersk
Příspěvky: 329
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak on loni asi byl, kromě jiného, problém s nedokončenou a nevyzkoušenou technikou. Takže tam samozřejmě sázka na kratší a levnější podniky byla logická. Teď už asi i jsou ve stavu kdy by na SWR měli odpovídající techniku, kterou tam extrémně otestují, a zároveň budou mít "relativně" dost času a prostředků tu techniku repasovat před odjezdem na Dakar .
pát úno 10, 2017 9:48 am

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No, jestli pojedou zas až do Pekingu, tak na test to je až moc, auta po takové soutěži budou na kompletní repasi. Sherpu na SWR otestovali dokonale a jak chudák nakonec dopadl.
pát úno 10, 2017 12:23 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů