Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mně se teda ta reakce zdá od Aleše Lopraise zcela přiměřená a vyzrálá. Ani pro mě není Aleš Loprais hlavní oblíbenec, komu nejvíce fandím (to je pro mě Martin Kolomý a je to moje čistě subjektivní sympatie), ale nevím, proč by nemohl zdůraznit, že zatím je výsledkově nejúspěšnější z aktivních českých jezdců. Což zkrátka je a výsledky skutečně hovoří jasně.
ned led 27, 2019 1:51 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Trošku mi přijde, že se tu míchají jablka a hrušky. Nikdo Alešovi nebere, že je nejúspěšnějším českým dakaristou po éře Karla Lopraise. Výsledky hovoří jasně. Ale nemůže se přece porovnávat s MM mladším, který jezdí chvilku, kdežto Aleš má odjetých spoustu let, nejvíce z aktivních českých pilotů... Chápu jistou frustraci z toho, že ho Tatra nepodporuje, přestože ji dlouhodobě dělá dobré jméno. Podporu by si jistě zasloužil. Ale stejně jsou na tom i u Macíků, ne-li ještě hůř, protože léta dělali reklamu automobilce, která neexistuje. A tudíž podporu taky žádnou neměli. Osočování přes sociální sítě a přes média celkově mi přijde hodně dětinské. A je jedno, odkud vítr vane a kdo je tím spammerem...
ned led 27, 2019 2:36 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tenhle argument neberu. Je to jako říct, že není lepší, než mladej Van Den Brink, protože ten ještě nevyjel a Aleš má před ním nefér náskok.
ned led 27, 2019 2:40 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já zase neberu Alešovo srovnání s MM mladším. Pokud je chceme objektivně srovnávat mezi sebou, tak musíme vzít pouze posledních x Dakarů, na kterých startovali oba. Pak to má nějakou vypovídající hodnotu. Ale to je diskuze o ničem. Chtělo by to více respektu a pokory ke druhým. Přeji všem Čechům a Slovákům úspěch a aby se jim podařilo své plány naplnit a realizovat, protože bez nich by ani tohle forum nemělo smysl...
ned led 27, 2019 3:12 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Hlavně, že Loprais v kauze se Soltysem říkal, že si to meli vyríkat mezi sebou a neřešit to na netu. Tak proč si to taky nevyrikal s Macikem ohledně toho Iveca? A je mi jedno, jestli to na ten Facebook psal on nebo někdo od něj. A jak někdo zmínil, proč neuvedl taky Karginova? A ve finále stejne na Iveca letos rychlostne i kvůli těm zavadam prostě neměl. Prostě zase h***a. Ale asi těžko začíná nést, že Macikovci jsou u nás na vzestupu a asi mají i nejvíc fanoušků (samozřejmě myslím i těch holek) a od sponzorů to už taky nebude žádná bída.
ned led 27, 2019 3:36 pm

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ono jde spíš o to, že o MM se nese v mediích, že je nejúspěšnějším Čechem na dakaru, což prostě pravda není. Ale to zase plyne spíš z neznalosti některých novinářských expertů.
ned led 27, 2019 3:52 pm

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ta mánie kolem MM mi ale taky pomalu začíná lézt krkem. To není nic proti němu osobně, nebo proti jeho výkonům, ale připadá mi že si ho spousta lidí (i tady) staví na piedestal, uplně stejně jako před lety M. Kolomého, který je najednou pro většinu vyvrhel protože nenaplnil očekávání. A to "kdybování" kolem Macíka je letos opravdu k zamyšlení. :pray:
Naposledy upravil(a) Kail dne ned led 27, 2019 5:17 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 27, 2019 4:16 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Zemi: Můžeš mi prosím říct co by si měl AL s MM vysvětlovat ohledně iveca ??
A to proč by se nemohli porovnávat AL s MM taky nechápu vždyť má MM už za sebou 5 dakaru což je dost takže je co porovnávat. A když vezmu AL a jeho 5 prvních dakaru tak tam výsledky nějaké měl
ned led 27, 2019 5:16 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Přesně tak. Být na prvním Dakaru třetí - to už nikdo jinej nedokázal (u nás v náklaďácích). Ač zrovna tehdy nepůsobil zrovna sympatickým dojmem, ale to je jiná věc.

Taky mi vadí, že dokonce i tady se kdekdo tváří, že byl MM nejlepší, má nejlíp rozjeto... Jasně, progres je vidět, ale letos NEDOKONČIL.
ned led 27, 2019 9:07 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Popravdě Loprais mi je svým chováním nejméně sympatický i co se týká toho, že prostě dělá jak kdyby ostatní Češi neexistovali a radši se kámoší se všema ostatníma viz. třeba pozvání na ambasádu v Peru, kde nebyl, živé vysílání České televize atd. Naopak nejvíc to přeju Kolomemu, který na mě působí pořád skromně. Jen mě mrzí, že v kombinaci s Buggyrou to asi nevyjde. Macík je pro mě někde mezi. Jezdecky všechny 3 řádím na stejnou úroveň, ale marketing a prezentací má nejlepší BSR.
ned led 27, 2019 9:17 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

zemi: Jsi si jistý že AL pozvání na ambasádu dostal ?
ned led 27, 2019 10:34 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Co zaznělo v médiích, tak pozvánku dostali všichni cesi
ned led 27, 2019 10:35 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak to je snad věc každého s kým se bude bavit a kam půjde, Lopici tam jeli v minimálním složení jeden osobák, jeden zavoďák, jeden servisní náklaďák +podval :wink:
Místo PR se zaměřili na sebe a to jim vyšlo. Komunikace s fanoušky proběhala, videa byly po každé etapě v čas. Co by jste proboha ještě chtěli :wink:
Oni to táhnou sami stejně jako Macíci, akorát MM si musí své jméno budovat a v tom má AL velký náskok.
Nyní je právě doba, kdy každý musí prodat to své učinkování na Dakaru aby měli finance na následující ročník.
Na setkání s Alešem mohl jít každý fanoušek a zeptat se ho osobně. Nikoho tam neshazoval a nad nikým se nepovyšoval. :wink:
pon led 28, 2019 7:54 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Když už se tu probírají ty sympatie/antipatie, tak za sebe musím říct, že nejsympatičtější z truckerů mi je Aleš. A zejména od té doby, co si přestal říkat Alex. Nejméně sympatickej pak mladej Macík. Pro mě je to šampón s povoláním syn. Něco jako mladej Charouz.Všichni ostatní Dakaristé jsou pak mezi těmito dvěma póly :D
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
pon led 28, 2019 9:20 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mé sympatie nejsou až tak polarizované, vezmu to nicméně jinak. MK mě (Dakar 2019) nenaštval. MŠ také ne (věřím, že reakce na Aleše byla v rámci adrenalinu situace a momentálního zklamání). MM opakovaně, jak okecával něčí údajné protesty ohledně setrvání kamionu BSR v soutěži. Měl přečíst vyjádření pořadatele a ocitovat pravidla bez dalších komentářů, nebo se omezit na konstatování, že na druhý pokus končí. Aleš (nebo někdo z jeho týmu) - pomlčet o Villagrovi, byť může jít o ovlivňování soutěže ze strany BSR. Prostě to nekomentovat. Buggyra - zveřejněním videa o neposkytnutí pomoci Alešem a také zneužívání p. Kaliny. P. Kalina, že se nechá zneužívat. Jeho volba.

Nicméně jsem fanouškem a tyto věci rád polknu, jen když mám komu fandit. Bednu přeji každému z nich.
pon led 28, 2019 10:29 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů