Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ano, Aleš zmiňoval, že měnil do nějakých etap nastavení tlumičů podle rad Kresty a že se nastavení osvědčilo.
pát úno 21, 2020 10:10 am

Peter G
Příspěvky: 639
Registrován: čtv úno 28, 2013 1:00 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mne z toho vyplyva, že Kresta repasoval tlmice pre Alesa, rovnako ako v minulosti pre Buggyru a myslim ze aj Prokopa.
Tazko povedat, co viac sa za tym skryva....
pát úno 21, 2020 10:56 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já si myslím, že Kresta to nebude, byť vazby na ILT tam jsou. Kresta je nepochybně skvělej pilot, ale zkušenost s náklaďákem nebo i závoděním v poušti nemá žádnou. Kdyby měl jet dvojku Prokopovi, tak není o čem. Ale pokud Aleš skutečně chce rychlou a v případě potřeby účinnou asistenci, tak by tam měl sedět někdo, u koho je nějaká míra jistoty, když to přeženu, že nebude ztrácet 20 minut už na WP1 nebo se nepřevrátí pokaždý, když se bude snažit jet rychle. Prostě když už nebude mít zkušenost z náklaďákem, tak bude mít zkušenost s Dakarem. Pokud by to měl bejt člověk od klasické rally, tak spíš než Krestu favorizuju Vojtu Štajfa. Jednak je to taky zkušenej a známej soutěžák, kterej mj. odjel i rally v Jordánsku, Íránu, Kataru atd. a touhou startovat na Dakaru se navíc již několik let netají. Peníze díky bigamistovi Janečkovi též nejsou problém a v neposledním případě již jednou s Alešem jel jako navigátor na SW. Nicméně si myslím, že ten řidič bude někdo, kdo už Dakar jel, byť v jiný kategorii. Pokud budu dogmaticky interpretovat Lopreho vyjádření:
Zda se v případě nového týmového kolegy jedná o dakarského nováčka, nebo ostříleného matadora, to zatím odmítá Loprais prozradit: „To už se fakt dostáváme dál, než bych v tuto chvíli chtěl. Do toho se teď nebudu pouštět, protože pak už by se to snadno rozklíčovalo.“
tak mi z toho vychází spíš nějakej Dakarista. Protože těch je u nás relativně malá skupina napříč kategoriema, proto ta obava ze snadného rozklíčování, kdežto "známejch závodníků" mimo Dakaristy je u nás v zásadě hafo.... :think:
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
pát úno 21, 2020 11:31 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Na stránkách De Rooy se objevila fotka rámu na cestě do lakovny. Jestli to jeden z těch nových kamionů pro Dakar 2021, tak se evidentně nezávislé zavěšení nekoná. :wink:
Spíš to vypadá, že je potřeba postavit dvě nová Torpeda, protože ty starší se už rozpadaji.
Filip Nikl
pát úno 21, 2020 12:31 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já si jsem 100% jistý že to nebude Ani Šoltys ani Kolomajz :D Šoltys je pomalý a Kolomajz by to auto rozcupoval a to je Aleškovi k ničemu
Já se taky přikláním k tomu že to bude někdo kdo moc zkušenosti s dakarem nemá ...
Ještě mě napadl Michal Honda Kašpárek ??? Nebo tak nějak se jmenoval v roce 2014 ten co jel s princeznou ne ? Ikdyž se střídali s Tománkem ... On má s PRAGOu něco společnýho tak by to mohla být varianta
pát úno 21, 2020 12:52 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No hlavně ať to není D. Suchařípa … ten mne teda taky napadnul, myslím že v podstatě "známý jezdec" vlastně je :doh: :wall: ale jinak než svými jezdeckými schopnostmi. Zase jsem někde registroval na FB jak reagoval na nějaký příspěvek ILT v komentářích a Aleš mu odepsal něco ve smyslu, že už se dočká... no chytám se už blbostí, ale všechno je možný...

http://foto-moto.eu/2020/02/vsichni-co- ... 6k64GjEguE
pát úno 21, 2020 1:11 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Suchařípa se už objevil tuším v roce 2016 na testování u Buggyry, takže ta možnost tam je.
Tomáš Ďurčo
pát úno 21, 2020 4:50 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Překvapuje mě, že tu na téma žebřiňáku nezaznělo, že ideu jejich masové produkce utopicky protlačuje momentální ředitel Tatrovky.

Politická vůle tu tedy je a v důsledku produkt k marketingu může brzo taky.
pát úno 21, 2020 5:10 pm

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Co Karel Trněný? Ten už na Dakaru byl, mu to nevyšlo tenkrát s Manem a tak si bude chtít spravit chuť s Alešem:)
pát úno 21, 2020 8:46 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To není závodník. Ani široce známý jméno. A nejspíš ani lukrativní.
pát úno 21, 2020 9:06 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No určitě daleko víc závodník než Kašpárek nebo Suchařípa...
pát úno 21, 2020 10:35 pm

toulavejtom
Příspěvky: 835
Registrován: sob led 04, 2014 1:09 am
Bydliště: Neratovice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

https://www.facebook.com/tomas.t.kouba/ ... 901668259/
snad to nevadi ze to davam sem,,,,start Tatry kolem sveta 2 s ucastí Tomečka a doprovodek
ToulavejTom
sob úno 22, 2020 10:50 am

DjDD
Příspěvky: 188
Registrován: pon led 25, 2016 9:15 am
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

to patří sem:
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... start=1725

Jinak co to má za šílený dohušťování pneu?
sob úno 22, 2020 1:36 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Normální externí dohušťování. Tatra to nemá a dodělávat tam originál by znamenalo přehrabat půlku podvozku, tak použili tento systém. Jezdíval se s tím i Dakar (třeba Martin Macík v začátcích). Má to jednu nevýhodu, že ty hadice se snadno urvou. :wink:
Filip Nikl
sob úno 22, 2020 9:14 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mám takovou otázku je povoleno na Dakaru, aby se tam ještě představilo auto třeba typu, jak má Aleš Princeznu s Deutzem nebo tento motor už na žádné závody nesmí ? Díky
ned úno 23, 2020 10:19 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů