Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Příspěvek

Kalivoda s tou účastí/neúčastí příští rok dělá zbytečný vlny ........ je to jen pár dní dozadu, co v nějakým rozhovoru prohlásil, že AER je z hlediska médií, sociálních sítí a marketingu stále hluboko v minulém tisíciletí. Přeloženo do češtiny: radši nikam, než na AER. Takže přříští rok znovu Jakar za doufání, že se odjede aspoň o něco víc závodních kilometrů než letos....a takhle k tomu přistoupěj nakonec opět prakticky všichni. Nakonec nepojedou jen ti, kteří neseženou potřebný budget.... :shhh:
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
čtv led 19, 2017 6:30 pm

Uživatelský avatar
Sinpa
Příspěvky: 561
Registrován: pát led 11, 2013 7:19 pm

Příspěvek

A motor = Kamaz :lol:
čtv led 19, 2017 7:51 pm

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Jako koneckonců ať si na Jakaru jezdí kdo chce, dívat se na to nedá, časově je to taky úplně v prdeli, půlku aut sežere sůl po cestě a ten zbytek utopí přívalový deště. Když to těm sponzorům za to stojí, když to stojí Tatře za reklamu(já osobně bych se bez reklamy na věčně stojící auto, nebo terénní náklaďák jedoucí po asfaltu, obešel) a za poslouchání těch trapných každoročních keců, jak to byl ten nejtěžší Dakar... Snůška keců živená dlouholetou tradicí, toť vše. To je ten jedinej důvod, proč se to objevuje v TV zprávách a AER ne. V těch TV zprávách totiž taky nikomu o to závodění nejde, mnohem zajímavější jsou prostřihy promočených bivaků se zatopenýma indiánskýma vesnicema.

O všechny tyhle úžasný problémy, stejně jako o partu obytnejch karavanů bandy lázeňských povalečů je AER ochuzena a je to jen a jen dobře.
čtv led 19, 2017 9:15 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bylo-t ... is/1439773
Osobně jsem si moc přál aby se dakar vrátil do Afriky ale postupem času si to vůbec nepřeji. Kdyby na AER přibylo zase nějaké to procentíčko jezdců z dakaru tak by to bylo fajn... hlavně nějaké kamiony by se hodily ale přesun ve velkým na AER by tu soutěž změnil k tomu co organizátoři asi nechtějí. Ono stejně tam nikdo z top týmů nechce jít. SAmo že budou dělat budliky budliky na pořadatele ale pak jako první podají přihlášku
čtv led 19, 2017 9:54 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Njn je to řečeno celkem jasně. Dakar je Dakar ať je jaký je. Pokud odejde Kamaz kompletně do Afriky na AER a alespoň část dalšího silného teamu, tak další silné teamy teprve začnou přemýšlet kam pojedou.
Jinak AER nemá šanci. Je to prostě, při vší úctě ke všem účastníkům, druhá liga. Ač může být sebekrásnější.

Navíc mi přijde, že na Dakar se nadává tak akorát tady na foru. Co jsem slyšel z úst účastníků, tak si nikdo nestěžuje a víceméně všichni se těší na příští rok. Takže opravdu to bylo tak špatné? :wink:
Filip Nikl
čtv led 19, 2017 10:25 pm

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

filip 90:
To jako myslíš, že si budou srát do vlastní kapsy nějakýma prohlášeníma? Že si budou stěžovat na nekvalitní závod? Dyk by si pak taky jejich sponzoři mohli říct "tak proč jim teda něco platit, když je to závod nahovno", většina z nich splachuje mnohem líp, jak ty nejmodernější hajzlíky.

Z topky Dakaru to řekl akorát Pål Anders Ullevålseter a vrátil se závodit do Afriky.

Je evidentní, že řada z těch komediantů jede na Dakar především dělat si reklamu, závodění je podružný a koneckonců, kdo je v čele, tomu žádný zkrácení nevadí. A nevadí ani to, že se odjede polovina i tak slabých závodních kilometrů. Čemu se divím spíš, že to nevadí značkám, který se na základě účasti pak snaží stavět reklamu na svoje terénní stroje, ať už jde o motorky, auta nebo náklaďáky. Protože prvomájovej průvod pod dohledem indiánů v pláštěnkách podle mě o kvalitě vozidel moc neřekne.

Aspoň takovejhle pocit z toho mám já, z chování a vyjádření účastníků. Sponzoři jsou důležitější než cokoliv dalšího. Připomíná to poněkud prodejné děvky, ale koneckonců je to přesně to, s čím kravaťáci z ASO počítají a vychází jim to.
čtv led 19, 2017 11:06 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bylo-t ... is/1439773

...narocne na psychiku to jiste bylo, ale spise pro fanousky :-)
pát led 20, 2017 8:07 am

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Příspěvek

To Severnaya ...narocne na psychiku to jiste bylo, ale spise pro fanousky :D : BINGO :!: :valetsesmihy: :clap:
pát led 20, 2017 8:25 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Tak já Aleše naprosto chápu... Musí to být náročné na psychiku, zvlášť pokud se jedná o tu jednu a samou závadu, navíc fatální. Zaseknuté řízení na nějaké úzké horské cestě, sráz dolů... To mohlo dopadnout hodně špatně. Naštěstí to dopadlo pro posádku dobře. Pozitivní může být, že až na problémy s motorem ve vysoké nadmořské výšce, se nějaké zásadní technické problémy neobjevily. To je určitě příslib do budoucna. Kolomajz by ale už taky potřeboval zajet solidní výsledek. Loni to byla jezdecká chyba, letos daň za nové auto. Příští rok by tomu slušelo umístění min. v TOP 10.
pát led 20, 2017 11:08 am

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

no ty problémy s motorem, kterým říkáš nezásadní, se u gyrtechu objevují v podstatě každoročně...
v tom už něco bude
pát led 20, 2017 11:34 am

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Problémy s Gyrtechem každoročně? Já si teda pamatuju akorát na odstoupení Valtra ještě na Liazu, po které následovala, jestli se nepletu kauza, že to odstoupení ve skutečnosti nebylo nutné, že se s tím motorem dalo etapu dojet. Tehdá byl Valtr dost naštvanej.
pát led 20, 2017 12:05 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

Nouzáky na všech autech, přehřívání všech tater... Ale pst!
pát led 20, 2017 1:17 pm

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Příspěvek

Pre ľudí čo chcú jazdiť a ešte pritom aj zarábať sa môže zdať AER ako súťaž ktorá je sto rokov za opicami ale pre niekoho kto che pretekať a vie jazdiť v teréne a ešte mať z toho aj radosť je AER ako stvorená. Myslím že by nebolo k prospechu veci, jednej či druhej strany aby sa teraz všetci presunuli do Afriky. Ja osobne by som bol za max. 15 kamiónov na AER. A to že je AER druhá liga? V náročnosti terénu určite nie. Možno by sme sa čudovali aké mená by Tomeček v Afrike pojazdil.
Martin Puťo Puterka
pát led 20, 2017 1:28 pm

michalCCR
Příspěvky: 716
Registrován: sob úno 09, 2008 7:03 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ak naozaj Kamaz vynechá (na čas?) Dakar a pôjde AER, nemyslím si že to presvedčí iné tímy k presunu. S Kamazom sa môžu v súčasnosti rovnať de Rooy a Veka, pri priaznivých okolnostiach Maz a Buggyra. Takže to sú štyri tímy proti sebe, čo zvyšuje hodnotu víťazstva v JA, ako poraziť "len" Kamaz v Afrike.
pát led 20, 2017 1:55 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Tod2: lépe čti... ;-)

Psal jsem "až na problémy s motorem". Takže neříkám nikde nezásadní. Na druhou stranu, zásadní problém neměli, vždy dojeli.
pát led 20, 2017 2:05 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Semrush [Bot] a 8 hostů