Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Do jaké podoby by měly v Tatře zrenovovat první ostré auto, které se do Tatry vrátilo po 30-ti letech

Do podoby před odjezdem na Dakar
23
20%
Do podoby v závodě
94
80%
 
Celkem hlasů: 117

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

To auto s jiným rámem je jiný vůz - nultý.
úte led 17, 2017 6:09 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

:think: smůla uplně nejvíc se mi líbí právě ten nultej z videa romana hrušky jinak ale nevidím na těch odnímatelnejch polepech nic špatnáho to nacvakneš ani nemusíš do terénu stačí projet kolem řepné kampaně pak trochu blíž ke křoví u cesty a máš to jak z nejtěší etapy :lol: :lol: :lol: tak dávám hlas do podoby před odjezdem
úte led 17, 2017 7:08 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Prosba, která se ke mě dostala a věřím, že spíše než já bude umět zodpovědět toto přesněji než já:

"Nenašel by se obrázek obdélníkové (ne podlouhlé, tu máme zmapovanou) nálepky LESTRA SPORT? Na liazech 1986 byla vlevo na kastlíku pod plošinou nebo vpravo na nádrži (na 633 v obou případech na bočnicích plošiny). Nejistota panuje pouze ohledně provedení „pomlčky“ mezi oběma řádky textu (ten je shodný s podlouhlou verzí). I fotky Liazů mám s rozlišením, které detailněji provedení nápisu neprozrazuje.



Druhá nejasnost je ohledně reklamy Fog. Ta byla na všech Liazech vlevo zepředu na plechovém čele plošiny hned za kabinou, nebo na 633 i vzadu na pravé zadní bočnici plošiny vedle V nápisu Valentine. Nejlepší mám černobílý obrázek ne dostatečně čitelný a na lepší obrázek jsem nenarazil ani na dalších vozech, kde jsem reklamu našel: doprovodná Niva 35? (spoiler pod nárazníkem vepředu) a MB G č.358 (vzadu) stáje POCH nebo vítězný truck – MB Unimog č. 665 (vzadu na plošině). Takže kdyby existoval nějaký detailnější mně neznámý záběr, dost by to pomohlo. Na Tatrách byly jen na zadních náraznících, které byly během závodu demontovány.



Mírná nejasnost panuje v případě novin Horizons 2000 (krom Tater i nárazník Liazu 632) – a sice co bylo v bílém rámečku vlevo dole (vedlejší další noviny El Moudjahid byly jen na Tatře č. 634). I zde by pomohlo lepší rozlišení.



Většinou na levých dveřích byla malá kulatá tmavěmodro-bílá nálepka z technické přejímky – nenašel by se čitelný obrázek?



Pak už zbývají jen specifické nálepky konkrétního vozu Tatra č. 635, pokud byste byli schopni pomoci: pravý „boček“ – deflektor kabiny, červeno-bílo-modrý neznámý erb „1“, symetricky vlevo pak modrobílá reklama nejspíš francouzského dealera osobních off-roadů (byla na stejném místě i na Tatře Alana Piateka č.633), vlevo dole na liště plošiny 2x nějaké malé modro-bílé arabské nápisy (stejné vpravo dole na kabině Tatry č. 634) a hlavně vlevo vzadu větší tmavězeleno-bílá nálepka – logo jsem jako alžírské nakladatelství Anep identifikoval, ale nenašel jsem dostatečně čitelný záběr provedení arabského nápisu."


Pokud znáte odpovědi a chtěli byste pomoct při řešení těchto detailů, pošlu Vám do soukromé zprávy e-mail na člověka, který tyto informace shání. Děkuji.
úte dub 04, 2017 5:32 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Přidávám ještě obrázky k upřesnění co se hledá:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
stř dub 05, 2017 10:17 am

jardakar
Příspěvky: 67
Registrován: ned lis 30, 2014 7:17 pm
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Obrázek mám jenom LESTRA
stř dub 05, 2017 10:30 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Novinky a pokrok v pátrání po původním vzhledu první dakarské Tatry z roku 1986.
"V mezičase se podařilo najít obrázek z levého bočku, použitelný detail nálepky technické přejímky a najít firmu Fog, jen zatím nemáme jejich odpověď, zda vyštrachají někde logo s palmou. Takže zůstává krom palmy dořešit arabština a erb “1“, který jsem našel i na Liazu č. 632.", napsal v e-mailu Ing.Švarc z Tatry.

Níže na fotkách z www.liaz-dakar.com jsou vyznačeny konkrétní nálepky. Lepší rozlišení fotek a tedy lepší podklady, než je na zmíněném webu, nebylo bohužel nalezeno.
(Díky panu Jaroslavu Joklíkovi, že tento krásný web zřídil. ...pozn.red.).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon dub 24, 2017 11:44 pm

Uživatelský avatar
Mara75
Příspěvky: 342
Registrován: ned říj 12, 2014 8:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

pát kvě 05, 2017 8:34 am

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Kdyby to tady někoho zajímalo tak cca ve 13:30 proběhne představení 635ky. Budu to živě přenášet na FB spidamodels.
Obrázek
čtv čer 08, 2017 12:00 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Dobrá práce, ani jsem nečekal, že bych to mohl někde vidět "live". :thumbud: Takže rychle na oběd, ať to stíhám. :)
čtv čer 08, 2017 12:27 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Díky spido za info. :clap:
čtv čer 08, 2017 1:25 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Tovarni stránky.

Obrázek Obrázek Obrázek
čtv čer 08, 2017 2:09 pm

ned čer 11, 2017 10:14 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Je krásná. Ale chtělo by to trochu vyhnat pavouky z vejfuku, nebo spíš vypálit svody. :lol: Takhle to působí jak strašná zdechlina (ostatně jako většina veteránů). :cry:
Filip Nikl
ned čer 11, 2017 11:22 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

Ono to vyhnání pavouků nakonec proběhlo Filipe, ale to už jsem neměl čím natočit :doh: . Ten začátek byl takový opatrný,, ale ke konci už s ní jezdili v zatáčkách po třech kolech a na rovinkách s předními koly ve vzduchu :P
pon čer 12, 2017 6:19 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Hlasujte pro vzhled renovované Tatry

Příspěvek

To je dobře, taky jsem si říkal, že to nějak šetří :)
pon čer 12, 2017 9:14 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů