Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
fox15
Příspěvky: 239
Registrován: stř čer 20, 2007 9:12 pm
Bydliště: Březůvky

Příspěvek

No tak to vypadá že osud Dakaru je nejistý
http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=7508
sob led 05, 2008 9:40 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

ozzy píše:Nejsem rasista ale je fakt že dokud byla Afrika zkolonizovaná byl klid a podle mě se měli ty lidi tam líp než teď. Pak chtěli všichni svobodu a jak to dopadlo: odehrává se tam něco co se ani nedá nazývat válkama spíš genocidama. A neni tam snad jediná země která by něčim takovym neprošla.
Zásadní chybou byla právě ta kolonizace. Naše pseudocivilizace tam začala odpor vůči všemu, co chce jejich země vykořisťovat, ať šlo o otrokářství nebo nerostné suroviny. Jediný důvod proč vtrhnul jirka křovák do Iráku bla ropa, kdyby tam nebyla, je tam Saddám dodnes.
sob led 05, 2008 9:57 pm

Uživatelský avatar
seremed
Příspěvky: 518
Registrován: pon pro 04, 2006 9:25 am
Bydliště: Praha

kolonialismus

Příspěvek

souhlas...
sob led 05, 2008 10:02 pm

Michal
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 17, 2007 4:16 pm

Příspěvek

jojo taky si myslim,že když by tam nebyla ta ropa tak se tam Amerika nepřcrcá.Podle mne se Amerika občas plete do věcí do kterejch jim nic neni.(omlouvám se jestli jsem někoho urazil)
sob led 05, 2008 10:07 pm

Uživatelský avatar
M.S
Příspěvky: 519
Registrován: pát říj 13, 2006 10:32 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale pokud se schovávaj za myšlenkou, že terorismus v rukách Al-khaidy a dalších "organizací" je svinstvo a musí se s tím něco udělat, tak anižby to možná mysleli upřímně, takhle myšlenka je dle mého názoru správná.

Prostě vymlátit všechny, kteří jsou takovej bordel schopni dělat, to není náboženství, to je ryzí sobectví!!

Pánové, jak již bylo psáno na ewrc.cz, letošním vítězem Dakaru je Usáma :mad: :evil: :!:
ned led 06, 2008 12:13 am

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kdepak nejni vítěz ,viděl ho někdo odstartovat, projet kontrolníma bodama, a projet cílem...... :naughty:

Spíše by mě zajímalo když pořadatelé tvrdí za rok se vrátíme....co se za ten rok vlastně změní....
asi nic :roll: ....začínám bejt čím dál víc přesvědčenej že Dakar skončil.
A co hůř ,když to takhle rychle zabalili tak teď kdejakej eine kleine terorist bude pěkně nabuzenej.
Vůbec bych se nedivil, kdyby teď stejná situace byla i v jinejch sportech.

Amerika je moc daleko a cesta tam je drahá a pro Evropu nevýhodnej vysílací čas, jedině Made in China.
ned led 06, 2008 1:59 am

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 1729
Registrován: stř bře 01, 2006 6:32 pm
Bydliště: Slovakia

Příspěvek

Ja by som sa tiez skor priklanal k Rally Peking. Urcite to bola zaujimavejsia sutaz ako DAKAR,ktory v poslednej dobe stal za .....
A ko tu bolo spominane, za rok sa v tych krajinach situacia akurat zhorsi,tak podla mna dakar skoncil.
ned led 06, 2008 9:24 am

Michal
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 17, 2007 4:16 pm

Příspěvek

Asi jo chlapi,máte asi pravdu s tim že Dakar skončil úplně.Tak by se teda mohla pořádat ta rallye Peking alespoň s tima špičkovejma teamama jako třeba Kamaz,Ginaf,Tatra,LIAZ(udělat nějaký pravidla aby mohl jezdit stále LIAZ by nebylo špatný ba právě naopak),Daf a prostě všechny další no nebyla by to taky podívaná?
Včera jsem pročítal starej Trucker a psalo se tam o tom jak Renault chtěl jet propagovat vozy a prodávat hedvábí a tak jeli jakoby po edvábené stezce a bylo to z Lyonu do Pekingu a tohle je něco kolem 20 000 km..no neni to parádní číslo na závodění v terénu? Tam by se mohli ukázat opět Tatry a Liazy jako vo zy né na sprinty ale vytrvalostní vozidla.
ned led 06, 2008 10:46 am

Trucker12
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 19, 2006 2:11 pm
Bydliště: Slapy

náhrada za Dakar

Příspěvek

No ono to asi tak nejspíš bohužel bude, že pokud pořadatelé Dakaru nenajdou nějakou jinou bezpečnější trasu do Dakaru, tak pozici po Dakaru přebere nějaká méně znamá soutěž, jako třeba rally Paříž-Peking apod. Nebo možná sice Dakar zanikne, ale může třeba vzniknout úplně nová rally, Dakaru podobná. No rozhodně Dakar v Africe už je nespíš minulostí. Když pořadatelé chtějí udělat Dakar v Jižní Americe tak to ho můžou udělat rovnou v Austrálii ne? :D tam je taky pouští dost. No nechme se překvapit jak to bude.
ned led 06, 2008 11:36 am

nomerad
Příspěvky: 1355
Registrován: úte zář 12, 2006 8:46 pm

Příspěvek

Zaregistrovaná obchodní značka "Dakar" nezanikne. Pod tímto názvem se může jezdit i nějaká jiná soutěž podobného typu, nemusí nutně končit v Dakaru (paralela: Volkswagen také nevyrábí "lidová vozítka", jak naznačuje název ve značce apod.).
Pouště s dunovými pohořími jsou i v Číně, Mongolsku, Rusku, přední Asii a mnohde jinde ve světě. Chce to jen vůli a chuť a soutěže "dakarového typu" mohou klidně pokračovat.
Velká komplikace je v tom, že Portugalsko, Španělsko a SZ Afrika jsou relativně blízko. Nevím kolik týmů by podnikalo každoročně cestu třeba do Mongolska, Číny atd. přes půl planety.
ned led 06, 2008 12:53 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

myslim si ze by bohate stacilo zavod na ruskych cestach v zime, to by se mohli skoro vsichni jit zahrabat. narozcen tezke ma to vse co v africe, jenom je tam zima
ned led 06, 2008 2:23 pm

Uživatelský avatar
BFLM
Příspěvky: 94
Registrován: úte zář 11, 2007 2:30 pm

Příspěvek

Tady jsem hodil reportaz co byla na CT4 sport s rozhovory s nasimi ucastniky + zabery z testovani z Tuniska (Loprais + Macik)....ma to 101 mega a rozliseni 320x240.
http://www.iskladka.cz/download.php?fil ... 20x240.avi

Obrázek
ned led 06, 2008 2:48 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

BFLM....super...to mě zrovna napadlo, jestli ste někdo nenatočil nějaký to zpravodajství. Tak jdu sosat.

Edit: tak dososáno...ale nejde mi to přehrát... :-/ ani BS Player, ani WMP. A s kodekama problémy nemívám.
ned led 06, 2008 2:55 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak...a konečně jsem taky našel pár fotek z Lisabonu a přejímek (včetně Liazů, Ginafů, Kamazů apod.):
http://www.e-auto.cz/galerie/default.as ... mky_jvintr

Víte někdo o dalších jinejch fotkách (kromě těch na dakar.cz) ?
ned led 06, 2008 4:09 pm

Uživatelský avatar
BFLM
Příspěvky: 94
Registrován: úte zář 11, 2007 2:30 pm

Příspěvek

david píše:BFLM....super...to mě zrovna napadlo, jestli ste někdo nenatočil nějaký to zpravodajství. Tak jdu sosat.

Edit: tak dososáno...ale nejde mi to přehrát... :-/ ani BS Player, ani WMP. A s kodekama problémy nemívám.
divny, je to normal divx 6.xx s mp3 zvukem :?
ned led 06, 2008 4:36 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů