Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
meris
Příspěvky: 194
Registrován: stř lis 20, 2013 5:32 pm
Bydliště: Praha

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Prokop Siwek:
bude na tiskovce auto (i když dvůr na to moc nevypadá)?
je tiskovka volně přístupná i pro nás normální smrtelníky?
úte led 16, 2018 5:00 pm

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

meris: Auta jsou ještě v přístavu v DAKARU.
úte led 16, 2018 5:45 pm

meris
Příspěvky: 194
Registrován: stř lis 20, 2013 5:32 pm
Bydliště: Praha

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

pekos: to jsem si tak nějak myslel. Blbá otázka. Pracuji kousek a tak mě napadlo zmizet na chvilku z práce a podívat se na 100% Tatru.
úte led 16, 2018 9:10 pm

knacam
Příspěvky: 66
Registrován: pon led 15, 2018 11:26 pm
Bydliště: Brno

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Pánové, zdravím vespolek. Toto fórum sleduji už hodně dlouho, ale potřebu registrovat se a něco napsat jsem nutkavě pocítil až teď na základě zcela mimořádného výkonu Tomáše Tomečka na letošním ročníku AER.
Troufnout si na 6 000 km soutěže sám v kamionu chce notný kus odvahy, kapku bláznovství a pořádný díl důvěry v sebe a techniku. Vyšlo to skvěle, mé nejsrdečnější blahopřání!
Na oficiálních stránkách AER je o Tomáši Tomečkovi (nadpis Tomecek a real hero) psáno, že „he took up the crazy bet“. Vy, co máte to štěstí a víte něco o zákulisí, jde prosím opravdu o sázku nebo je to poněkud nadnesené francouzské vyjadřování?
Pořád tady na fóru narážím na srovnávání tzv. Dakaru a AER. Rozebírá se konkurence, výška dun atd. Myslím, že zásadním rozdílem mezi těmito podniky je ale celková všeobecně vstřícná a přátelská atmosféra AER, kvůli které se tam účastníci vrací. Vzpomínám si třeba na menší různici (myslím minulý rok?) mezi pány Macíkem a Versliusem kvůli bránění v předjíždění, kdy to chvíli vypadalo, že oba ctihodní pánové se budou za chvíli válet v blátě pod auty. Dokážete si to představit na AER (pokud samozřejmě odhlédneme od faktu, že v Africe nerozhodují sekundy a je tam místa na předjíždění dost a dost)? A že jsou v Americe duny vyšší, konkurence početnější a tím pádem výsledek hodnotnější? Ba ne. Kdo může říct, že má natolik spolehlivou techniku a jezdecké schopnosti, že 8x po sobě dokončil jednu z nejtěžších dálkových rallye-vždy na předních místech, jednou dokonce sám v kabině a ještě si to pořádně užil?
Díky za zpravodajství celému týmu Motorsport Revue, zvláště Prokopovi Siwkovi. Rovněž jsem si všiml, že pro propagaci AER děláte hodně i mimo oficiální informační toky, takže díky i za to, takových aktivit není nikdy dost. Možná by nejen mě zajímalo, kdo dělal s Tomášem v Africe rozhovory a co všechno bylo zdrojem obrazových materiálů. A přimlouval bych se jménem fanoušků za delší stopáž příspěvků (pochopitelně, bude-li kde brát obrazový materiál). Pokud jsem to pochopil správně, nebyl na AER letos žádný press-car. Je mi jasné, že je to otázka financí a v této souvislosti nostalgicky vzpomínám na reportáže pánů Husáka a Morávka ml., které poskytly mj. i zajímavosti z jednotlivých zemí po trase. To ale není mířeno jako kritika letošních reportáží, které jsou koncipovány zcela odlišně a vzhledem ke zdrojům výborně.
A nakonec zdravím pana Zítu a gratuluji mu ke skvělému rozhodnutí pozvat Tomáše Tomečka do svého pořadu. Česká média tuto soutěž dlouhodobě zarputile ignorovala a snad je tento krok počátkem změny k lepšímu. Jen mě zajímá, jestli třeba bude mít pan Zíta ve studiu v rámci prezentace hlavních sponzorů T. Tomečka namísto motorky nějaké menší bojové vozidlo a na stole místo energetického nápoje třeba nějaký oku lahodící odlitek či výlisek. Ale nic ve zlém, pan Zíta si tady na fóru před lety o sobě také leccos nelichotivého přečetl a myslím, že dnes má už dokonalý přehled. Na zítřejší večer na ČT sport se tedy budu moc těšit.
Díky vám všem za příspěvky, většinou mi stačí sledovat namísto trackingu pouze ty a jsem v obraze, protože spousta z vás má vynikající technické znalosti (zdravím filip 90), praktické zkušenosti (pekos dakar, poklona) nebo až téměř encyklopedické znalosti o historii a současnosti tohoto typu soutěží (Marko a Jiří Vintr, má úcta) a tak bych mohl pokračovat.
Do dalších AER přeji T. Tomečkovi stálé zdraví a optimismus, štědré sponzory, šikovné mechaniky a schopné mediální spolupracovníky. Vypadá to, že má zatím vše, tak to snad vydrží. A velká gratulace ještě jednou. Pohled na oranžovo-černou Tatru s českou vlajkou u Růžového jezera (letos se samojediným pilotomechanikonavigátorem) se mi nikdy neomrzí a znova si ho několikrát pustím, jako už osmkrát. A určitě to nebude naposled.
úte led 16, 2018 11:47 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Včera odpověděl Martin Kolomý naprosto nekompromisně na otázku, proč Buggyra nejezdí AER. Naše sponzory AER nezajímá. Takže Silkway a Dakar.
stř led 17, 2018 6:32 am

nalim68
Příspěvky: 334
Registrován: stř črc 11, 2012 10:07 am
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

stř led 17, 2018 12:11 pm

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

obsah není dostupný...
stř led 17, 2018 2:30 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Mně to normálně funguje.
stř led 17, 2018 3:04 pm

knacam
Příspěvky: 66
Registrován: pon led 15, 2018 11:26 pm
Bydliště: Brno

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Tod2: Doporučuji zkopírovat odkaz do vyhledávacího pole FB, mělo by to jít...
stř led 17, 2018 3:16 pm

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Chyba někde u mne, na telefonu je to ok.
stř led 17, 2018 6:00 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Díky za link na tiskovku. Chtěl jsem se zeptat vzhledem k horšímu zvuku, na jakou soutěž chtěl Tomeček poskytnout Baléčka - na SilkWay ???
stř led 17, 2018 6:51 pm

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Mluvil o silkway, kde to neprojde a pak ještě nějaké menší podniky v Africe, kde třeba ani náklaďáky nesoutěží.
stř led 17, 2018 7:22 pm

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Knacam: Jak jste psal jestli se T.Tomeček vsadil tak to nevěřím. Znám ho 22 let , 3 roky jsem mu pomáhal připravovat auta na dakar. Byl jsem 2x v r. 2014 a 2015 na AER a 1x na rallye Faraonu jako řidič kamionu balai. A když jsme byli v r.2014 pro auta v Marseile když připlula z Dakaru tak už tam říkal že by to chtěl zkusit sám. To jak jste psal že na AER je asi jina atmosféra tak máte pravdu. Byla tam opravdu přátelská atmosféra. I mezi závodníky. Když jsme závodníky vyprošťovali, pomáhali tahat z dun, zpravovat jim auta a když jsme museli naložit jejich nepojízdné auto tak s námi jeli v kabině Tatry až do bivaku. A to byl pro ně zážitek. Protože v kamionu je to jiné jak v autě. A pak jsme byli kamarádi až do konce závodu. Jednou jsem jel vyprošťovat převrácený kamion do dun. Přijeli jsme k němu v noci a když jsem ho dal na kola a pomohli jsme ho zprovoznit tak jsme vyrazili. On první a ja za ním. Oni závodníci teď nejsou zvyklí jezdit v noci. My musíme. Asi po přejetí 3 dun, kdy jeho navigátor před ním utíkal s velkou baterkou , vyběhl na dunu a ukázal mu kam má jet, tak jsem to nevydržel, zastavil vedle něho a jelikož v kabině byl se mnou doktor/ francouz/ a navigátor /holanďan/ a já neumím anglicky tak jsem závodníkovy mou gestikulací řekl že já pojedu první. Asi po 40 minutách jízdy v dunách jsem na něj 2 x čekal. Chtěl jsem jim ukázat co dovede TATRA . Myslel jsem si že mu to nebude vhod ale ba naopak. Když jsme přijeli do bivaku tak za mnou přišel , dal mi láhev vína a řekl bravooo TATRA. A já byl na to hrdý. Když jsme auta zaparkovali v přístavu v Dakaru tak jsme se pak všichni / závodníci, mechanici, pořadatelé, doktoři/večer sešli v jednom velkém baru v Dakaru a tam jsme se dlouho bavili a popíjeli. To na velkém Dakaru není. Tam to je byznys. Akorát mě mrzí že o těch baléčkách se tak málo mluví. Vždyť ti kluci se třeba 2 nebo 3 dny ani nedostanou do bivaku. A to nemluvím o spánku. A několikrát ta jízda byla na hraně. Hlavně do oblastí když zabloudil motorkář a to v takových dunách kde před tím nikdo nikdy nejel. A kdyby baléčko někde zůstalo viset tak by to pro závod bylo hodně kritické.
stř led 17, 2018 7:29 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

Nejsem nějaký znalec jazyka, ale ten nadpis možná neměl mít význam, že se Tomáš s někým vsadil, ale že vsadil na něco. Vsadil na to, že to prostě projede sám, zkrátka, že to dokáže. Nebo něco v tom smyslu, že šel do rizika.
stř led 17, 2018 7:53 pm

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Re: AFRICA ECO RACE 2018

Příspěvek

nero píše:
stř led 17, 2018 7:53 pm
Nejsem nějaký znalec jazyka, ale ten nadpis možná neměl mít význam, že se Tomáš s někým vsadil, ale že vsadil na něco. Vsadil na to, že to prostě projede sám, zkrátka, že to dokáže. Nebo něco v tom smyslu, že šel do rizika.
Je to tak jak říkáš, je to myšleno, že se prostě "hecnul k bláznivému pokusu", jak by sme to řekli hezky česky :lol:
stř led 17, 2018 11:36 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů