Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tady je to i z českého zdroje:

https://sport.idnes.cz/rallye-dakar-201 ... rsport_ten

je to přesně o tom, o čem jsem psal v článku na svém facebooku. Ano, peru se může uskutečnit,a le jen za podmínky, že ve zbytku roku necukne kvůli dalším rozpočtovým prioritám, třeba souvisejícím s přírodními katastrofami. v tom je hodně nejisté... Doufejme tedy, že vše dobře dopadne. Pro týmy je to nepříjemná situace, protože u řady z nich už jsou přípravy v plném proudu, shánění peněz rovněž a ani Silk Way, jak známo, letos nebude tím, čím původně měla být...
čtv čer 21, 2018 10:39 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Pár dní po oznámení ohledně zkrácení Jakaru přijde měsíc před startem informace o zkrácení Silkway (rozdělení na dvě soutěže prk rok 2018). Důvod nedostavění infrastruktury letiště zní sice věrohodně, ale je to obrovská změna ZA poslední chvílí.
čtv čer 21, 2018 11:23 am

michalCCR
Příspěvky: 716
Registrován: sob úno 09, 2008 7:03 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Dakar neistý, SWR skrátená, hor sa teda na Turkmen Desert Race, ďalší podnik z dielne J-L Schlessera
https://www.turkmendesertrace.com/en/ed ... 8/Calendar
https://www.turkmendesertrace.com/en/galerie/2018
čtv čer 21, 2018 12:04 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Dám to i sem.

Vypadá to že DAKAR 20129 se pojede.

Dakar Rally

Tato stránka se mi líbí · 7 hod · Upraveno ·
Nos vemos en Lima...
El Dakar fue declarado hoy por el gobierno peruano como un « Evento de Interés Nacional ». ¡Nos vemos en la salida el próximo 6 de enero!

Dream. Dare. LIVE IT!

https://www.facebook.com/dakar/photos/a ... =3&theater
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
pát čer 29, 2018 3:33 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Šlo by to někam i potřetí?
pát čer 29, 2018 7:39 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Kolik pak bude stát startovné oproti minulému roku ? MM za to bude muset vzít od začátku, jak píše, bude to rychlé. Tedy jen 10 etap. Já bych z toho neměl strach, po maratonském dvojbloku toho budou mít všichni plné kecky, toho písku.
Obrázek
stř črc 18, 2018 7:08 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Počítej tak 8 ostrých. První a poslední budou jen kraťoučké etapky jako vždy.
Startovné stejné jako vždycky, řekl bych, však už to jeden z jezdců říkal (myslím že Machus)
Sice píšou 3000 SS ale tak kdo ví kolik se jich nakonec odjede a i tak těch 3000 je prostě na takový závod málo
čtv črc 19, 2018 11:02 am

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Nevím jestli už to tady nebylo. https://www.tatra.cz/o-spolecnosti/tisk ... -spolecne/ Tatra & Buggyra & Kolomý spolu i na další 2 roky 8)
ned črc 22, 2018 11:41 am

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Když si myslí, že Buggyra je ta pravá :hvizd: :lol: :lol: Jinak co se týče článku, tak nevím kde přišli na to, že Kolomý je jeden z nejlepších jezdců na Dakaru, když žádnej pořádnej výsledek nemá a vždy se schovává za výmluvy spolu s Buggyrou, když to rozstřelí nebo má poruchu absolutně spolehlivý motor Gyrtech. Ta poslední věta v článku se mi zdá jako menší narážka na BDP a Aldu.
ned črc 22, 2018 12:36 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

No a s kým lepším by mohl jet?

A dílčí etapový úspěchy má taky.
ned črc 22, 2018 1:47 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Olšanského sloh, co víc byste čekal. Mě zaujal výraz "přísně trambusové provedení". Na stránkách automobilky... Rád bych věděl, v čem může být kabina "přísná" nebo naopak "nepřísná" či "benevolentní". Nejsem však technik, třeba mi nějaký technik ten terminus technicus vysvětlí. Trucker jako odborný magazín je bohužel podobných obratů plný, pokud zrovna halasně neoslavuje vítězství báťušky Putina v podobě stavby mostu na anektovaný Krym, předmět flagrantního porušení mezinárodního práva. Vlastně tam taky.

Ale abychom neodběhli od tématu, jádro tiskové zprávy mě potěšilo: jsem rád, že nejnovější verze tatrovek na Dakaru uvidíme dál a že Martin bude moci dál jezdit a snažit se dál o ten úspěch, kterého jistě časem také dosáhne. Není to nic lehkého. Bez ohledu na to, že totéž přeji i zbylým dvěma týmům, ať už jsou jimi používané kabiny "přísné" nebo s "úsměvy".
ned črc 22, 2018 1:48 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Mě by jen zajímalo kde momentálně zamrzli ogaři z BGR že od dakaru nebyli na žádné soutěži ?
Proč nejsou na Baja Aragon nebo si myslí že pak jeden závod v Maďarsku případně v Tunisku nahradí celoroční přípravu ?
Letos jsem z nich lehce zklamaný. Alda ten aspoň byl už na jedné extra dlouhé rally a počítám že si ještě 2 závody odjede ale bgr asi má už nalezený vrchol auta tak už nic dalšího nepotřebuje ...
To zase bude dakar kdy bude po 2-3 etapách 10 hod ztráta jako obvyklé ...

Nejde se pak nedivit že to kamazácí pořád vyhrávají.
Nejlépe se má v tomhle Macík. Ten jezdí snad každý týden + 2-3 týdny Tunisko, teď Baja a další soutěže budou asi taky v plánu. A jak je u něj ten pokrok krásně vidět :clap:
ned črc 22, 2018 2:23 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Nejde se nedivit... : )
ned črc 22, 2018 2:44 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Úplně nechápu narážky, že si měli vybrat někoho lepšího. Jistě, Buggyra není dokonalá, ale Aleš Loprais měl na poslední Silk Way a posledním Dakaru technické problémy ještě větší. A že by lepší výkony podával Bonver, to asi nemůže nikdo myslet vážně...

Ano, Macíci teď dopadli lépe, ale jednak to bylo JEDNOU za dobu, co se někde s Buggyrou oba týmy potkávaly (a tady se hned dělá, jako by to bylo vždy a na věčné časy, mluví se o "zostuzení"), druhak Kolomý už na pátém místě dojel taky, takže se ani nedá říct, že Macík dosáhl nějakého jasně lepšího výsledku. Když už teda odhlídneme od toho, že by Tatra těžko mohla mít za tovární tým auto s kabinou Liaz...:-)

Jistě, letošní nepříprava Buggyry je rozpačitou a nepěknou věcí - pravda. Ale koho byste si teda jako Tatra vybrali za tovární tým a továrního jezdce vy? Fakt by mě lepší volba zajímala...
ned črc 22, 2018 3:28 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Jinak já si myslím, že Buggyra nikde nejezdila bylo zpusobeno predevsim tim, ze nemeli uzavrenou tu smlouvu s Tatrou a uplne se jim to nechtelo financovat, nebo kupovat dily za plnou cenu. Hned jak to uzavreli, tak se pustili do repase auta Martina Kolomeho. Pristi rok v meziobdobi podle me nejaky zavody pojedou kdyz maji smlouvu...

Jinak pokud Tatra chce nekoho podporovat, nema moc na vyber. U Lopraisu clovek nikdy nevi a BDP ma Jamalky, ktere uz nevyrabi a stejne asi postupne prejdou na Fordy.
ned črc 22, 2018 3:39 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů