Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Tak kdyby měl někdo touhu probírat ročník 2018, vložit odkazy na fotky nebo různé zprávy, tak prosím sem...
ned led 28, 2018 10:44 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Myslíš, že to není na hospodu?

Já osobně jsem spokojenej s Martinem Macíkem, i když nepopírám, že mi jeho výstupy byly dlouho protivný (jóó, skoky ke mně patří, takovej jsem já nebo erudovaný popis závady na diferáku). Doufám, že se ale jak on, tak fanoušci zdrží přemotivovanosti do budoucna. Když vydrží, bude to super. Zaslouží si to. Pokud přidaj auto, taky bezva. Prostě se na ně hezky dívá.

Opět jsem rozčarovanej z Buggyry. Martin to umí, auta podle všeho taky dobrý, nějaký pokrytí taky maj a přesto pořád nic. Určitě čekali víc. A já taky. Potěšila mě účast i kondice Pepy Kaliny.

Aleše je mi líto. Jezdit umí taky a podle mě líp než Kolomajz. Brachialitou jsou si na rovni, nicméně na Alešově straně jsou dílčí výsledky a na první pohled větší cit pro auto a terén. Zapadnutí bylo smolný, ovšem vjezd do dun bez turba a následnej mediální dojáček o odstoupení, to mi něco připomíná. A kde bylo sakra náhradní?

Z Artura mám radost. Celou dobu trvání závodu nás skvěle bavil videama, který byly nadto ještě informačně přínosný. Úplně pomalej očividně není. Jeho komentář ke Gyrtechu jako by byl dalším dílkem do skládačky "jak je to s tím motorem vlastně?"

Renaultů škoda přeškoda. Snad se na to VdB nevysere. Taky by mě zajímalo, jak by s tím autem, za předpokladu, že by se mu vyhly poruchy, dojel nějakej opravdu dobrej řidič. Zdánlivě nahrávaj ne zcela zkušeným.

Škoda je absence MANů. Snad se ještě vůbec vrátěj.

Z nenáklaďáků zaslouží respekt Prokop.
ned led 28, 2018 11:11 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

MM mi nevadí, akorát je ukecanej, to já taky. Na druhej kamion bych to zatím neviděl, ale uvidíme. Spíše mě zajímají ty novinky na závodním kamionu (záměrně nepíši na Frantovi).
MK je mi trochu líto. Dokáže techniku šetřit, ale BGR má zjevně na Dakaru méně buchet v šátku, než třeba IVECA, takže jí nešetří zjevně dostatečně. Letos otestovaly to, co jim ještě chybělo - nápravy, kardan. Bohužel mají neustálé problémy s motorem, asi by se měli zeptat u MAZu, jak na to :oops:
Aleš (Královna) zjevně udělal od Silkway progres, ale doladění auta bude ještě tak na 3 roky potřebovat. Musí v tom pokračovat, jinak byl poslední rok zbytečný.
ned led 28, 2018 7:35 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

K MM si myslím že to sponzoři potřebují aby byl ten člověk komunikativní, pokrokový (živáky) a uměl se prodat a byl vidět (tím i oni jsou vidět). Někdy je jako ukecaný až moc ale tak to se dá těch 14 dní v roce přežít :D Líbi se mi že si vyvinuli ten motor a jak se ukázalo tak to byla více než správná cesta. Třeba bude jednou z MM staršího nejlepší český motorář :D Vůbec bych se nezlobil kdyby se jeden motor objevil u Aleše v autě pač mě ten gyrtech poslední roky moc nepřesvědčuje o nějaké veliké spolehlivosti

Mám právě obavu aby Alda nepřišel o sponzory když nebyl moc vidět ale tak snad je natolik silný že si je udrží a bude dál pokračovat v te trnité cestě. Si jen říkám že je škoda že letos nejel v Deroyově týmu :D ale při jeho smůle by mu určitě taky zas něco odešlo fatalního :think:
Jinak mě moc mrzí že nepokračoval dál v závodě škoda že se ten risk v dunách nepovedl :( Upřímně pro mě od odstoupení Aleše nebyl závod už tak atraktivní na sledování. Naštěstí to trochu spravil MM

U Kolomajze to je těžko řidičsky vyzrává ale jen ta technika ty naše truckery všechny brzdí

Snad všechny 3 uvidíme na SWR
ned led 28, 2018 10:24 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Představa, že Aleš jde zazvonit na Macíka, že by rád motor, je komická. Představa, jak mu ho Macík ochotně slíbí, ještě víc.

A že byl Aleš málo vidět? Chudák, kterej zapadl v dunách, byly ho plný sestřihy a ještě bojuje o chudáka roku nebo jak se ta rubrika jmenuje?
ned led 28, 2018 10:35 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

:lol: :lol: Teda jako docela se bavím pánové... Některý názory stojí za to. :wink:
Filip Nikl
ned led 28, 2018 10:40 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Aleš nebyl vidět?
Aleš vyhrál etapu - a i když tu nejkratší, tak právě jednu z nejvíce sledovaných.

A že je utopická představa, že mu Macík připraví motor? A představa, že Aleš pojede znovu s Manem, nebo že pojede s autem od Buggyry byla před pár lety také hodně utopická - a nakonec reálná.
pon led 29, 2018 7:51 am

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 540
Registrován: sob dub 09, 2011 5:09 pm
Bydliště: Pce

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Vrtule, hoši, vrtule.
Fuck off Buggyra :shhh:
pon led 29, 2018 7:56 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Iveco do královny už chtěli, než zjistili, že by museli překopat půl auta. Takže se mi tato možnost nezdá moc reálná. ;-)
Tomáš Ďurčo
pon led 29, 2018 8:23 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Tak on ten motor u Macíků taky trochu haproval, nejdříve údajně špatným palivem a poté údajně přišli na nějakou prkotinku. Mě budou spíše zajímat výsledky dobudoucna.
U Aleše mi přišlo, že věděl o nějakých problémech, které na dakaru s autem nastaly, ten průjezd dunami bylo hození mincí. Neprojel, tak to ukončil.

Fantastické je, jak ten Dakar každého vysává. A teď nemyslím finančně. Letos dokonale vysál zas i fanoušky. Je tam prostě největší konkurence. A ty sportovní zvěrstva ? Co ta stížnost v male moto ? Jak dopadla ?
Koukalo by se mi na to mnohem lépe, kdybych věděl, že mají všichni stejné podmínky.

Silkway má letos výhodu, že se jede obráceně, tak snad se ta technika vrátí dříve.
pon led 29, 2018 8:26 am

Tod2
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Aleš je pohádkář, jednou už takhle v dunách kvůli turbu skončil a pak ho tam v písku měnil, moc dobře věděl, že nemůže projet
pon led 29, 2018 8:57 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

On to taky Pepa Kalina popisoval ve své knize, jak to tenkrát u Aleše s tím turbem bylo... Aleš se rozhodl i přes problém jet, udělali turbo a skončili.
pon led 29, 2018 9:31 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Tak ono vyměnit turbo dá nějaký ten čas, přiznám se nevím jaký (vychladnutí, demontáž, montáž) :?:
Co se týče motoru, tak pro netovární tým je to zásadní problém, (nebo spíš rozdílná značka vozidla a značka motoru) jelikož je to hnací hlavní energie musíš na to také napojit odpovídající dimenzované další díly doporučené od jednoho výrobce motorů. Příklad Kamazu, nebo Mazu.
Man, Renault a Iveco ti nikdy neprodají to top co potřebuješ na závodění do Tatry a Liazu o ostatních se ani nebavím. Tady by jsi musel snad jedině oslovit a zainvestovat do motorů třeba Paccar, aby jsi měl tovární podporu nebo jiného dodavatele motorů, který by měl zájem.
pon led 29, 2018 12:16 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

laik píše: Představa, že Aleš jde zazvonit na Macíka, že by rád motor, je komická. Představa, jak mu ho Macík ochotně slíbí, ještě víc.

A že byl Aleš málo vidět? Chudák, kterej zapadl v dunách, byly ho plný sestřihy a ještě bojuje o chudáka roku nebo jak se ta rubrika jmenuje? .
To by byl zajimavý pohled. :mrgreen:
pon led 29, 2018 12:58 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2018 - krafárna po skončení

Příspěvek

Je tu a není Bonver, Alešův tým, nejezdí Valtr - pilotních uhlíkových jednotek je dost.
BGR by potřebovala stabilní posádku pro Martina a taky druhou stabilní posádku, tohle jim už snad došlo. To radši startovat jen s jedním kamionem a vzít víc náhradních dílů.
Macík jede na sebe a funguje to.

Samozřejmě pokud by se šlo cestou omezení (výměna dílů v závodě), pak by to ale muselo platit pro pro všechny. Dokud nebude v tomto rovnost, tak se nemá cenu bavit.
pon led 29, 2018 1:34 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů