Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tomášovi to bálečko snad umřelo na vysypaný ložisko na klice a ne na šálu. A co se psalo, že se pro něj stavili cestou domů.
sob led 05, 2019 12:35 am

Prokop Siwek
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 18, 2016 1:28 am
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tomášovi tehdy klekla asistence. V cíli závodu si přesedl do balai a vrátil se do Zagory, doprovoďáka naložil a doma opravil.
Petr se Zdeňkem mají zaplacenou přepravu auta z Dakaru, a dobře vědí, že by bylo nejlepší ho tam dostat.
Věřte, že situaci řešilo sympozium mechaniků a odborníků v čele s Tomečkem přímo v Maroku, i na telefonu v ČR.
Uvnitř je takový motor, do kterého se jen tak sáhnout nikomu nechce.
Kluci teď vstřebávají obrovské zklamání, dejte jim chvilku čas.
sob led 05, 2019 2:05 am

ateliersk
Příspěvky: 329
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Ono to samozrejme neni tak jednoduche jako nase "kecy", ktere by meli jit spis do hospody :mrgreen: . Jednak nemame ty informace jako chlapi primo na miste, dal do toho vstupujou ty faktory zminene vyse, tedy hodnota motoru, stress, totalni flustrace na miste, mozna jazykovy faktor, asi i nejaka moznost dopravy. Pokud ten kamion pojede +/- za rezii, tak bude srovnatelnej cenove s dodavkou, ktera pojede tam a zpatky s motorem a asi to bude i rychlejsi. Zkratka veci a okolnosti ktere nevime a nevidime do nich. A taky plati ze rozhodnoti v takovych situacich jsou spatna a jeste horsi, a clovek by mozna se rozhodl jinak, kdyby vedel to co se dozvi az ten motor otevrou. Viz napriklad Macikovci u motoru Jardy Valtra, kdy zavada byla zrejme relativne trivialni a tez odstoupili ze zavodu. Prejme Petrovi se Zdenkem at dostanou Tatru ve zdravi zpatky a at maji silu se zase na AER vratit nekdy priste.
sob led 05, 2019 8:32 am

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Já problém vidím v jízdě bez asistence. Vím, že to chtěli jet v duchu Thierry Sabine a že je to otázka peněz, ale na poprvé dost velké riziko. Dnes by se jim druhá Tatra hodila. Dotáhli by to kam by potřebovali.
Milda (tra)
sob led 05, 2019 8:53 am

ateliersk
Příspěvky: 329
Registrován: stř led 05, 2011 8:28 am
Bydliště: Kutná Hora

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

tra píše:Já problém vidím v jízdě bez asistence. Vím, že to chtěli jet v duchu Thierry Sabine a že je to otázka peněz, ale na poprvé dost velké riziko. Dnes by se jim druhá Tatra hodila. Dotáhli by to kam by potřebovali.
no, a to jsme zase u penez. Takova asistence te, krome toho ze ji musis mit, vyjde na nakladech aspon tolik jako sam zavodak. A otazka zda by jim v tomto pripade nejak vyznamne pomohla. Krome toho odtahu...
sob led 05, 2019 9:07 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Všichni kolem mě mi říkaj, že nevěří, že když pracuje(val) v Tatře, že si auto připravoval celé sám a že Tatra mu nedala ani korunu. Já jsem asi naivní. Nicméně budu optimistou a doufám, že příběh sám sebe dokáže ,,prodat,, (stejně jako u Gabriely Novotné) a příští rok budeme mít na startu dvě Tatry a Iveco J.Valtra.
Snad to kluci dokážou nějak kousnout...
sob led 05, 2019 9:11 am

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Prokop Siwek: Ten motor není pozlacený. Je to tentýž motor co ma TT. Já jsem na tom motoru taky dělal. TT před 3 roky závodil a teď mu oznámili že má poškozený kamion.
A ještě dojel na bedně. Jenže asistence měla díru v bloku motoru. A to se na cestě opravit nedá. Já si myslím že byl ve větším stresu než P.Č. A zvládl to. Vy to tady asi někteří špatně čtete. P.Č. psal že tlak oleje a teplota byla OK když se to stalo.
Že to začalo klepat. Někteří asi neznáte ceny nafty , poplatků a trajektu a cenu náhradního motoru. Zaplatit lidi atd. Dodávka a nebo odtah domů by vyšel na stejno asi 120000 Kč.
Mám autobusovou dopravu 25 let a vím co co stojí. A P.Č. neví co přesně tomu je. Mi to připadá že motor rozdělaný nikdy neměl. Jinak Já jsem psal že s poškozenou klikou se dá dojet domů a ne závod. Závod se dá dojet po opravě zadřeného válce. Když TATRY neměly mezichladiče tak mechanici běžně měnili K.Lopraisovi 1 - 2 válce a dojel a i vyhrával. Taky jsem tady psal že bylo líp než jet na DAKAR tak si zajet Rally Wroclav nebo MLR. Přece je to blíž domů. Vždyť DAKAR je nejtěžší Rally na světě. A jet bez asistence? Blbost. To je názor bývalých dakaristů Sklenovský, Stachura,Gilar. A ti mají něco za sebou. Kdysi jezdili bez asistence ale jeli minimálně 2 TATRY. No a jinak když chceš vytáhnout ojnici tak nemusíš přes vanu ale rozděláš 2 válce naproti toho zadřeného a dostaneš se k ojnici toho zadřeného kterou povolíš a vyndáš. Nemusíš řezat flexou. No a nevím s kterýma mechanikama to P.Č. řešil ale Já jsem se bavil s klukama kteří tyto opravy dělali i v dunách na dakarských kamionech. Už jsem je tady jmenoval. A praxe je praxe.
sob led 05, 2019 9:57 am

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

ateliersk píše:
sob led 05, 2019 8:53 am
no, a to jsme zase u penez. Takova asistence te, krome toho ze ji musis mit, vyjde na nakladech aspon tolik jako sam zavodak. A otazka zda by jim v tomto pripade nejak vyznamne pomohla. Krome toho odtahu...
Ano, je to otázka preferencí. Já bych preferoval asistenci a účast na levnějším závodě a pak teprve zkusit AER. Ale lehce se to říká-píše, jak se říká po bitvě je každý generál :D
Milda (tra)
sob led 05, 2019 10:23 am

DEEREman
Příspěvky: 167
Registrován: ned led 01, 2017 10:02 pm
Bydliště: Kde se dá!

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

pekos dakar píše:
sob led 05, 2019 9:57 am
Prokop Siwek: Ten motor není pozlacený. Je to tentýž motor co ma TT. Já jsem na tom motoru taky dělal. TT před 3 roky závodil a teď mu oznámili že má poškozený kamion.
A ještě dojel na bedně. Jenže asistence měla díru v bloku motoru. A to se na cestě opravit nedá. Já si myslím že byl ve větším stresu než P.Č. A zvládl to. Vy to tady asi někteří špatně čtete. P.Č. psal že tlak oleje a teplota byla OK když se to stalo.
Že to začalo klepat. Někteří asi neznáte ceny nafty , poplatků a trajektu a cenu náhradního motoru. Zaplatit lidi atd. Dodávka a nebo odtah domů by vyšel na stejno asi 120000 Kč.
Mám autobusovou dopravu 25 let a vím co co stojí. A P.Č. neví co přesně tomu je. Mi to připadá že motor rozdělaný nikdy neměl. Jinak Já jsem psal že s poškozenou klikou se dá dojet domů a ne závod. Závod se dá dojet po opravě zadřeného válce. Když TATRY neměly mezichladiče tak mechanici běžně měnili K.Lopraisovi 1 - 2 válce a dojel a i vyhrával. Taky jsem tady psal že bylo líp než jet na DAKAR tak si zajet Rally Wroclav nebo MLR. Přece je to blíž domů. Vždyť DAKAR je nejtěžší Rally na světě. A jet bez asistence? Blbost. To je názor bývalých dakaristů Sklenovský, Stachura,Gilar. A ti mají něco za sebou. Kdysi jezdili bez asistence ale jeli minimálně 2 TATRY. No a jinak když chceš vytáhnout ojnici tak nemusíš přes vanu ale rozděláš 2 válce naproti toho zadřeného a dostaneš se k ojnici toho zadřeného kterou povolíš a vyndáš. Nemusíš řezat flexou. No a nevím s kterýma mechanikama to P.Č. řešil ale Já jsem se bavil s klukama kteří tyto opravy dělali i v dunách na dakarských kamionech. Už jsem je tady jmenoval. A praxe je praxe.
Nezlob se na mě, myslím to fakt bez urážky. Ale trošku mi přijde, že jsi mistr světa amoleta. Nechci zpochybňovat tvé zkušenosti, určitě jsi profík, to já se můžu schovat. Ale kdo ví jak to přesně je, úplně do toho nevidíme... Rozhodli se tak, a zřejmě k tomu mají důvod. Já být v jejich pozici, udělal bych to samé. Už jenom, že jsem svůj cíl splnil, ale od etapy 2 po 8 jsem stál kdesi u mechaniku a odjel jsem praktický 1/3 závodu...
sob led 05, 2019 10:32 am

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

DEERE man: Ne ja se neurazím. Tuto reakci jsem čekal. Ale to co jsem napsal není jenom moje ůvaha ale zkušenosti lidí kteří to prožili a mají v tomto daleko větší zkušenosti a praxi než Já. Taky jsem měl tachnické problémy s busem v zaharaničí. Musel jsem to řešit a měl jsem v busu 45 lidí. Ale je to zkrátka můj názor.
Proto si tady píšeme.
sob led 05, 2019 10:54 am

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tak už to začalo a hneď z kraja má Elizabeth asi nejaký technický problém , Tom frčí
Martin Puťo Puterka
sob led 05, 2019 11:00 am

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Naštěstí už jede, skoro sem se lekl, aby se jí to zas nerozbilo, protože to už by fakt muselo být tím přebarvením z modrozelena na žlutočervenou :lol:
sob led 05, 2019 11:38 am

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Po CP1 TT vede, 2. flek Boerboom Iveco 03:45, 3. flek Van Velsen Ginaf 05:15, 4. flek Betka Man 09.12.

Video stage 4: https://www.youtube.com/watch?v=SOwQHgG ... KLqYr08aBQ

Informujte tady prosím někdo za mě, budu jen na mobilu a to se z iritracku blbě čte, díky
sob led 05, 2019 11:52 am

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Možno len také malé zapadnutie lebo už tú stratu sťahuje
Martin Puťo Puterka
sob led 05, 2019 11:56 am

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tom stojí?
sob led 05, 2019 12:47 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů