Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Mě spíš překvapuje, že se Aldovi dvě etapy po sobě rozsypalo tlumení kabiny, když tam má přitom tlumiče Reiger, které jsou top možná nějaká špatná várka, ale nevím no.
čtv led 10, 2019 8:18 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

..souhlasím s výše napsaným, mě Buggyra taky docela zklamala. Když se vrhli na Dakar, tak to vypadalo, že během relativně krátké doby budou mít v ruce technologicky špičkovou a vychytanou věc, která bude na vyhrávání. Nestalo se. Ani ten Gyrtech už není co před časem možná býval. Vidno, že stejně dobrej, ne-li lepší motor už dokáže postavit i "malej soukromník" Macík. Buggyře chybí viditelnej progres a i ten dřívější entuziasmus a touha po úspěchu se rozplizla v prázdnejch řečech o beduínovi, který dneska působěj už jen jako marketingová fráze. Škoda.
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
čtv led 10, 2019 8:28 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Tedy nechci být za chytráka a víceméně to tuž už zaznělo, nicméně vypadá to, že auto prostě není dimenzovaný na takovej výkon. Prvky jej přenášející prostě povolí. Druhá varianta je, že jsou prostě konstrukčním uspořádáním nevhodně namáhaný něčím jiným, než motorem.
čtv led 10, 2019 8:53 am

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 540
Registrován: sob dub 09, 2011 5:09 pm
Bydliště: Pce

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Zpráva BGR v 8:45 našeho času:

Martin Kolomý musí přenocovávat v dunách. Více informací budeme mít až dorazí do bivouacu, děkujeme za podporu!
Fuck off Buggyra :shhh:
čtv led 10, 2019 8:55 am

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Buggyra se před pár lety vrhla do dakaru s nějakou představou a očekáváním. A po pár letech přišel čas zhodnocení, kdy se přišlo na to, že se plánovaných cílu nepovedlo dosáhnout a nastavila se jiná strategie (Jednou z možností také bylo se na to uplně vykašlat). A nová strategie je zřejmě finančně méně namáhavá (Kolomý i Šoltys si letos pronájem oba plně platí) a samozřejmě když je méně peněz, tak logicky je vývoj pomalejší nebo dokone žádný.
Podobně to fungovalo u týmu VEKA - ze začátku špičková auta a velký tým - a letos? Ticho po pěšině.
čtv led 10, 2019 8:57 am

jezek_obecny
Příspěvky: 89
Registrován: stř pro 19, 2012 11:34 pm
Bydliště: Czech

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Pro me ma Buggyra nejlepsi zavodni tatry co kdy kdo postavil, akorat to ocekavani je velky a pak je velky i zklamani kdyz to nevyjde. Ke spolehlivosti se musi "projezdit" a to dela naplno asi jen kamaz...

S nastupem buggyry prislo i testovani novych veci na zavodnim aute a az pote nasazeni u seriove vyroby, tak myslim ze na te technice se fakt makalo a vyvijelo naplno...

Ostatni tymy ale taky nespi, takze sme porad o ten krok pozadu :(
čtv led 10, 2019 9:13 am

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 540
Registrován: sob dub 09, 2011 5:09 pm
Bydliště: Pce

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Otázka zní, je schopen MK přejít na pevné nápravy a jezdit do desítky?
Naposledy upravil(a) Gumid dne čtv led 10, 2019 9:54 am, celkem upraveno 1 x.
Fuck off Buggyra :shhh:
čtv led 10, 2019 9:31 am

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 377
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

:think: Sleduji to pečlivě a napjatě jako každý rok tak mám také několik poznatků/dotazů k úvodním etapám. Když jsem viděl nehodu Martina van den Brinka, říkal jsem si, že je to sice smůla, ale že to tentokrát nejde na vrub Maria Kresse. A nakonec to bylo jinak, převrátili se pro nedostatek výkonu. :doh: Tak nevím jestli bude chtít Martin s MKR ještě pokračovat. Někdo tu správně poznamenal, jestli by pro něj nebylo lepší pronajmout si Iveco od de Rooye, jako to vloni udělal A. Ardavičus.

Potom bych chtěl upozornit na video Kamazu ze startu do první etapy. :arrow: Jejich komentátor tam stručně popíše každý náklaďák (z těch úplně prvních), který právě odstartoval. Co se týče MAZu, tak tam říká, že dva mají třinácti-litrové motory od Buggyry a jeden osmnácti-litrový TMZ s restriktorem. Takhle to měli i vloni, ale myslel jsem, že ta výjimka na vyšší objemy už skončila, obzvláště když Kamaz už kompletně přešel na nové objemy, ale asi tomu tak nebude. :think: Potom tam mluví o krásném náklaďáku Martina Macíka, a že slyšel, že je to jeho poslední účast se značkou LIAZ, a že v budoucnu uvidíme. Podle mého názoru ty dvě nová auta, která staví v Sedlčanech, budou trambusová Iveca. Jako liazákovi se mi to neříká lehce, ale asi je to logické vyústění dosavadního vývoje. S motorem jsou spokojeni, možná může být problém s plechovými kabinami LIAZ, také nevíme, do kdy platí homologace současného vozu a jestli by bylo možno získat nějakou další (po právní stránce je nástupnickou organizací Libereckých automobilových závodů Tedom, divize Motory v Jablonci nad Nisou). To jen tak uvažuji, ale takhle se mi to jeví. :think:

Co se týče Martina Kolomého, tak to je nehorázná smůla, která ho zase připravila o výsledek :wall: Vloni elektronika, letos kardan :doh:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
čtv led 10, 2019 9:42 am

bestwxw
Příspěvky: 94
Registrován: pon led 06, 2014 9:17 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Jak je to s touhle závadou? - poškozený kardan. To může být způsobenou špatnou jízdou, nějakým nešetrným zacházením, a nebo je to spíš smůla a technická závada, která může přijít?
čtv led 10, 2019 10:45 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Klasické debaty jako každý rok. Takže co navrhuje? Napsat, že je něco špatně umí každý. Má se na to Aleš Loprais, Buggyra a MKR vykašlat rovnou nebo mají jezdit každý druhý nebo třetí Dakar, protože budou mít ten konkrétní rok natrénováno to, co jejich fanoušci považují za nutné minimum? Fórum je od toho, aby se debatovalo, to je v pořádku. Ale já bych tu debatu rád posunul dál. Každý, kdo tu napsal svou kritiku, ať zkusí napsat, co si myslí, že je řešení, kolik si myslí, že to bude stát a co na to sponzoři. Já si pak jenom dovolím to zkritizovat, ale svoje řešení vám neřeknu. :wink:
čtv led 10, 2019 10:48 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

bestwxw: Na to od strolu nepřijdem. Mohl tam být skrytej defekt. Může to být prostým přetížením komponent velkým výkonem. Nebo, jak jsem psal, eventuálně nevhodnou kontrukcí. Lidově řečeno posíláš do hřídele výkon, kterej vpohodě přenese, ale nežádoucím způsobem ji třeba "předepínáš" nevhodným uložením. Nebo naopak příliš velká vůle může vést k dynamickým rázům. To jsou, prosím pěkně, jenom příklady. Neberte mě za slovo.
čtv led 10, 2019 10:49 am

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

První a zásadní problém jsou peníze a od toho se odvíjí všechno ostatní.
A druhá věc je, že si všichni jsou svoji cestou místo toho aby se spojili do jednoho týmu. Pokusy o to v minulosti byli, ale nikdy to bohužel nefungovalo.
čtv led 10, 2019 10:55 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

FB Buggyra:
"Rádi bychom vám dali více informací,ale ty teď prostě nemáme. V Peru je 5 hodin ráno. Martin má auto opravené a čeká na rozednění, kdy bude moci vyrazit do bivouacu. Až se tak stane, poskytneme vám nové informace. Děkujeme za podporu"
Tomáš Ďurčo
čtv led 10, 2019 11:03 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

msifa: Pokusy o spojení byly, ale stejně si tam každý nesl svoje peníze a tím pádem i každý měl stále v podstatě svůj vývoj.
Tomáš Ďurčo
čtv led 10, 2019 11:06 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Tohle je zrovna tak blbá závada... Těžko se hledá řešení nebo příčina. Když to prokazetelně drží.
Prasklá kloubovka je něco jiného. Tam se dá krásně chrupnout nevhodným zacházením s přední uzávěrkou ale tohle? Jako, že by Kolomajz moc prudce pouštěl spojku...? To je tak diskutabilní, že to je vlastně nesmysl. Ano kardanka se zničí, když se nemaže - roztrhne se pak kříž. Ale to snad nejsou takový trubky aby to nevěděli. Jediná varianta je jiná motorová mapa, která by dramaticky změnila momentovou zátěž, ale to je podle mě nesmysl. Pokud se to v příštích etapách nestane Martinovi Šoltysovi, tak je to prostě smůla a náhoda.
Filip Nikl
čtv led 10, 2019 11:07 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů