Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Smil
Příspěvky: 1935
Registrován: sob led 08, 2011 1:47 pm
Bydliště: Doma

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Viděl jsem fotky TT a jeho Tatry bez reklam. Nevíte jestli jede i s doprovodkou nebo jede jen se závoďákem?
pon lis 30, 2020 9:26 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Psalo se že jen se závodní Tatrou.
pon lis 30, 2020 9:49 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Já to chápu tak, že TT je jen se závodní Tatrou po vlastní ose do Marseille jen se základními díly pro zachování auta v chodu. Až budou na místě v Džiddě, tak si South racing naloží potřebné díly a Tatru polepí svými reklamami a pojede se. :wink: :thumbud:
Za mě značka ideál. Tohle bych si jednou chtěl zkusit. Možná víc jak ten ostrý závod. :wink:
Filip Nikl
pon lis 30, 2020 11:15 pm

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Podle mě je to fakt risk jet s Tatrou takhle bez dílů... Neříkám, že je musí mít u sebe v Tatře, to je blbost, když má vézt díly.pro South, ale aspoň je mít v depu v té doprovodné Tatře... A navíc, co pneumatiky? Když bude mít štěstí, tak jich bude potřebovat jenom deset,.i když nepojede žádnou pilu...
úte pro 01, 2020 7:00 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

no s pneu je to docela risk, ale TT dokáže odjet celý závod jen s těmi rezervami v autě i když tu pilu jede, v africe to ničil hlavně v první části na kamenech, takže otázka, kolik dalších pneu bude mít, ale on to má určitě vymyšlené
taky může být domluvený s nějakým týmem, že si ty pneu v případě potřeby bude kupovat
a "základní" díly po Tatru s sebou vozí i tak
úte pro 01, 2020 7:15 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Jede rychlou asistenci, to je důležité! Opotřebení se stylem jízdy dá výrazně snížit. Jinak řečeno, když jedu palbu, tak se to opotřebení nezvyšuje lineárně, ale rychleji.
Takže díly si s sebou veze základní a zbytek musí vydržet. Určitě by třeba neměl měnit každý dvě etapy brzdový obložení. Pneumatiky to samý. Spotřeba gum je dána tím, že letěj zatáčky smykem a neustále překračují rychlostní index pneumatik. Pneumatiky samozřejmě pak trpí a týmy je mění i preventivně, ikdyž opotřebované nejsou. Hlavně aby jim nebouchla v etapě. Toto se TT netýká, když pojede rozumně, tak by dvě rezervy měly stačit. I tak South Racing si náhradní pneu určitě veze.
Filip Nikl
úte pro 01, 2020 9:04 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Randýsek přece tuhle jednou odjel celej Dakar v JA na jedné sadě :D
úte pro 01, 2020 9:10 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Já myslím, že TT má tolik zkušeností z různých závodů a provozování několika Balai, že ví moc dobře, co si musí vzít sám a co může svěřit South Racingu. ;-)
úte pro 01, 2020 10:54 am

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

filip 90: jirka x: Tak T.T. jede jen se závodní Tatrou. Samozřejmě nějaké základní díly má sebou. A pneumatiky šly v niveč většinou v Maroku. Tam jsou etapy hodně ale hodně kamenité.
A ostré kameny. V písku jsme měli defekty spíš mi na baléčkách, jelikož nebyly uplně nové a častým podhuštováním nám střelily vždycky z boku. A myslím si že ty dvě náhradní
stačí. A kdyby náhodou tak si buď vypůjčí a nebo od někoho koupí. S tím bych si hlavu nelámal. A náhradní díly má nějaké sebou. A když si tak vzpomenu tak poslední dobou
žádné poruchy na Tatře neměl. / Akorát spojková hřídel/. Vždycky mechanici dělali jen běžnou udržbu po každé etapě. Hlavně po Maroku , prasklé držení kabiny.
Nikdy se třeba neměnilo brzdové obložení během Dakaru. Ve volném dni ani poloosy se preventivně neměnily. To jsem vždy obdivoval u Tatry a byl jsem na to hrdý , když jsem
viděl jak většina týmů měla trucky rozebrané a jaké dělali opravy a T.T. jen udržbu. Včetně Kamazu kteří preventivně přes noc měnili převodovky, přední nápravy, tyče řízení
atd. Takže u Toma to je hop nebo trop. Vím co to je jelikož mám autobusovou dopravu a sám jezdím jako řidič a taky mám myšlenky ,co kdyby se něco pokazilo a Já jsem nějaký
tisíc km od baráku a neměl bych náhradní díl a a ještě lidi v autobusu. Takže budeme držet palce.
úte pro 01, 2020 12:02 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

úte pro 01, 2020 2:23 pm

Smil
Příspěvky: 1935
Registrován: sob led 08, 2011 1:47 pm
Bydliště: Doma

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

tak Valtr a Tomeček v domečku, ostatním to asi moc nejede :-)
A děkujeme za upřesnění TT výbavy.
úte pro 01, 2020 6:50 pm

tompara
Příspěvky: 38
Registrován: pát lis 01, 2019 2:53 pm

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Obrázek
stř pro 02, 2020 10:33 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Pekos: Přesně tak. Ale zas je třeba vzpomenout kolik mu Kamazy dávaly. Taky třeba skoro hodinu za jednu etapu. Je to prostě o stylu jízdy. Když pojede tím maratonským tempem (nerovná se pomalu !!), jak říkal Pepík Kalina, tak většina součástí auta vydrží celý Dakar / AER bez problémů. Když teď pojede rychlou asistenci, tak je to přesně o tom.

Kamazy prostě jedou rally. Takže buď nějaký svoje tempo, který je dost rychlý a pak jeden nebo dva, co mají vyhrát letěj střelbu, co to snese. Pak se dost rozšíří seznam spotřebních dílů. Přibydou tam pneumatiky (protože je smetou za jednu etapu), brzdy, tyče řízení, tlumiče, pružiny a kdoví co, protože prostě neexistuje díl, co by to vydržel. Mají vyzkoušeno, že převodovka je po Dakaru na šrot, tak ji v půlce radši vymění, aby snížili riziko poruchy někde v poslední etapě. Ale to dělají všechny týmy, co jedou na špičce.

Hasiči jedou na Dakar nakonec s Torpedem s pevnými nápravami. :think: Zajímavý. Jinak doprovodná osmikola je opravdu povedená. :wink:
https://www.facebook.com/Firemendakarte ... 321295534/
Filip Nikl
stř pro 02, 2020 11:18 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Tak mě napadá, že de Rooy měl na auto s pevnými nápravami jiného kupce nebo se ho nechtěl zbavovat vůbec a pak se to změnilo. Takže Firemeni raději sáhli po ortodoxním řešení.
stř pro 02, 2020 12:34 pm

Smil
Příspěvky: 1935
Registrován: sob led 08, 2011 1:47 pm
Bydliště: Doma

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

překvapilo mě že Buggyra má ve videu na dakar.com top truck nejen jedno, ale obě posádky. :lol: stejně jako kamaz.
stř pro 02, 2020 1:01 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů