Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Nemá někdo zprávy, jak je na tom MK se zdravim, jak mu jde rehabilitace a tak. Jde mi o to, jestli příští rok pojede... A.nahodou kdo pojede u Lopiku taky.nekdo neví;)?
ned dub 12, 2020 11:23 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

No vzhledem k současné situaci bych si spíš kladl otázky jestli nějaký Dakar vůbec bude. A pokud bude, kdo na něj nakonec pojede. Ono to současné ekonomické zpomalení s tím může celkem zamávat. :(
Filip Nikl
pon dub 13, 2020 12:05 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Už jsem si taky říkal, jak to celé dopadne. Každopádně MK to vlastně docela hraje do karet. Nemusí ho mrzet, že leží doma, když všechno stojí...
Teda Kamaz určitě nestojí.....
pon dub 13, 2020 7:54 pm

Marko
Příspěvky: 1116
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Zajtra (14.4.) je s Martinom Kolomym a Martinom Prokopom rozhovor na eWRC.cz
Tu mate uputavku:

https://www.ewrc.cz/clanek/34862-rally- ... tni-boure/

Inak, tak ako povedal Filip: spusta ludi bude mat problem so zachranovanim svojho biznisu (velke firmy tiez zacnu skrtat vydavky - teda uz zacali). A automobilovy priemysel dostava, a s ocakavymi znizenim odbytu, bude dostavat masivne "zabrat"...takze vselikde sa uz zacali "prehodnocovat" plany na podporu draheho vrcholoveho motorsportu...
pon dub 13, 2020 10:55 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Tak jsem si rozhovor poslechl. Kolomajz: DKR 2019 s kamionem už jsem nechtěl jet kvůli neustálým poruchám. Auta mě baví víc. Mám finanční problémy ve firmě. Prokop: Jsem generálním ředitelem rodinné firmy. Už nejsem vedoucí osobou v týmu, není potřeba. Všecho směřujeme k Dakaru. Situace Motorsportu je složitá. Budu jezdit tak, aby mě to bavilo. Na začátku kariéry jsem měl dost velkej crash, který ovlivnil mou kariéru.
stř dub 15, 2020 6:32 am

Lochy
Příspěvky: 286
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

čtv čer 11, 2020 3:16 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

https://www.dakarmania.cz/index.php/202 ... 9Ix1d_PcsA
3 vozy?
Tak Queen asi původní nájemci odpadli...budou možná jiní :think:
...a možná Puma :shock:

Jakou šanci tomu dáváte? :D
čtv čer 18, 2020 7:59 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

0,01% :D
čtv čer 18, 2020 8:02 am

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Vzhledem k tomu, jak solidně jel s BDP Jamalkou, by dobrým nájemcem Queeny byl Garrouste. Ale tím neříkám, že se to stane, ani že si myslím, že se to stane. Jen má malá úvaha, kdo by se mi líbil, když vypadl "známý český jezdec rallye".
čtv čer 18, 2020 11:12 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Aktuálně FB Teamu De Rooy:
Vypadá, to že De Rooy sám zatím závodit nebude a nechá si jen dvě auta na pronájem a zbytek se prodá/prodal. :(
Team De Rooy ondergaat een aantal drastische veranderingen. Gerard de Rooy zal voorlopig niet meer deelnemen aan rally’s en De Rooy Holding schroeft de sponsoring flink terug. Het team zal in sterk afgeslankte vorm, met twee Iveco Powerstars, blijven bestaan. Drie rallytrucks worden verkocht.
De directe aanleiding voor de veranderingen is de coronacrisis. “Die komt hard binnen, zowel bij ons bedrijf als bij onze partners”, zegt Gerard de Rooy. “En dwingt ons de plannen voor de nabije toekomst drastisch bij te stellen. Onder normale omstandigheden hadden we gewoon met vijf trucks aan de start gestaan van de Dakar 2021. Maar de coronacrisis zorgt voor zoveel onzekerheid – niet alleen wat de evenementen betreft, ook zakelijk en financieel – dat we prioriteiten moeten stellen en beslissingen moeten nemen.”
Eén van die beslissingen is dat Gerard de Rooy zelf in elk geval de komende tijd geen rally’s meer rijdt en dat De Rooy Holding de sponsoring terugschroeft. “Ik wil wel graag actief blijven in de organisatie en ondersteuning. Ikzelf en het team hebben veel kennis en ervaring en die willen we niet verloren laten gaan.”
Een deel van het actieve rallyteam – twee Powerstars en een Trakker – wordt verkocht, bij voorkeur aan één partij of groep. De Rooy kan daarvoor service en onderhoud blijven bieden, evenals ondersteuning in de organisatie voor deelname aan rally’s, zoals de Morocco Desert Challenge en de Dakar Rally. Er is ook een mogelijkheid dat een deel van de service wordt overgenomen door de nieuwe partij. “Er zijn diverse constructies mogelijk. Alles is bespreekbaar.”
Motorblokken blijven wel te allen tijde eigendom van Team De Rooy en worden geleased aan de nieuwe partij. Onlangs werd in een dergelijke constructie al een Powerstar verkocht aan het Firemen Team.
“Twee nieuwe Powerstars houden we zelf”, zegt De Rooy. “Die komen beschikbaar voor huur of lease, zoals de afgelopen jaren ook al het geval was. Daarmee kan Team De Rooy in afgeslankte vorm meedoen aan rally’s. We zijn daarover in gesprek met een aantal coureurs. Door deze trucks zelf te houden, blijven ook de mogelijkheden voor de toekomst open. Team De Rooy houdt niet op te bestaan.”
Tomáš Ďurčo
pon čer 22, 2020 12:22 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

to jsem úplně nečekal a je to dost nemilá informace. To ten Kamaz už bude tuplem bez konkurence :( 5 aut a z toho 3 na prodej a 2 na pronájem. Zde článek:

https://www.dakarmania.cz/index.php/202 ... fUyM99EIJk

Jo a hasici maji uz novy lak. Cervena tomu docela slusi:

Obrázek
pon čer 22, 2020 3:53 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

úte črc 07, 2020 10:54 pm

toulavejtom
Příspěvky: 835
Registrován: sob led 04, 2014 1:09 am
Bydliště: Neratovice

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Klymčiw chce jet se Škoda 130 LR v nové kategorii Classic
:clap:
https://www.sport.cz/moto/rallye/clanek ... paign=null
ToulavejTom
pon črc 20, 2020 5:13 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

A neni kategirie classic jen pro vozidla, která jela dakar (alespoň typově)? Toto mi připadá jako absolutni úlet - to by pak mohlo startovat jakékoli vizidlo starší 20ti let..... :think:
pon črc 20, 2020 6:41 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: DAKAR 2021 - první zprávy

Příspěvek

Přestože pořádající společnost Amaury Sport Organisation vytvořila Dakar Classic hlavně pro vozy, které na Dakaru startovaly před rokem 2000, mohou se přihlásit i automobily, které se v minulém tisíciletí zúčastnily dalších cross-country rally nebo klasických soutěží. ASO navíc jako pořadatel Tour de France úzce spolupracuje se společností Škoda Auto, a tak zastoupení této značky vítá i na Dakar Classic.
úte črc 21, 2020 12:40 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů