Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
ned črc 28, 2019 7:25 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Artur. Na quadu. : /
https://youtu.be/BT6jrTGplj8

A Macíci.
https://youtu.be/aIdD21v3Z2E
Zvláštní, že o Valtrovi ani slabika. Ani záběr prakticky.
úte črc 30, 2019 11:12 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Taky me to stve, ze o Valtrovi ani slovo, ale on si auto nechal postavit od maciku a asi i od nich koupil a chce zavodit pod svym jmenem a se svyma sponzorama atd.
úte črc 30, 2019 11:31 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Pokud jde o týmovou komunikaci, ničemu se nedivte - MM si jede svou a za sebe. Co vím, Jarda se tímto zabývat nechce, nehodlá se zabývat médii ani sociálními sítěmi, ba dokonce se tomu spíše vyhýbá, což tak prostě má a respektuju to. Takže i v článku v Rally jsem tento jeho zamýšlený blok yynechal. Auto se určitě polepí, ale nějakou mediální smršť nečekejte. Ani na rozhovor Jarda přístupný nebyl - nebylo v tom nic osobního, ale prostě to tak zatím má. Třeba se časem více otevře, ale že by mu Martin sám o sobě dělal komunikaci, to čekat nemůžete, ledaže by se na tom oba domluvili. Nicméně zatím je status takový, jaký je.

Z jiného soudku: na fotkách před soutěží jsem spatřil, jako by Jardovo auto bylo osazeno většími koly s 22,5palcovými disky (nemám to potvrzeno, ale od pohledu - potvrdíte mi můj dojem?). Martinův Karel vezl na soutěž už Micheliny, zatímco na trénink v Sedlčanech měl pirellky na dotrhání, obé standardního rozměru. Jardovo auto mělo jiný dezén, patrně Goodyeary. tak uvidíme, co na to kluci budou říkat a jak se k tomu budou stavět směrem k Dakaru.
stř črc 31, 2019 10:06 am

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 729
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Pane Víntr, kde se se tyhle dvě Iveca stavěly ? Ptám se protože mě zaráží Jardovo závada na remenu a možná další chyby . Asi mylně jsem spoléhal na to , ze to je už vychytany special postaveny podle zkušenosti .
stř črc 31, 2019 10:20 am

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Sice nejsem pan Vintr, ale obe Iveca jsou od Maciku. Valtruv special byl postaveny prvni.
stř črc 31, 2019 11:26 am

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Ptám se protože mě zaráží Jardovo závada na remenu a možná další chyby . Asi mylně jsem spoléhal na to , ze to je už vychytany special postaveny podle zkušenosti .
No jako napsal jsi v podstatě kravinu. Pokud mu fakt někde jen prasknul klíňák, tak to nic neznamená. Až mu bude praskat ten samý řemen každých 200 km, tak je problém.
To že každá hovadina typu prasklá žárovka, upadlá gumička na stěrači atd. má v této soutěži rozhodující vliv na výsledek je věc jiná.
Filip Nikl
stř črc 31, 2019 12:39 pm

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 729
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

pokud jen praskl, pak píšu kravinu, ale nějak jsem si asi vsugeroval, že mu řemen spadl a něco k tomu musel opravovat. Uz blbnu :-)
stř črc 31, 2019 12:43 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Tak samozřejmě prasklý řemen může utrhat nějaké kabely atd. Takže třeba i opravovali. Nevím.
Filip Nikl
stř črc 31, 2019 1:23 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Že nechce JV nic ventilovat, je sice škoda pro nás (mnohé fanoušky obecně tento přístup dokonce štve), ale dobře pro něj. Až to bude potřeba kvůli sponzorům, tak to udělá. Však ono už se to MM párkrát vrátilo (debilníma reakcema lidí na výměnu kamionu LIAZ-IVECO), že ho to viditelně dost mrzelo.

Jinak MM měl na Karlovi taky závady (servo po nárazu nepočítám), přehřívající se brzdy a ještě něco na začátku Aragonu.
stř črc 31, 2019 1:35 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Přehřívající brzdy je běžný jev na tomto typu soutěže. Úzké cesty, zatáčky, jízda brzda plyn a je to. Většina brzd kamionů na to není dimenzovaná. Řešení je konstrukční zásah do náprav (chlazení, kotouče...). Vzhledem k tomu, že nápravy jsou asi stejné jak u Franty, tak to tak prostě bude.
Filip Nikl
stř črc 31, 2019 1:48 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

K Valtrovu mediálnímu působení - dřív, když měli auta ještě červený a zelený a točili jim videa ti dva mladý kolíci, bývaly zabíraný obě auta rovným dílem a snad i rozhovory Valtr poskytoval.

Jinak je to samozřejmě jeho věc, jeho peníze, jeho prezentace. Jen škoda pro nás.
stř črc 31, 2019 1:56 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

laik: tam je teď rozdíl v tom, že dřív jezdil pod hlavičkou Big Shock Racingu a auto si pronajímal. Teď si ho nejspíše koupil a chce jet pod hlavičkou vlastního týmu Valtr Racing Team (nebo jak teď byl zapsán na Baja Aragon). V současnosti má samozřejmě podporu od Macíků, protože se jedná o nové auto atd. ale do budoucna má v plánu se úplně osamostatnit a mít i vlastní mechaniky atd.
stř črc 31, 2019 3:17 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Co vím tak jim tam vletěl šutr a roztrhl řemen...
Jinak Valtr nechce být v Macíkových videích zmiňován...
stř črc 31, 2019 5:40 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

JV nebyl sdílný ani ve světě motorů (o BAJA Aragon), jak koukám. Ale zase si přijdou na své lidi, kterým se prezenzace MM (či BSR) nezamlouvá.
stř črc 31, 2019 7:42 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: xtomos a 14 hostů