Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.S
Příspěvky: 519
Registrován: pát říj 13, 2006 10:32 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Těch povinných x napsaných příspěvků jsem chtěl před chvílí napsat, takže 100%ní souhlas. Oddělilo by to zrno od plév. Jenže jak ještě vyřešit hlasování co největšímu počtu lidí??

Což takhle pod každým hlasováním jméno, bydliště atd?
ned pro 27, 2009 9:23 pm

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

I když by mi to nevadilo, tak nevím jak je to pak s osobními údaji v zákoně apod. Podle mne pokud je anketa na truck-foru, s logem truck-fora atd, tak by nemělo jít o to aby hlasovalo co nejvíce lidí, ale aby hlasovali skuteční členové tohoto fora. Naopak pokud by anketa měla dostat širší význam, pak je třeba asi umístit úplně mimo registraci a zpřístupnit všem.
Každopádně sděluji pouze svůj názor, toto si zřejmě musí Tomáš Matyska (jako autor ankety) do budoucna rozhodnout sám :wink:
ned pro 27, 2009 9:33 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Pokud ta anketa bude pouze pro členy fóra, tak se příští rok může stát, že obdobnou anketu bez tohoto omezení udělá někdo jiný na jiném serveru. No uvidíme, těch pro a proti je hodně, takže to bude chtít asi celkem obsáhlou diskusi.
ned pro 27, 2009 9:50 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Některé nápady jsou dobré,jiné ještě lepší,ale jak píše tra,asi by byl problém s nakládáním s osobními údaji.
Hlasování pomocí SMS by muselo být prováděno nějak automaticky,jako je tomu(předpokládám) u "velkých" akcí typu (pane můj,odpusť mi to hanebné slovo...) superstar,nebo Slavík,protože kdyby to někdo musel evidovat soukromě,tak by se z toho asi pos*al :D .
No něco se bude muset vyřešit...
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
ned pro 27, 2009 10:53 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Takže pánové, já to napíšu asi takhle: hlasování by mělo být umožněno z jedné IP adresy jen jednou, tak jak je tomu u jiných internetových anket. Anketu by bylo nejlepší v takovémto případě udělat formou hlasování - jako např. zde http://hc-vsetin.cz/ (uprostřed stránky vpravo)

Jinak ta anketa je super, ale letos ji trochu sráží to podezřelé hlasování. A to bych nemluvil jen o hlasech pro CDT ale i Loprais má pár takovýchto hlasů, o kterých se mi chce trochu pochybovat. Přemýšlel jsem, že bych taky naverboval tak 50 lidí pro Macíkovu liazku, ale jaký by to mělo význam, že???!!! :twisted:

A ještě poslední dovětek: přesto, že jsem liazák a na první místo jsem dal samozřejmě Macíkovu lízu, tak objektivně musím uznat, že tatry CDT (hlavně ta žlutá) jsou jedny z nejhezčích aut v historii dakaru a jestli v anketě zvítězí, tak oprávněně.
ned pro 27, 2009 11:14 pm

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Příspěvek

hlasování podle IP se mi zdá dost nesmyslné, proč takto omezovat hlasy stylem až jeden hlas na vesnici?
IP adresy bývají většinou sdílené a proto se podle nich nejde moc orientovat, obecně je nemožné udělat to tak, aby to nemohl nikdo obejít, spíš jde o to udělat tolik překážek, aby se to nikomu nechtělo obcházet, ale zase ne tolik, aby to neodradilo běžného uživatele

Nevím jak funguje anketa, na kterou dával odkaz Timy, neměl jsem čas to zkoumat, ale nejspíš to bude podobné jako anketa na stránkách CDT, tam to tuším dělá záznam do cookies a ještě nějak kontroluje instanci prohlížeče. Sice to jde taky obejít, ale aspoň něco. Já bych to doplnil ještě o Catptchu proti automatickému přesměrování, ale víc se s ochranou webové ankety asi dělat nedá.

Další otázkou pro mě je zda zachovat současný systém hodnocení, nebo ho nějak zjednodušit. Já jsem za zachování současného systému, celkem se mi líbí a zohledňuje více favoritů od jednoho hlasujícího. Kdyby se ale udělalo hlasování jen toho nejhezčího daly by se použít ankety, jejichž zdrojáky jsou volně dostupné. Nejspíš by šlo tyto ankety pravit na stávající systém, ale ve webových technologiích se skoro vůbec nevyznám takže netuším co vše by to znamenalo.
pon pro 28, 2009 9:41 am

Silk
Příspěvky: 108
Registrován: pát lis 27, 2009 12:06 am
Bydliště: Praha

Miss

Příspěvek

Myslím, že je nejdůležitější věc pro zakladatele ankety . nechat ji ve stávající podobě (jak byla vymyšlena) nebo pro všechny. Těžko může dnes někdo hudrovat na hlasy s jedním příspěvkem, když k tomu byly vyzváni např,na portálu ewrc a jiná cesta není.....Myslím, že ani já nemám podle některých návrhů oprávnění hlasovat.jko cizák) Ti, jež podstoupili zbytečný ceremoniál registrace, mají relevantní důvod se do ankety zapojit. Díky za zájem. I když se nikdy do ničeho dál nezapojí. Není to středem jejich zájmu, protovšak nejsou podvodníci... Mnoho lidí nehlasovalo pro komplikace v registraci, a mnoho lidí hlasovalo né proto, že se jim něco líbí, ale proto, že nefandí jinému soutěžícímu. Tyto věci nikdo nevyřeší, nemá cenu se tím zabývat.... z jiného soudku : dostal jsem zprávu tady do Buenos, že z Frankfurtu odlítají potenciální předavačky cen . Ještě je přesvědčit a dostat je třeba na starovní rampu s nálepečkou.... Když se to povede(podle mě zatím pěkná patyzánština) a mediálně vrátí, těžko potom uhlídáte IP adresy , či jeden příspěvek nově registrovaného.
pon pro 28, 2009 12:14 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Silk: Souhlasím.Když je na anketu všude reklama jak fík budou problémy.
Podle mýho to bude neřešitelný problém,protože tohle se dá vždycky nějak o(j)ebat ať jsou bezpečnostní opatření jakákoliv.To by jsme museli požadovat sken občanky a to by asi nebylo košér :D
P.S: Hodně štěstí při "lámání" předávajících :)
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
pon pro 28, 2009 12:54 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Níže uvedení uživatelé mají stejnou IP adresu....jsou registrovaní v jednu chvíli a v hlasování Miss Dakar hlasovali v jeden čas a identicky pro A.Lopraise. (To je čistě náhodou,že).
Ponechán pouze první hlasující, další hlasy smazány.

kopretinka-mala
michal-mike
mazlik-mazlicek
vzteklypes
pusinka
úte pro 29, 2009 12:31 pm

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

To hlasování z jedné IP adresy je docela ubohé, ale zajímalo by mne taky, kde se zrodila náborová akce pro zelenou Tatru. :D
A taky připomínám, že někdo může mít připojení s nestálou IP adresou - to se dá také nějak zajistit ?
úte pro 29, 2009 1:29 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to bohužel nedá.
úte pro 29, 2009 1:30 pm

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Příspěvek

částečně lze zajistit i změnu IP, ale to by na to fórum muselo být dělané

ono posuzování podle IP není úplně spolehlivé, protože často bývá sdílená mezi více uživateli, ale tyhle případy byly celkem jasné
úte pro 29, 2009 1:49 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Osobně se přikláním na stranu těch, kteří by nechali hlasovat jen "ověřené" uživatele s určitým počtem příspěvků a s řádnou registrací. Navrhoval bych klidně 100 příspěvků. Protože jinak tu budou hlasovat podobní zoufalci, kteří se zaregistrují jen za jedním jediným účelem (dání co nejvíce hlasů oblíbenému trucku, mnohdy ne nejhezčímu), aniž by měli něco společného s různými tématy zdejšího truck-fora. 100 příspěvků je poměrně hodně, ale oddělilo by to záškodníky od skutečných uživatelů, kteří jen neblábolí do větru, ale snaží se přispět svými názory a postřehy k zajímavé diskuzi. Chápu, že nastala nepříjemná situace, a proto je potřeba zpřísnit pravidla. Bohužel, žijeme v ČR a tam se pořád najde dost ubožáků, kteří se snaží obejít pravidla a dostat svého favorita za každou cenu na výsluní. Takové lidi je třeba odříznout, protože kazí jméno celé soutěži a i všem poctivým=normálním uživatelům tohoto fóra. Jde především o zajímavé zpestření mezidobí před Dakarem a o objektivnost ankety, proto opravdu nechápu primitivy, kteří se chovají jako malí spratkové! Hodně psychických sil přeji Davidovi a Tomášovi - nemáte to jednoduché a patří vám velký dík.
úte pro 29, 2009 3:05 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Copa já,já si jenom sčítám hlasy.To nejdůležitější ohledně registrací je na Davidovi :thumbud:
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
úte pro 29, 2009 3:08 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Jo a ještě jedna věc.Já jsem ohledně určitých dějů pověrčivý a všiml jsem si jedné věci.Vloni v anketě MISS DAKAR zvítězila TATRA A.Lopraise,před Ginafem GRP a LIAZem M.Macíka. Je zajímavý,že zrovna tyhle tři auta na DAKARu trpěla vážnými technickými závadami a tuším,že ani jedno z uvedených cíl nespatřilo:!:
Bude zajímavé,sledovat to letos...
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
úte pro 29, 2009 3:31 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů