Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

O dakaru 2010

Příspěvek

Moc hezký pořad s J. Kalinou na ČT 24
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=WM2
čtv led 28, 2010 12:42 pm

Vejvoda Radek
Příspěvky: 416
Registrován: stř dub 09, 2008 4:03 pm

Příspěvek

Tak to musím potvrdit , že toto je jeden z nejzajmavějších a nejpříjemnějších rozhovorů o letošním Dakaru :-)
A po dlouhé době jsem měl pocit ,že je fundovanej i moderátor. J.Železný by mohl učit O.Černého :-)
No a na knihy se už těším ,hlavně o těch našich začátcích na Dakaru...
čtv led 28, 2010 6:09 pm

Uživatelský avatar
M.S
Příspěvky: 519
Registrován: pát říj 13, 2006 10:32 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pravda, totálně o něčem jiným, než doposud. Myslel jsem že snad jen moderátoři Světa motorů a AMR jsou schopni kloudného rozhovoru, ale toto bylo příjemné překvapení.
čtv led 28, 2010 9:59 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Ano, bylo to milé překvapení od Železného, který doslova zpackal Sportovce roku. Velmi povedená diskuze. :) Knihu Pepy Kaliny si rád koupím, půjde o zajímavé a "živé" počtení...
čtv led 28, 2010 10:44 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Dovolím si zde odcitovat vzkaz Marka Spáčila, který byl uveřejněn na stránkách CDT v sekci Diskuse:

"Vážení fanoušci, přátelé, známí i neznámí.

omlouvám se, že jsem nemohl reagovat na Vaše příspěvky dříve, ale časové dispozice a technické možnosti mi to bohužel neumožnily.

S časovým odstupem jsem si přečetl všechny Vaše příspěvky, za které Vám moc děkuji. Některé mě upřímně velmi potěšily i rozesmály, z některých jsem spíše smutný.

Upřímně děkuji za podporu všem, kdo jste Dakar prožívali s námi a fandili celému Czech Dakar Teamu. Všem kritikům vzkazuji, že si nesmírně vážím každého, kdo dojede až do cíle dakarské rallye, o to více třeba na čtvrtém místě. V podobném duchu jsem se vyjadřoval i v minulosti a nic na tom nemíním měnit ani do budoucna. Jen málokdo si dokáže představit, kolik práce, úsilí a sebezapření se skrývá za účastí na nejtěžším motoristickým podnikem na světě. Je přitom úplně jedno, zda-li jste profesionál, asistence, doprovod nebo třeba novinář. Všichni kdo absolvovali celý Dakar jsou v mých očích borci, kterých si pro to co dokázali budu vždy vážit.

Ať již tomu chcete věřit nebo ne, tak vězte, že spolu ve většině případů všechny české týmy i jezdci vycházejí velmi dobře. Navzájem se respektujeme, chováme k sobě úctu a rozhodně nemáme v úmyslu rozdmýchávat jakékoliv negativní emoce.

Nemyslím si, že bychom snad nebyli na letošní Dakar připraveni. Bohužel do motoru nevidíme, což je logické. Ostatně na problémy s agregáty již na Dakaru vyhořeli jiné, větší i zkušenější týmy. Na techniku jsou rok od roku kladeny mnohem větší nároky. Namáhání jednotlivých komponent vozu je extrémní, ať již se jedná o motory, převodovky, nebo třeba nápravy. Všichni, kdo jezdí na Dakar, vědí co jsou technické problémy a že se na některé situace prostě nelze připravit.

Co se reklamních předmětů týče, tak připravujeme spuštění elektronického obchodu. Chceme prostřednictvím našich www stránek informovat o všem, co souvisí s Dakarem a týmem, tedy i technikou. Připravujeme i zajímavé soutěže, tak nás prosím sledujte.

Na otázky týkající se našich závodních trucků odpovídám, že zůstáváme u značky Tatra. Jsem jednoznačně přesvědčený o tom, že směr, kterým jsme se vydali, je správný. Je třeba vyřešit problémy s motory a vše bude rázem mnohem lepší. Śéf týmu Kamaz Semjon Jakubov během našeho rozhovoru na Dakaru prohlásil: „Naši techniku jsme vyvíjeli 12 let. Máte před sebou ještě hodně práce.“ Osobně doufám, že dokážeme naše auta doladit dříve. LIAZ je dobrý, jediný problém spočívá, jak jsme již mnohokrát uvedl, v poslední evolucí a její homologaci. Bez výrobce v zádech dnes prostě nelze postavit konkurenceschopný truck s homologací. Děkuji značce Tatra, že nám nejen v tomto směru pomáhá. Naše Líza nyní prochází procesem repase a probíhá její příprava na další závody. To, jestli pojede v barvách CDT, není zatím jasné. Co se žlutého Liazu týče, tak nemohu říci nic jiného, než že smekám svůj klobouk předtím co letos dokázala.

Zachovejte nám prosím přízeň. S díky a pozdravem všem,
Marek Spáčil"
pát led 29, 2010 1:24 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Rozhovor s J. Kalinou velice dobrý. Konečně pohled na věc z jiné, neotřelé strany, a nepovrchní. Železný se choval přesně tak, jak ukládá litera pořadu, a udělal z rozhovoru zejména velmi zajímavou podívanou se spoustou archivních záběrů, dosud a nebo velice dlouho nepublikovaných. u Sportovce roku šlo o něco zcela jiného, tam naopak výkon Železného celou akci naprosto shodil.
pát led 29, 2010 2:43 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

v tom rozhovoru ty záběry liazek z 85 jsou skvělý...v archivu čt musej bejt moc zajímavý věci :idea:
pát led 29, 2010 7:54 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no myslím že to není z archivu ČT, ale že to přinesl starý motokovácký materiál přímo Pepik, ale to je jen moje doměnka
pát led 29, 2010 8:16 pm

Uživatelský avatar
Rickr
Příspěvky: 218
Registrován: stř srp 15, 2007 9:42 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Super rozhovor s p.Kalinou, doufám, že se ta slibovaná "velká" knížka dočká brzké realizace. Ty záběry Liazek jsou nádherné, zejména mě dostaly ty detaily s přivařeným ochranným rámem ke spojovací tyči řízení a místa, odkud byl vzat materiál :) Připadá mi to taky jako reklamní materiál Motokovu, už proto, že je to evidentně po závodu v nějaké zkušební pískovně - jsou to stejné záběry, jaké se objevily i na plakátu z té doby.
Zahrabal se sám, ven ho tahají dva.
ned led 31, 2010 12:46 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U macíků máme nové vdejko z letošního dakaru. Spousta nových záběrů.
http://www.kmracing.cz/cz/videogalerie.php
Naposledy upravil(a) spida dne pon úno 01, 2010 11:22 am, celkem upraveno 1 x.
pon úno 01, 2010 9:24 am

Uživatelský avatar
jirkas
Příspěvky: 603
Registrován: pon lis 05, 2007 12:37 pm
Bydliště: Lovosice

Příspěvek

A já přidám link
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... akar-2010/
na pořad Rally Dakar 2010 s podtitulem Češi na Dakaru. Bylo to avizované na stránkách KM Racingu.

Spido, přidej tam link na ten Stream. :wink:
pon úno 01, 2010 10:19 am

Uživatelský avatar
T805fan
Příspěvky: 356
Registrován: úte dub 24, 2007 12:33 pm

Příspěvek

Pořad jsem viděl, bylo to jen opakování záběrů, který už tam dávali...
pon úno 01, 2010 6:39 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nemáš pravdu. Když budu počítat jen trucky, tak je tam více než 4 minuty dosud nezveřejněných záběrů
úte úno 02, 2010 4:51 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Zdá se, že Hans Stacey by mohl zůstat u značky MAN:
http://autosportweb.nl/lees.php?id=5105
stř úno 03, 2010 3:54 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

No vida.Alespoň nějaký pozitivum.
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
stř úno 03, 2010 6:07 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů