Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Která skupina je nejlepší?

Pink Floyd
8
50%
AC/DC
7
44%
Led Zeppelin
1
6%
 
Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Dřív než vypukne MISS Marathon 2011

Příspěvek

Vážení přátelé maratónského závodění.
Po hodinách přemítání jsem se rozhodl, že v letošním roce již nebudu pořádat anketu MISS DAKAR. Dospěl jsem k tomuto závěru poté, co se v jednom ze zdejších témat začalo rozebírat, co s Tatrou Tomáše Tomečka, která díky účasti na AER přišla o možnost zúčastnit se ankety. Ano, byly tu jisté návrhy, například udělat paralelní anketu týkající se vozů z AER, nebo vozy z AER začlenit do MISS DAKAR. První varianta není špatná, ale protože se očekává relativně slabá účast kamionů na AER, je letos předem jasné, který vůz vyhraje, čímž se vytrácí jakýkoliv smysl pořádání ankety. Druhá varianta je neakceptovatelná rovnou. Anketa se jmenuje MISS DAKAR a tudíž je bez vyjímky omezená jen na vozy jedoucí v Jižní Americe. Dlouho jsem si nevěděl rady, jak z problému ven a řešení se nakonec ukázalo být tak jednoduché. Letos, a už asi nikdy v budoucnu, se anketa MISS DAKAR konat nebude. Rozhodl jsem se ji přejmenovat a třetí ročník (a doufám i ty další) ponese název MISS MARATHON, díky čemuž se jí můžou účastnit i vozy jedoucí Africa Eco Race. Spokojeni by tak měli být všichni napříč celým spektrem truckfóra. Vím, že jsem tím udělal celkem velký zásah do ankety, ale vězte, že výčet změn ještě není u konce.

Další letošní změnou bude termín, ve kterém budete moci hlasovat. Nešlo si totiž nevšimnout, že vítězné vozy z předchozích dvou ročníků měli během samotného závodu nesčetné fatální poruchy, ústící v předčasné ukončení závodního snažení. Protože jsem do jisté míry pověrčivý, rozhodl jsem se anketu nezahajovat v prosinci a ukončovat již 31.12., jako v minulých dvou letech, ale hlasování začne prvním a skončí posledním dnem závodu DAKAR 2011, konaného v Jižní Americe. Bohužel kvůli tomu odpadá možnost obdařit vítězný vůz pamětní samolepkou ještě před závodem, ale to je příslovečná „nutná“ daň. Snad se smůla vítězů v letošním roce prolomí. Další výhodou by mohlo být to, že příslušná vozidla budou v době hlasování mít zcela jiné starosti a tudíž nehrozí, že by si třeba TATRA Marka Spáčila, nebo Aleše Lopraise sama zahlasovala:-D
Konkrétní údaje se tu ještě objeví v brzké budoucnosti.

Poslední novinkou je nezařazení tradiční tipovačky do stejného tématu s anketou. K tomu jsem dospěl po loňském ročníku, kdy se mi při sčítání hlasů občas pletly hlasy ankety s hlasy tipovačky. Navíc tipovačka musí skončit dřív, než začne DAKAR a pokud někdo bude mít náladu, může založit sólo tipovačku, nebo můžeme tipovat v tomto tématu.

A teď zpět k MISS MARATHON. I v letošním roce bych Vás chtěl požádat o pomoc v podobě nominací trucků. V tomto tématu můžete navrhovat jednotlivé vozy, pokud možno s celým názvem a fotografií, nebo alespoň odkazem na fotografii. V průběhu příštích týdnů se v tomto prvním příspěvku bude objevovat startovní listina kandidátů MISS MARATHON, která bude aktualizována v souvislosti s Vašimi návrhy.

Doufám, že jsem někoho nepohoršil svými rozhodnutími, ať už o přejmenování, nebo o samotném průběhu hlasování a předem děkuji za pomoc se startujícími. Tomáš Matyska
Naposledy upravil(a) Tomáš Matyska dne pon pro 06, 2010 4:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
stř lis 17, 2010 7:32 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Když už to bude tak obecná soutěž, budou tam zahrnuty všechny soutěže za rok 2010/2011? Třeba Silk Way nebo Breslau?
stř lis 17, 2010 8:27 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

už se z toho dělá velká věda :idea:
stř lis 17, 2010 8:56 pm

Uživatelský avatar
M.S
Příspěvky: 519
Registrován: pát říj 13, 2006 10:32 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Velká věda rozhodně ne, ale je škoda přijít o trucky jako Tatru Svoboda Teamu, to si myslím, rozhodně stojí za zamyšlení...

Na druhou stranu, kolik desítek těchto Marathonských trucků by mohlo v anketě být? plus závody typu Baja? Jo, asi by to byly hoňky najít všechny kloudný kandidáty...
stř lis 17, 2010 9:02 pm

wrip
Příspěvky: 368
Registrován: pon led 04, 2010 11:46 pm
Bydliště: ČR - všude dobře

Příspěvek

Mildo, proč z toho má být velká věda? Stačí, aby si např. Pitris pořádně přečetl předposlední Tomášův odstavec a je po vědě. Kdo tam chce mít svá oblíbená auta a není si jistý, že se v anketě objeví, tak ať si je tam sám včas navrhne. Jinak je z jeho příspěvku (TM) taky patrné kdy anketa začíná a kdy končí. A jestli se v té době jede nějaká Breslau nebo jiná soutěž, tak prosím. To ale není ani "ň" proti STT. Naopak, a věřím, že mají dost příznivců, kterým se jejich auto líbí a dají jim svůj hlas.
stř lis 17, 2010 9:25 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Co se týče aut ze Silk Way,Breslau a dalších menších podniků typu BAJA - zamítá se. Vysvětlím proč.
1.Závody typu BAJA nepovažuji za vyloženě maratónské, tudíž už podle názvu ankety je nepřijatelné nominovat z nich vůz.
2.Teď budu citovat sám sebe:
"Anketa se jmenuje MISS DAKAR a tudíž je bez vyjímky omezená jen na vozy jedoucí v Jižní Americe. Dlouho jsem si nevěděl rady, jak z problému ven a řešení se nakonec ukázalo být tak jednoduché. Letos, a už asi nikdy v budoucnu, se anketa MISS DAKAR konat nebude. Rozhodl jsem se ji přejmenovat a třetí ročník (a doufám i ty další) ponese název MISS MARATHON, díky čemuž se jí můžou účastnit i vozy jedoucí Africa Eco Race."
Tady je to napsáno jasně. Ankety se mohou účastnit krom vozů z DAKARu i vozy jedoucí AER. O dalších podnicích tam neni ani slovo a ani nebude. Myslím si, že rozumný člověk to pochopil i bez tohoto upozornění. Chtěli jste tam mít TATRU Tomáše Tomečka? Dobrá, udělal jsem to tak aby to šlo, i se všemi ostatními vozy z AER. A teď už chcete Svobodovic Tatru. Co to bude zítra? Tohle je typický příklad toho, že člověku, který podal prst, vzápětí smečka amputuje ruku u ramene.
A propós, pokud chcete Svobodovic Tatru vidět v anketě, jistá možnost by tu byla. Dokonce by se dalo říct, že není nic jednoduššího. Stačí jen, aby se Tatra objevila na startovní listině jednoho ze dvou podniků, ze kterých lze nominovat a je vyřešeno :idea:
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
stř lis 17, 2010 10:27 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

TM: myslím, že se jedná o velmi dobré a promyšlené řešení... Jen takový můj pohled ohledně termínu hlasování: začátek hlasování se startem samotného závodu je naprosto v pořádku, ale mám jistou obavu, aby např. úspěšnost (či neúspěšnost) závodních vozů neměla negativní dopad na výsledky ankety... Může se stát, že někdo odstoupí hned v počátku rally a zájem by se tím pádem mohl přesouvat jinam. Je to ale jen můj pohled. Jestli by nestálo za to pouvažovat nad tím a případný termín hlasování omezit na vybrané dny/etapy nebo do volného dne... Díky.
stř lis 17, 2010 11:17 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

TM: Tak ostrou odpověď jsem tedy nečekal. Hlasovat jen pro Dakar a Africa Race podle mě bohatě stačí a jsem s tím spokojen. Z úvodního příspěvku jsem to samozřejmě pochopil. Mít Miss za celý rok byl prostě jen nápad. Povídání a rozumném člověku a amputované ruce myslím nebylo nutné a mrzelo by mě, kdyby se to na tomto fóru stalo standardem.
čtv lis 18, 2010 8:44 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jsem pro každou blbost :lol: ale nesmíme zapomenouut na tipovačku a to hned dvě JA a Afrika :lol: a ještě se musí zabránit černým ovcím co se několikrát přihlásí na forum, aby mohly dát několik hlasů svému favíkovi :evil:
čtv lis 18, 2010 3:59 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Milda: Jsem též proti "černým ovcím", nicméně nemám moc nástrojů, jak toto zrealizovat. Můžu hlídat IP adresy, ale to není všelék. Omezit hlasování jen pro uživatele, kteří tu jsou dlouho? To nevim nevim...
čtv lis 18, 2010 4:38 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Pitris: Jsem rád, že jsi se neurazil
Milda a david: S tim asi moc nenaděláme, pánové. Ale ať si klidně hlasujou, když jim to dělá radost.
Coudy: Ještě nad tím budu uvažovat. Napadlo mně, co takhle ukončit tedy hlasování před začátkem DAKARu, pak to celý zamknout a vítěze vyhlásit až po DAKARu? Byl by to kompromis. Sice by si to kdekdo mohl spočítat a bude vědět hned, ale oficiální vyhlášení je oficiální vyhlášení.
A nebo napíšeme osádkám nominovaných vozů, ať koukají dojet, nebo by mohli přijít o hlasy :twisted:
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
čtv lis 18, 2010 5:19 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:lol: dobré řešení a má dvě výhody :idea: 1. posádky nebudou mít nos na hoře a budou sledovat cestu a káru :2d: 2. hlasující nebudou ovlivněni výsledky posádek v závodě :kun:
čtv lis 18, 2010 6:43 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Ještě mě napadlo, že by každý mohl poslat tip Tomášovi jako SZ. Takto by do poslední chvíle věděl jen on, jaké je pořadí. Je to ale jenom takový návrh, kdyby se to náhodou chytlo, má to samozřejmě spoustu proti. :wink:
čtv lis 18, 2010 9:20 pm

wrip
Příspěvky: 368
Registrován: pon led 04, 2010 11:46 pm
Bydliště: ČR - všude dobře

Příspěvek

Nechme už toho. TM má ideu a myslím, že není špatná. A nic není nikdy ideální, tak to nechme na něm. Tu práci s anketou bude mít stejně jenom on. My ostatní mu do toho jenom (měl bych napsat ... blafeme...). Je to jeho dílo, tak ať to je podle jeho představ.
Ať už anketa dopadne jak dopadne, ať už se zveřejní výsledky před, v průběhu závodů a nebo až po nich, je to pořád jenom anketa. Krásná, napínavá, ale jenom anketa.
Nejdůležitější stejně ale bude, aby se všichni zase v lednu ve zdraví sjeli domů. A pochopitelně vavříny aby přivezli s sebou.
čtv lis 18, 2010 9:39 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

wrip: Děkuji.
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
pát lis 19, 2010 4:02 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů