Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
T805fan
Příspěvky: 356
Registrován: úte dub 24, 2007 12:33 pm

Příspěvek

Zajimavé, kolik se dnes objevilo v sestřihu na CT4 kamionů jiných značek, než je Kamaz ...
čtv led 13, 2011 10:30 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

A je to tam. Mardějev se prokousal na čtvrtý místo,čtyři minuty před Echtera. nejhorší možný scénář letošního DAKARu se pomalu začíná vyplňovat :savle:
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
čtv led 13, 2011 10:31 pm

Uživatelský avatar
Jenki
Příspěvky: 235
Registrován: pát pro 04, 2009 10:52 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Tj, dneska kamiónu, že ani nevědeli, že jim jich tam tolik jede :D. A docela mě dostalo, že bonusová reportáž se podívalá právě mezi kamióny na Sugawaru...to je řezník, ještě 20let chci jezdit :D
České vozy do celého světa !
čtv led 13, 2011 10:33 pm

Uživatelský avatar
jirkas
Příspěvky: 603
Registrován: pon lis 05, 2007 12:37 pm
Bydliště: Lovosice

Příspěvek

Ve Sportužurnálu telefonovali s Honzou Řihou a říkal, že Machy má zlomenou zadní osu a snaží se to opravit, aby neprohospodařil svůj náskok na čtvrtého. Když teď koukám do výsledků, tak to vypadá špatně.
čtv led 13, 2011 10:39 pm

Liaz08
Příspěvky: 345
Registrován: ned kvě 09, 2010 11:30 pm
Bydliště: Valašské Království

Příspěvek

Líza v cíli :banana: :clap:
Liaz má své specifické kouzlo, kterému nelze odolat.
čtv led 13, 2011 10:53 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě, že máme tu Lízu, asi po dlouholetém tatrováctví přehodním svůj vztah k nákladním automobilům a prohodím první dvě místa v oblíbenosti značek, Lízínko jedem...
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
čtv led 13, 2011 11:01 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

tzv: Já byl vždycky o trošku větší LIAZák, protože jsem si jako malej kluk přečetl knížku od pánů Fencla a Hlaváčka aměl jsem prostě radši LIAZ. Bohužel v době, kdy jsem začal DAKAR ve velkém sledovat už tovární tým neexistoval a LIAZ se na Rally vyskytoval vzácně a bez valných úspěchů. Tak jsem logicky „přešel“ k TATŘE a od doby, kdy se LIAZ na DAKAR vrátil to mam 50 na 50 8)
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
čtv led 13, 2011 11:18 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já jen k Dakaru jako takovému.... Dakar byl původně vytrvalostní závod, něco jak motorkáři bez asistence co mají jen jednu bednu s absolutně vším a jen na to můžou spoléhat. omezování výkonu atd je podle mého zbytečné, podle mě by stačila jediná věc - vrátit se ke kořenům a tedy k vytrvalosti. A jak na to? Zákaz výměny základních dílů v servisech, nápravy, převodovky, motory atd by dostaly pečeť, tým by mohl díl vyměnit maximálně jednou a pokud by ho chtěl vyměnit vícekrát, následovala by časová penalizace.
čtv led 13, 2011 11:24 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To já jsem rodilej Tatrovák ale Lízinky to je taková srdcovka a každej úspěch je o to krásnější.
Filip Nikl
pát led 14, 2011 12:07 am

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

..však všichni víme kolik toho má to auto společnýho s liazkou :wink: ....... :silenced: ale néé to mi zase chytla rejpavá... lízáá jedéém :wave:
pát led 14, 2011 12:29 am

Uživatelský avatar
jirkas
Příspěvky: 603
Registrován: pon lis 05, 2007 12:37 pm
Bydliště: Lovosice

Příspěvek

Hmmm, tak potvrzeno - sportovní "pohřeb" dalšího českého bojovníka na Dakaru, Macháček odstoupil. :cry:
http://www.kmracing.cz/cz/aktualita.php ... uality=238
pát led 14, 2011 8:30 am

danies
Příspěvky: 171
Registrován: ned lis 12, 2006 10:57 pm

Příspěvek

Tím je to ještě větší škoda, že se automobilka Liaz neudržela a zkrachovala. Je to takový paradox. Netuším, jestli v nějaké jiné soutěži na takové či podobné úrovni jezdí auto (moto) značky, která již spoustu let neexistuje. Snad jen ve veteránech. Každým rokem čekám tu smutnou zprávu, že LIAZ se již na Dakaru neobjeví, ale zatím jsem vždy potěšen, že se nakonec ve startovní listině objeví. LIAZ má moje obrovské sympatie a chci ho vidět i na příštím Dakaru. LIAZ je díky Dakaru moje srdcová záležitost. Velká škoda jeho výrobního konce, jak rád bych potkával nová auta této značky na silnicích. Takže dakarská Lízo, VYDRŽ!!!
pát led 14, 2011 8:34 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

mirazapletal: Tohle téma se probírá už hoodně dlouho, už o tom píše Jan Králík ve své knize z roku 1988 (v souvislosti s tehdejším továrním týmem Peugeot). Nevyřeší se nic. Na tom nnemá nikdo zájem.
Jinak já jsem byl taky vždycky liazák díky knize R. Fencla.. :)
pát led 14, 2011 8:36 am

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Já myslím, že současný LIAZ Macíka je na tom moc dobře a tak bychom ho měli vidět i v dalších letech (pokud se nenajde automobilka, která by podpořila další vývoj vozu). Navíc stojí druhý LIAZ u Marka Spáčila, který je na podobné úrovni a tak se třeba můžeme dočkat 2 Liazů v závodě. Uvidíme co přinese čas, ale bylo by to pěkný.
pát led 14, 2011 10:12 am

Uživatelský avatar
Jenki
Příspěvky: 235
Registrován: pát pro 04, 2009 10:52 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Danies: A to já zas právě čekám každý rok zprávu jestli pojede jen 1 Líza od MM nebo jestli vypraví 2, potažmo jestli někdo osedlá Spáčilovku. LIAZ prostě i po těch mnoha letech ukazuje, že i v dnešní době má na nejlepší. Předloni MS 7.místo, dokud ho nezastavilo ložisko, MM loni bandorová medaile a VV letos nakukuje do desítky(to je prostě bomba na nováčka, největší uznání). Je jen škoda, že z tyhle reklamy nemůže nikdo profitovat.

Škoda, že když se tenkrát Míra Zapletal rozhodoval jaký auto, že nešel do Lízy(Tatrovky), v jejich designu by vypadala Tatra dle mě hodně luxusně(Líza samozřejmě taky). Vím že tenkrát chtěl vůz již z továrny v závodní specifikaci, takže cestou nejmenšího odporu. Ale možná námět pro Oldu a ostatní zkušenější, nezkusil by jste udělat např. TERRNo v barvách Offroadsportu? :) I třeba asistenci pouze

Obrázek

Jinak k ty diskuzi co je lepší
Tatra je jako manželka(na věky), kdežto LIAZka je u mě milenka. Každá má nějakej svůj plus. :D
České vozy do celého světa !
pát led 14, 2011 10:21 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů