Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Silk Way Rally 2011 - první zprávy

Příspěvek

Otázka na pana Vintra: Nevíte, jestli Team De Rooy nasadí už nový kapotový speciál? Podle poslední zprávy z jejich webu to v plánu bylo... Máte zprávy z LTT, jak jsou kluci daleko s přípravou kapotky? Díky.
Naposledy upravil(a) Coudy dne pát čer 10, 2011 9:30 pm, celkem upraveno 2 x.
ned čer 05, 2011 10:55 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Pro JV: Díval jsem se na stránky Veka Racing na článek k SWR a podle různých překladů z toho vychází, že Petera Versluise a Pascala de Baara "doplní" Franz Echter. Což by byla lepší varianta, než jeho role rychlé asistence. Otázka je, jak moc přesné ty překlady jsou a zda se z toho článku dá něco usuzovat.
ned čer 05, 2011 11:29 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Co se týká de Rooye, otázka je to spíše pro de Rooye. Těžko říct, ale podle mě Staceyho posadí do stávajícího speciálu,a le uvidíme. 19. června mají v Holandsku nějaký takový SWR-*day, kde se prý ukážu všichni, kdopak ví. U LTT se pilně pracuje, a to je vše, co vím. S Alešem jsem po delší době mluvil před týdnem jen velmi krátce, ale jsou hodně zaneprázdněni, nicméně myslím, že zajímavých novinek bude možné se dočkat na poli závodním i tom, co stojí za ním. Říkal mi, že všechny síly vkládají do finiše jamalu a cca 15. června chtějí začít testování. Prý je to vymazlené auto. Tak se necháme překvapit. V té době by měly vyjet i oba nové liazy u KM Racingu a uvidíme, jak se Markovi zadařila kompletace vozu po instalaci C-třináctky. No a zaslechl jsem, že Svoboda team to stihne, ale správnější zprávu podá třeba někdo jiný (filip90?), je to jen nepřímé info zprostředkovaně. SWR bude nejlépe obsazená v historii, i když pokud Kamaz pojede bez Čagina a Kabirova, možná to ze strany Rusů nebude mít takové grády. Ad Echter - mně ten Google překladač vyhodil zprávu, že Echter bude oba podporovat, i když má možná lepší auto než oni. Nechám se překvapit. Nicméně já 15. června jedu na 10 dnů pryč a myslím, že až se vrátím, bude známo. Ale třeba uděláme komunikaci už toho 15., záleží na podkladech a stavu věcí... Momentálně všichni staví všemi silami. Kdyby se jela SWR v srpenci, bylo by skoro líp...
pon čer 06, 2011 7:40 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Svoboda team se usilovně chystá na SWR, stavba se nyní výrazněji pohnula vpřed takže na kompletaci je necelý měsíc. Všichni však pevně věří, že se to sithne a na SWR vyrazí nová Tatra + nový doprovod. Ptejte se co koho zajímá.

No jinak ten Maurerův MAN se mi moc líbí. Eště teď když dostal trošku slušnou nástavbu to bude krasavec. Bohužel kromě jedný fotky ze předu z Behringerova testování jsem nikde nenašel vubec nic ani fotku ani pár řádků. Tak si holt budem muset počkat až na SWR.
pon čer 06, 2011 9:54 am

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Echter že by dělal doprovod Versluisovi a de Baarovi? Pokud to tak bude, tak asi kvůli sponzorům nebo co, Echter je mnohem zvučnější jméno. Na Dakaru taky seděl ve starším voze, zvláštní. S těma Svoboďákama to rád slyším, už jsem si tak nějak začínal myslet, že se to asi nestihnou. Loprais bude mít konkurenceschopné auto i kdyby Jamala nestihli a Spáčil se snad na SWR napotřetí konečně taky dostane, přinejhorším s C18. No už se na ten závod moc těším :)
pon čer 06, 2011 10:12 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

filip90: nebylo by možné uvolnit /po domluvě s týmem/ nový obrazový materiál ze stavby Tatry? Jinak držím klukům z Meziměstí palce, ať se závoďák stačí včas nachystat. Ostatním týmům samozřejmě taky, času už příliš nezbývá...
JV: díky za takřka vyčerpávající info.
pon čer 06, 2011 8:46 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No uvidim jestli kluci budou chtit něco pustit ven.
pon čer 06, 2011 9:11 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

úte čer 07, 2011 1:56 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

To jsou věci! IF Loprais Team! 8) Bez silného partnera je cesta na vrchol takřka nemožná, proto si myslím, že je to krok správným směrem. Navíc se snad pomalu naplní vize velkého dakarského týmu se dvěma ostrými vozidly v závodě a s patřičným zázemím. No, jsem na to moc zvědavý.
úte čer 07, 2011 2:43 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Není jasné, jestli je partnerem česká pobočka nebo přímo Instaforex Rusko, ale asi to není podstatné. Překvapivá je druhá posádka, o Tomášovi Vrátném jsem nikdy neslyšel. Adam Staněk v doprovodce je taky zajímavé jméno.
úte čer 07, 2011 2:55 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No to jsou pokroky. Je to určitě cesta správným směrem a nezbývá než držet palce. Uvidíme jak si nová posádka povede. Adam Staněk v doprovodce zní zajímavě. Jen je otázka jestli to je tento Adam Staněk http://www.stanek-tatra.cz/ nebo je to jen shoda jmen. Taky bude zajímavé jestli když se změnil název teamu nezmění se i barvy vozu.
úte čer 07, 2011 3:06 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Jsou to dobré zprávy, doufám, že tyto všechny změny posunou celý tým zase o kus dál. A to je vzhledem k letošní ostré konkurenci potřeba. Budu držet palce, ať jsou i výsledky. Jinak koukám, že v presscaru jede i expert na tlumiče Jozef Ferencz.
úte čer 07, 2011 3:39 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Tak se koukám, že je to na webu, ještě budu do něho dělat nějaké stylické úpravy a anglický text... S Alešem jsem právě mluvil, makají na dokončení Jamala, aby s ním mohli začít jezdit, řeší se spíše už detaily. V dalším průběhu do SWR budou uvolňovány další informace a fotografie speciálu, doprovodného kamionu (také do Dakaru dozná dalších změn) i nového grafického designu vozidel. Prý se bude na co těšit a rozhodně bude co představovat. Tak uvidíme :-) Jinak Adam Staněk je právě TEN Adam Staněk, který postavil novou tatru a jezdí trial. mimochodem, na to auto jsem se v brně díval z blízka a je opravdu hezky postavené a řemeslně zpracované. Sice je koncepce trošku zpátky (torzky, V8, 1 turbo), ale vše je maximem možného a bude fajn to auto sledovat někde na maďarské baje. Tak uvidíme dál.
úte čer 07, 2011 4:56 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A je jasno. :D Adamovo auto je koncepčně tam z čeho vzniklo a pro co vzniklo. Z hlediska Dakaru je to samozřejmě historie ale to je jako srovnát Octávia cup a DTM. Na baja soutěže je to plně konkurenceschopný stroj, jediným nedostatkem je přibližně 250 - 300 koní hendikep oproti špičce (DAF, Scania, Tatra Svoboda). Navíc o vítězi mnohdy vubec nerozhoduje s čim jede ale "kvalita" posádky potažmo navigátora viz letošní Saxonia nebo loňská Breslau.
úte čer 07, 2011 5:27 pm

Uživatelský avatar
koca
Příspěvky: 227
Registrován: úte led 05, 2010 12:41 pm
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zajímavé změny v LTT, vlastně po novu IF Loprais Team, určitě jen ku prospěch věcí.... Přeji všem v teamu ať se daří a už se těšim na fotky techniky, hlavně Jamalu...
úte čer 07, 2011 5:44 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 54 hostů