Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Masakrální video :shock: :shock: :shock:
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
stř led 25, 2012 7:38 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

Fakt skvělej počin, konečně příležitost pro normálního smrtelníka poznat, jak doopravdy vypadá dakarská etapa - přeci jen záznamy v TV vybírají jen pár nejzajímavějších míst. Docela bych se nedivil, kdyby to bylo poprvé v historii, co bylo něco takového zveřejněno.. :clap: :clap:
stř led 25, 2012 10:38 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Hodně zajímavé "on board" video, sledoval jsem ho dlouhé desítky minut. Nevím, proč třeba Lopraisové nepustí podobné video do světa, když tam kameru také mají. Jistě by to byla zajímavá podívaná... Na videu také bylo krásně vidět, jaké kouzlo má závodění v Africe - skutečně se tam jedná o starý dobrý maraton, kde pomoc soupeřů/m a nějaká ta minuta vůbec nehrají roli.
čtv led 26, 2012 1:02 am

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

zítra jdu na jejich besedu, tak jim to tam pochvalim
Obrázek
čtv led 26, 2012 6:30 am

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Pochval a prosimtě, když už tam budeš, vyřiď gratulace a pozdravy celému týmu jménem dakarské sekce truckfora (teda doufám, že mohu mluvit za všechny tady). 8) Ď
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
čtv led 26, 2012 6:27 pm

Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: pon led 14, 2008 9:57 pm
Bydliště: Chotěšov - Plzeň Jih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo Romane a nezapomeň za každýho z nás potřást pořádně rukou. :D
čtv led 26, 2012 6:59 pm

wrip
Příspěvky: 368
Registrován: pon led 04, 2010 11:46 pm
Bydliště: ČR - všude dobře

Díky

Příspěvek

Tak včera to byl nadmíru příjemný a krásný večer. Setkání, které snad uspokojilo každého z příchozích. Informace o Africe jak při pohledu z vozu, tak i při při pohledu na vůz. A to všechno navíc věcně a zajímavě prošpikované komentáři Míry Martince.
No sedělo by se bývalo ještě dlouho a dlouho.
Výborně jsem se bavil, hltal každé slovo a že bylo co hltat.
Děkuji, byla to pro mně ta nejlepší tečka za oběma letošními závody. Už teď se těším na příští rok.
- Tatře to sluší víc na bedně jak na boudě -
.
sob led 28, 2012 7:31 am

tatra 4x4
Příspěvky: 475
Registrován: stř srp 05, 2009 12:06 am
Bydliště: Kochánky - Mladá Boleslav

Příspěvek

Taky bych chtěl poděkovat celému LRT za vzornou až silně nadstandartní péči věnovanou Českému lačnému fanouškovi. Včerejší beseda na profesionální úrovni neměla konkurenci a byla více než třešničkou na dortu.
sob led 28, 2012 12:28 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mě včera hodně překvapil Mírův výpadek proti Aldovi. Míra tvrdí, že místem projížděli cca 15-20 minut po nehodě a oba už byly ve vrtulníku. Vůbec nechápe Alešvo nařčení pořadatelů, že vrtulník měly až za více jak hodinu.
Jinak beseda opravdu zajímavá. Třeba moje přítulkyně si odnesla ten poznatek, že když se v africe vyčůráte na písek, tak se to nevsákne, ale udělá se louže. :D , Bylo tam opravdu co poslouchat. Třeba jak Francouzi kteří jeden den v bivaku neznají jinou řeč než franštinu, druhý den čekají na kluky s baletatrou a umějí najednou krásně německy a dokonce i česky poděkujou, Nebo že by Bětka (oní jí říkají Eliza) vyměnila svoje tlumiče za Tomášovi nájezdové úhly, že je to velice šikovná pani, ale jak jí dáte před kola 2 kolečka písku, tak je v pr.... No a tak podobně. Míra taky přiznal že jejich auta už jsou o 2 generace vzadu opti jamalce a žerarovu ivecu. Ptal jsem se i na motory ohledně snižování objemu, ale prý je to moc čerstvé téma na to aby se o tom mluvilo.
Takže to bylo moc fajn. Díky

Jako pořád mě napadají další a další věci, ale měli ste tam přijet. :twisted:
Obrázek
sob led 28, 2012 1:14 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dík Spido za sručnou reportáž :wink:
sob led 28, 2012 4:07 pm

wrip
Příspěvky: 368
Registrován: pon led 04, 2010 11:46 pm
Bydliště: ČR - všude dobře

Příspěvek

Spido, s tím překvapením jsi vlastně začal jakoby z prostředka. Tomu výpadku, jak říkáš, předcházela část ve které byla řeč o bezpečnostních a komunikačních prvcích montovaných do aut a na motorky.
Tady na fóru v průběhu závodu zazněly dohady jak které zařízení vlastně pracuje.... A na tom setkání bylo použítí a význam jednotlivých zařízení celkem obstojně popsáno. Dokonce byly vysvětleny rozdíly mezi iritracky používanými v Africe a používanými (letos snad prvně - jestli jsem to dobře pochopil) v Americe.
A teprve na podkladě těchto, nám poskytnutých, informací následovala ta slova ohledně Aleše, jeho vozu a hlavně posádky.
Jediné co tam vyznělo odmítavě tak to byla jenom reakce na údaj o době čekání na přílet pomoci. A z předchozího tak vyplynulo čím k tomu mohlo dojít. Osobně se mi zdá, že skutečně pod vlivem okamžité situace mohlo dojít k jistému prodlení, ovšem způsobeného ne zrovna optimálním použitím této komunikační techniky. S přihlédnutím k tomu co tam v souvislosti s touto problematikou zaznělo se potom Mírova slova nedají brát jako nějaký výpadek nebo atak.
- Tatře to sluší víc na bedně jak na boudě -
.
ned led 29, 2012 10:59 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No :) protože vím své tak to nebudu dál komentovat :wink:
Obrázek
pon led 30, 2012 10:11 am

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Příspěvek

Ještě k tomu videu, někdo na youtube chtěl vypsat zajímavější časy, tak tady jich pár je:
Chtěl jsem to hodit přímo na youtube, ale nechtělo se mi zprovozňovat přihlášení.


První cca 3h jsou po rychlejších pevných úsecích občas přerušených pískem či kameny. Zbytek etapy je vesměs písek. Od cca 5:00

1:14 - objíždění motorky a následně drobné uváznutí v dolíku
1:23 - drobné zapadnutí na hraně duny
3:36 - začátek dunového úseku a pravděpodobně také začátek bloudění
4:00 - zastavení u Shleslera a Jacinto. Následuje hromadné ježdění sem a tam
4:20 - porada s motorkáři
4:34 - piknik - Shlesle, Jacinto, minimálně 2 další auta a 3 motorky.
4:39 - odjezd za elisabeth, Konečně našli správnou cestu
4:43 - elisabeth se neúspěšně snaží zahrabat (nevím co jiné by to bylo)
5:08 - elisabeth se zahrabala za CP2
5:10 - komplikovaný přejezd písku - terém nic moc, duny proložené kamením
5:30 - elisabeth mezi dunami, následuje 30 min soutěž v pouštním trojboji (jízda, hrabání, pouštní balet)
6:06 - neúspěšný pokus o vytažení stromu
6:30 - krásný průjezd dunami
6:41 - zapadnutí, při vyprošťování asistuje shlesler
6:57 - vyproštěno, pauzička s ostatními
pon led 30, 2012 11:33 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No s tim stromem spíš něco rovnali na předku, protože za prvný nechápu proč by tahali strom někde uprostřed pouště a za druhý by takovejdle klacek Tatra vyškubla jak nic.
Filip Nikl
pon led 30, 2012 11:56 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Beseda bya fajn a pěkná, stihl jsem pokecat s pár zajímavými lidmi. Co se týká Spidova tématu, tak souhlasím se Spidou a slovo "výpad" bylo na místě. Ale pak jsme si to vysvětlili...takže dobrý.
pon led 30, 2012 10:49 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů