Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenki
Příspěvky: 235
Registrován: pát pro 04, 2009 10:52 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Souhlasím s MichalemCCR. Byla by škoda tuto anketu nechat vyšumět. Face se nabízí jako další varianta, a myslím si, varianta, na který by bylo možný anketu trochu více "rozproudit"(všichni víme, že sem si cestu bohužel moc lidí nenajde).
České vozy do celého světa !
sob led 21, 2012 6:10 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Ale tím vyřadíte nefejsbůkové lidi (ano i tací jsou). Nebo to jde i bez registrace?
sob led 21, 2012 8:36 pm

michalCCR
Příspěvky: 716
Registrován: sob úno 09, 2008 7:03 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Adjunkt: registrovať sa treba aj tu, to by som ako prekážku nevnímal. A odpadáva aj jazyková bariéra.
sob led 21, 2012 8:59 pm

Uživatelský avatar
Jenki
Příspěvky: 235
Registrován: pát pro 04, 2009 10:52 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Adjunkt: Michal to vystihl přesně ;)
MichalCCR: Napadá Tě, jak tam provádět hlasování? Přecejen, asi by to bylo krapet složitější. Leda, volba "Like", to by možná usnadnilo mnohý.
České vozy do celého světa !
sob led 21, 2012 9:19 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Volba like je taková neadresná.

Šlo by to naprosto jednoduše, akorát chudák, ten co to bude hlídat. Ve fotkách by byly kandidáti se svým číslem a na zeď by se napsal obdobný příspěvěk jako teď. Po uzavření hlasování by se prošla celá stránka, sečetlo by se množství hlasů a bylo by.

Druhá věc je, že by se tam asi motalo spousta příspěvků okolo, což se tady dalo relativně bez problémů uhlídat každopádně nápad to není špatnej.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
sob led 21, 2012 10:51 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Já vím, že jsem se ankety zřekl a neměl bych do toho tedy kecat:-D, ale přihodím jen takovej poznatek. Metoda, kterou bylo sčítání hlasů prováděno doposud (vlastně to, co popsal Chomuťák) je hodně pracná a náročná na správné přiřazování hlasů. Ono se to nezdá, ale když na stránce za den přibude 10-15 nových hlasujících a že předloni to nebyl vůbec žádnej problém a s facebookem to bude ještě horší, po chvilce se počítání začíná strašně plíst. Já to dělal tak, že jsem si vždycky evidoval každou stranu zvlášť a celkový počet hlasů ze stránky, vydělenej šesti (počet hlasů od každého) musel zákonitě dát číslo, rovnající se počtu hlasujících na stránce. když nedal, bylo něco špatně započteno. Pak jsem výsledky jednotlivých stránek sečetl a bylo to. Právě předloni jsem byl rád, že to je takhle rozdělený na stránky a mám pocit, že na facebooku, kde by mohlo být i několik set hlasujících, bude problém se v tom orientovat. Ale samozřejmě píšu za sebe.

Na druhou stranu se dá velký počet hlasujících očekávat a tím pádem by možná stačila jedna možnost volby a LIKE by to vyřešilo. Ovšem je otázka, jak docílit toho, aby někdo nekliknul na více fotek, než by bylo přípustno. Facebook dovoluje kliknout na všechny a kdyby někdo naklikal celou galerii, aby dal hlasy rovnoměrně, nebylo by to objektivní.

Bohužel v tomhle neporadím...
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
ned led 22, 2012 12:22 am

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Příspěvek

Hlasování pomocí Like se mi zdá nekontrolovatelné, jediné co facebook sám hlídá je, že nemůžete označit jednu věc víckrát (a i to jde snad obejít). Nešlo by tedy zabránit tomu, aby někdo označil všechny možnosti.

Nicméně si myslím, že facebook má jiné nástroje jak hlasování provádět. Co jsem se teď narychlo pokoušel něco najít, tak by asi šly použít "otázky" a založit pro ně nějakou stránku. Problémem však je současný model hlasování, musely by se asi založit tři ankety a nešlo by zkontrolovat zda jsou ty tři odpovědi různé.
To jsou však jen mé domněnky z krátkého zkoumání, chtělo by to udělat nějaký experiment a zjistit reálné možnosti.


S přesunem na FB sdílím předchozí závěry, na jednu stranu se rozšíří počet hlasujících (i když pár jich asi i ubyde včeně mě), ale otázkou také je jací lidé to budou.
ned led 22, 2012 11:20 am

Uživatelský avatar
Lucian
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 08, 2009 7:21 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Pokud to bude na Facebooku, tak hlasovat nebudu. Facebook nemám a na nic jej nepotřebuji.
ned led 22, 2012 11:30 am

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

Lidí s odporem k tomuto webu je více než dost, nepovažoval bych to za nejšťastnější řešení..
ned led 22, 2012 11:45 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já se teda už 2 roky v anketě neangažoval tak nemám moc co radit ale muj názor je ten, že by se to mělo nechat tak jak to je. Je s tim dost práce to je fakt. Zas na druhou stranu se nedá očekávat nějaký extra velký nárůst hlasujících, takže náročnost zůstane stejná.
Anketu bych zde nechal proto, že je to anketa členů Truck Fora, tedy skupiny těch největších fandů kamionové kategorie v republice a patří k Dakaru stejně jako noci prosezené za compem zde na Foru. Přesunutím jinam se sice zvýší počet hlasujících ale anketa ztratí své kouzlo. Bude to jen obyčejné naprosto anonymní hlasování, kterých jsou na internetu spousty.
Filip Nikl
ned led 22, 2012 11:47 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Kdyby se to přesunulo na Gesichtbuch, tak bych tu anketu holt musel oželet. Profil si kvůli tomu zakládat nebudu. Jinak souhlasím s Filipem.
ned led 22, 2012 1:10 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Přesunutí pouze na Facebook se mi nezdá jako nejlepší možné řešení. Nehledě na to, že míra zabezpečení je tam dost bídná, ikdyž dnes se dá "nahackovat" cokoli.
Vidím to asi následovně: anketu zachovat, přeci jen má už tradici a myslím si, že by bylo správné v ní pokračovat. Otázka je kde. Já osobně bych byl pro zachování zde na Truck-fóru. A nebo se vydat jiným směrem, např. založit stránky věnované pouze této anketě (www.missmarathon.cz) a tu patřičně provařit nejen tady na fóru, ale i na již zmiňovaném Facebooku a v médiích, popřípadě i na stránkách českých týmů.... Anketa by tak byla dostupná pro všechny bez rozdílu, samozřejmě by se musel vymyslet systém hlasování apod. Anketa by byla záštítěna tímto fórem.
ned led 22, 2012 7:13 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

spida taky navrhoval pro fandění jiný veb nebo něco takového, ale zde je to tradice a je to tady už všechno odskoušené 8)
ned led 22, 2012 7:22 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Můj návrh se týkal zavedení chatu v průběhu závodu. Ten je mnohem rychlejší a ve své podstatě přehlednější. Co se týče miss marathon tak si myslím že je škoda tuto anketu zrušit a pokusit se vytvořit hlasovací anketu jako takovou. Kde by byl nejprve přehled všech vozu a pod tím samotná anketa, Kde hlasujicí prostě klikne na auta která vybral a je to. Pokud bude někdo schopný celý tento systém vytvořit a zpracovat tak můžu poskytnout prostor.
Obrázek
ned led 22, 2012 7:32 pm

Uživatelský avatar
T805fan
Příspěvky: 356
Registrován: úte dub 24, 2007 12:33 pm

Příspěvek

hlasování přes FB je nesmysl ...
Naposledy upravil(a) T805fan dne úte led 24, 2012 2:43 pm, celkem upraveno 1 x.
pon led 23, 2012 9:52 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 51 hostů