Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Marko
Příspěvky: 1116
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Dakar 2013 - prve spravy

Příspěvek

Dakar 2012 je mrtvy a zacina "odpocet" k Dakaru 2013 (...dufajme, ze lepsiemu).

Tento rok neotvaram diskusiu s tak bombastickou spravou ako minuly rok (navrat Hansa Staceyho), ale prve spravicky su uz aj tak na svete.

Jena z nich hovori, ze van Eerd by mohol nasadit dva Dafy - jeden vo farbach Jumbo a druhy vo farbach prave ziskanej siete obchodov C1000. Este to sice nie je iste, ale tato myslienka je "na stole".
ned led 15, 2012 7:03 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

Zajímavý je poslední odstavec tohoto článku
http://www.marathonrally.com/news/sa_da ... 435.0.html

Prý se nechal Lavigne slyšet, že se pojede z Limy do Santiago de Chile, Argentině se závod úplně vyhne..
úte led 17, 2012 2:38 pm

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Příspěvek

Já jsem někde četl o stejné trase s tím, že se do argentiny udělá jenom malá odbočka do oblasti kolem Fiambali. Těch možností bude ve hře asi víc, ale zdá se že Argentina by se mohla dostat do ústraní.

Nemám teď čas hledat kde jsem to viděl, tuším jen že to bylo na českých stránkách v souvislosti se dnem volna.
úte led 17, 2012 2:51 pm

wrip
Příspěvky: 368
Registrován: pon led 04, 2010 11:46 pm
Bydliště: ČR - všude dobře

Příspěvek

Dohady, první dohady. Nicméně, pokud by tomu tak bylo, tak by to mohl být náznak hledání techničtějších tratí.
- Tatře to sluší víc na bedně jak na boudě -
.
úte led 17, 2012 5:44 pm

Jaroslav Jindra

2013

Příspěvek

Kéž by tomu tak bylo. Kromě okolí Fiambaly vcelku není o co stát. Nepříjemné jsou i nesmyslné tahanice s argentinskou policií, která neuznává oficiální akreditace a brání fotografům a kameramanům v práci. Akreditace a s ní spojené vysoké poplatky tak ztrácejí na smyslu a jediným nástrojem jak získat obrázky jsou ostré lokty a pevné nervy. Bohužel diváci a tedy i policie jsou na všech klíčových a vizuálně zajímavých místech. K tomu to úmorné vedro místy přes padesát stupňů a tuny prachu, to je fakt na chcípnutí.. Zlaté Chile a Peru.
pon led 23, 2012 8:04 pm

Marko
Příspěvky: 1116
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Příspěvek

Neviem presne kam tuto spravu dat, tak ju dam zatial sem:

Jan de Rooy vraj skusa postavit na nohy nejaky retro-projekt (!!!) a ak sa mu to podari, vrati sa za volant sutazneho kamionu. Nie vsak na Dakar, ale na AER - a zrejme ani nie tak v ulohe favorita, ako skor ako take "oddychove", nostalgicke dobrodruzstvo. Co sa tyka AER a Holandanov - bude tam toho po tohtorocnom Dakare asi viac. Do Afriky sa vraj zvazuje vratit aj Hans Bekx, a takmer urcite tam pojde aj van Lankveld. A ani to este nemusi byt koniec....
čtv led 26, 2012 8:54 pm

tra
Příspěvky: 1045
Registrován: čtv dub 24, 2008 6:35 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

O Africe už mluví i u CDT: http://www.czech-dakar.cz/czech-dakar-team-v-praze/
Já říkám proč ne. SilkWay a AER mohou být určitě náhradou za Dakar v Americe. Když tam bude více kamionu, budou i více vidět v médiích. Vše je o penězích. Ale vše se teprve ukáže.
pát led 27, 2012 7:11 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Z rozhovoru: Marek Spáčil by zároveň chtěl zapracovat na novém vozu, který by opět měl vycházet z Tatrovácké koncepce a nejspíš i z původního Markova vozu ze Silk Way a opět s motorem Caterpillar C13... Že by se skutečně jednalo o další kapotovaný speciál? Protože stavět dnes trambusovou verzi by možná znamenalo krok zpět.
pát led 27, 2012 11:01 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

To by musel tedy změnit názor, protože ještě v rozhovoru na Silk Way tohle popřel.
pát led 27, 2012 12:41 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Ano, to je pravda. Pokud ale mluví Marek Spáčil o koncepci a o tatrováckém podvozku... Těžko říct. Alespoň je tu prostor pro spekulace a fantazii. :lol: Mám takový pocit, že už na Dakaru Martin Kolomý cosi naznačoval, tak se nechme překvapit. :wink:
pát led 27, 2012 12:53 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Ještě k těm Rváčům, mě se dokument taky velmi líbíl. Pustil jsem ho i rodině, která rozhodně Dakarem nežije tak jako já, a taky se jim to líbilo.
Vlastně nevím, co se tam mohlo Lopraisům nelíbit. Jediné co mě napadá je, že tam byli vylíčeni jako normální lidi co bojujou ze všech sil, jak se dá. Možná si myslí, že to není přesně ten obrázek na prezentaci sponzorům, pro normální lidi to jsou to ale teď rváči na Dakaru :)
pát led 27, 2012 12:58 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Možná se jim nelíbilo, jak se sedí u Jakubova jako na audienci u cara a poslouchají, jak mají jezdit :)
pát led 27, 2012 2:31 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

No, to byl dobrý moment. Podle výrazů v jejich tváři bych řekl, že je to docela štvalo.
pát led 27, 2012 3:39 pm

Uživatelský avatar
HOUZAR
BAN
Příspěvky: 755
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:40 pm
Bydliště: Třešť

Příspěvek

jestli retro-projekt tak jedinně dvoumotorový DAF- tady Jan de Roy na propagačních jízdách v Maďarsku to auto mu jelo 200
Obrázek
pát led 27, 2012 3:50 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Taky jsem přemýšlel, co se asi Lopraisům nepozdávalo na jinak povedeném dokumentu. Moc jim v tomhle směru nerozumím. A proč něco měnit a vystříhávat, když by se potom vytratila autentičnost, na které to bylo postaveno? :?: :?: :?: A že u Jakubova vypadali, jako když matka káže něco svému 40-ti letému synovi - to je holt fakt a tak to zkrátka reálně bylo. Byť se jim to nemuselo líbit a asi ani nelíbilo. Jakubov v tu chvíli působil jako ředitel zeměkoule, dost mě to zarazilo. Ale o tom dokument byl, o pohledu do zákulisí a to je to, co také fanoušky zajímá. A že nebylo možno natáčet kvůli tomu turbu... Dá se to pochopit, zklamání bylo obrovské, na druhou stranu každá mince má dvě strany a i takové chvíle k tomu patří a jistě by tato "negativní skutečnost" dokument obohatila.
pát led 27, 2012 4:23 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů