Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

I já se přidávám ke gratulaci všem posádkám, co jely letošní Dakar, ať už dojely nebo ne. Všichni předvedli skvělé výkony a zajímavé souboje bylo možné sledovat od začátku až do konce. :clap: :thumbud:
ned led 15, 2012 10:24 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Já nic hodnotit nebudu, možná ještě nějaký rozbor z posledních sil zplodím,ale nechce se mi . k tomuto Dakaru jsem udělal řádově přes 50 článků a newsletterů a už nemám chuť. jsem rád, že to skončilo a pocity mám rozpačité. Cítím, jak moc se mi ten závod vzdálil. Jsem rád za všechny aše, co dojeli, ale nad tím stejně ční ta naděje, kterou jsem cítil z Alešova výkonu a to, jak strašně vzdáleno je její případné zopakování, a teď ne v čase, al spíš tou cestou, kterou všichni budou do té doby muset urazit. Odpočinu si a pořádně budu spát.

Můj soukromý dakar bude pokraovat na vedlejším stole - modeláři nějaké fotky brzo uvidí, dostávám se do závěrečné čtvrtiny. A co bude kolem příštího dakaru, to raději nebudu vůbec řešit a nezajmá mě to, protože to bude záležet na životních okonostech.

V mnohém mě nadchla konkurnce i to, jak se k tomu Češi dokázali postavit, na druhou stranu, ten závod je stále kratší, tak proč všichni d toho pumpují víc a víc peněz...

Tak jo, jdu na Zítu...
ned led 15, 2012 10:30 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

No, trošku mě zaskočil Kolomý, když nazval Andrého rychlou asistencí Jeana. A taky si mohl odpustit odhad, že tím položením na bok strávil tři hodiny, když to byla sotva jedna..
ned led 15, 2012 11:10 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

On tak André ale skutečně jel... Kdykoli měl brácha problémy, stál u něj.
ned led 15, 2012 11:21 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

To jo, ale nazvat jej rychlou asistencí, no nevím. Je fakt, že kdyby u něj 2x nestál, dojel by před Kolomým.
ned led 15, 2012 11:28 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono to nevíme jak to maj dohodnutý. On možná André je opravdu rychlá asistence Jeana. Možná, že na něj nečeká za startem ale vždy pomuže.
Filip Nikl
ned led 15, 2012 11:28 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Tak já v první řadě poděkuju všem, kdo tady na foru nějak přispěli do diskuse. Ať už zajímavou informací, odkazem či názorem. Truck-forum se nejen pro mne, díky vám všem, stalo nejhodnotnějším zdrojem informací tady v republice. Zároveň tu byla i pohoda a sranda, takže se těším, jak se tu zase za rok sejdem.

Samozřejmě, že chci poděkovat a pogratulovat i všem zúčastněným našim posádkám, bez nich bychom zde neměli co komentovat a oslavovat.
V první řadě Jardovi Valtrovi s posádkou za to, že dovedl vůz mé nejoblíbenější značky LIAZ do cíle na krásném 12. místě. Stal se tak již třetím jezdcem za poslední tři roky, který dojel s LIAZkou mezi nejlepšími patnácti.

Aleši Lopraisovi děkuji za báječnou a velmi slibnou první polovinu závodu. Andrému de Azevedovi, Martinu Kolomému, Tomáši Vrátnému a znovu i Valtrovi za skvěle zajetý závěr, kdy se všichni v jednotlivých etapách dokázali umisťovat mezi nejlepšími.

Gratulace míří i Štefanu Svitkovi, zajel skvělý výsledek! BRAVO! A samozřejmě taky všem dalším, kteří se dokodrcali až do cíle.
Komu rozhodně poděkovat nechci je pořadatelská organizace ASO - důvody jsou jasné.

Jak už jsem jednou napsal, tady toto forum pro mne bylo nejlepší prožitek z celého dakaru. Holky a hoši díky, a zase za rok se tu sejdem!
!LIAZ 4life!
ned led 15, 2012 11:29 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo jo tady na foru má Dakar skvělou atmosféru. Je tu sranda, informace z první ruky a vše co ke správnému fandění patří. Jinak já doufám, že nebudem muset čekat rok. V létě je přece Silk Way Rally 2012.
Filip Nikl
ned led 15, 2012 11:34 pm

Uživatelský avatar
toko
Příspěvky: 636
Registrován: ned dub 13, 2008 9:08 am

Příspěvek

... a bylo by velice pěkné, kdyby tam bylo 9 našich náklaďáků, třeba by pak Andrému tolik nezlobila, chudák holka, celý rok v garáži, může být trochu uražená :D
Madness??? No, this is TATRA!!
ned led 15, 2012 11:37 pm

Pavel M.
Příspěvky: 729
Registrován: úte led 23, 2007 12:04 pm
Bydliště: Pce

Příspěvek

takže obvinění De Rooye ze strany Ardavichuse kvůli zdvihu tlumičů přišlo naprázdno? Nebo si De Rooy z Ardavichuse udělal jen dobrý den?
http://www.youtube.com/watch?v=IL2AVTKH ... NIZhVpN3g8
ned led 15, 2012 11:52 pm

Martin-Happy
Příspěvky: 1506
Registrován: stř bře 01, 2006 10:48 am
Bydliště: Starý Plzenec-Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to byla od DeRooye sranda.

Jinak po Waterloo, které se odehrávalo v posledních letech, kdy s bídou do cíle dorážel jeden českej kamion sme se letos dočkali. Ze všech českých posádek (Zíta promine) se do cíle nedostaly jen dvě. Aleš a Pepíkové. To je výtečný úspěch
pon led 16, 2012 12:24 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Co se týká zdvihů u de Rooye: ano, já tomu věřím. V zákulisí mezi závodníky se o tom mluví už několik let, že mají vyšší zdvihy per. Jenže na místě někde na poli to nezjistíte, auto se musí zvednout, musí být nastavena metodologie měření atd. Calvet u nich byl a pustil to, takže nějaké dodatečné vyřazování pro tak elementární věc se dít nebude. De Rooy to věděl, jeho výhra (jakkoli zcela zasloužená) byla součástí žádoucího scénáře a zapadá pořasdatelům i Calvetovi do not. myslím si, že de Rooy si srandu nedělal, ale byl si jistý svou pozicí. Ono kdyby to třeba prasklo, tak měl Kamaz zase 1-2-3, ale to nebylo žádoucí.

Stačí se podívat i vizuálně v TV záběrech na Ardavičuse a na de Rooyova auta, na trajektorie odklonu kol. Je to markantní rozdíl. Jinak vizuálně z jízdy na mě jízdními vlastnostmi dělal nejlepší dojem právě vůz Ardavičuse. Dlouho jsem neviděl tak stabilní auto, které by tak pěkně plulo terénem. Možná ten nejnovější Kamaz je lepší, ale ti kluci byli nevyrovnaní. Ale Ardavičus i projev jeho auta na mě dělali dobrý dojem, ve špičce jsem po odsztoupení Aleše fandil právě jemu (pominu-li všechny naše, kde to je samozřejmost).
pon led 16, 2012 9:44 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Klidně by ty zdvihy mohli zvednout na těch 400 mm. Vždyť i Tatra má snad těch 400 mm výkyv náprav v sérii. Možná by ubylo i zranění páteře. Otázka je, zda by se zase víc neriskovalo. Osobně mi přijde 300 mm na nákladní auto dost málo. Když se dívám na Gordona, tak ten tam snad můsí mít tak půl metru...
pon led 16, 2012 11:13 am

Crowley
Příspěvky: 149
Registrován: pon led 17, 2011 8:27 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Někde v hloubi jsem si hýčkal představu, že pokud je někde nějaký předpis, mělo by být možné zajistit, aby se dodržoval. V tomto případě pokud je limit zdvih per, tak by mělo být možné to změřit. A mělo by se to měřit.

Myslel jsem, že cílem Dakaru je porazit sám sebe a vyhrát díky svým jezdeckým schopnostem. Ne, že se o vítězství rozhodne podle toho, jestli někomu budu říkat Monsieur, nebo Sir.

Tento ročník si pro sebe můžu popsat jedním slovem. Zklamání.

Zklamání z vývoje v motorkách - Změna trasy kvůli blátivému úseku, odmazání ztráty zapadlých.
Zkamání ze začátku čtyřkolek - Zákaz Macháčkových strojů. Nota bene, když dojela sestava dvou různých výrobců.
Zkalmání z vývoje v autech - Do nebe vloající snaha odstranit Gordona, "Fair-play" chování Peterhansela - Dakarského matadora.
Zklamání z celkové organizace - Prší, nepojede se, je zima - nepojede se, Místo maratonu se pojede série rychlostních zkoušek a nekonečný přejezdy. Dvojí metr jury...
Zklamání z chování účastníků - "Máš problém, tvůj problém". A omlouvat je tím, že je to závod a oni jsou přeci profesionálové? Kde to jsme?
pon led 16, 2012 11:18 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

Crowley
k těm motorkám bych přidal ještě odmazání ztráty při zabloudění z trasy motorek na trasu trucků
pon led 16, 2012 12:24 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů