Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Příspěvek

Tomáš Vrátný - Český rozhlas Ostrava
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2547904
pon úno 06, 2012 1:33 pm

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

MEDIALIZACE

Příspěvek

Dakar skončil, odezněl a bohužel se děje to, co se dělo vždy po Dakaru. Proběhly tiskovky, besedy, přednášky, konference... Všechny týmy si pořád stěžují na nezájem médií, ale při těchto vlastních akcích nejsou dopředu schopny oznámit, že se něco bude dít (nejlíp na svých stránkách) a já se pak jen dozvídám, kde jaká beseda proběhla a jak to bylo super. Vyjímkou je pouze LRT, kdy byla všem registrovaným odeslána pozvánka (a takhle bych si to představoval). Až zase budou skuhrat, že se o ně média nezajímají, měli by začít u sebe.
pon úno 06, 2012 2:20 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

prohlédl jsem si všech 756 fotek CDT z letošního dakaru, ale tyhle dvě mě potěšily
Leo a Martin
Obrázek
Radim (myslím), Matrin a Josef
Obrázek
Obrázek
úte úno 07, 2012 10:55 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Myslím, že na té fotce je Jarda Halfar, ne Radim...

Jinak jsem byl dneska na křestu dakarské knížky od Honzy Říhy, mohu doporučit. Fajn akce, z účastníků Dakaru přijeli Karel se synem Tomášem, Mira Martinec, Pepa Macháček, Honza Veselý, dále Petr Lusk, Míla Janáček, Zapletal and Ouředníček, Dušan Randýsek a Kaštanovi. Celkem fajn povídání. Kmotrem knihy byl Karel a herec Pavel Nový, moderoval Jan Pokorný (zajímavé interviews s dětmi Honzy Říhy :-) Pak dostali účastníci knížku a mohli si ji ode všech nechat podepsat. Já ovšem vyjel na testovací trať v H2, co by pasažér Karlovy jízdy. Pak sjem páchal interview s Petrem Luskem, které by mělo vyjít v různých časopisech a kus i na webu. Dozvěděl jsem se mj. zajímavé podrobnosti okolo toho incidentu s Peterhanselem (nebudu dopředu prozrazovat)...

Jinak fajn :-) Machus je duší už dávno v bugině, velmi sugestivně vysvětloval, jak to jezdí a jak se tam těší...
stř úno 08, 2012 10:29 pm

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Příspěvek

Mimochodem, tak mě napadá, podařilo se již nějak vyzjistit nějaké podrobnější detaily o té diskvalifikaci Nikolajeva? Doposud se tady (i jinde) jen tak všelijak špekulovalo..
stř úno 08, 2012 10:38 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Rozhovor s Jakubovem mj. ohledně diskvalifikace Nikolajeva:
http://motor.ru/articles/2012/01/18/yakubov/
stř úno 08, 2012 11:50 pm

Jaroslav Jindra

Tod2 - Medializace

Příspěvek

Vidím to trochu jinak. V průběhu závodu týmy (hovořím za CDT, ale praxe je podobná u všech) rozesílají (pokud možno denně) fotky a články médiím (až několika desítkám médií najednou), ale ta letos stejně všechny české týmy s výjimkou Lopraisů vytrvale ignorovala a přístup nezměnila ani poté, kdy už Aleš v soutěži nepokračoval. Závod však běžel dál a Alešovou nešťastnou nehodou neskončil. Pro česká média však ano. To, že týmy po samotné soutěži pořádají akce neznamená, že jde vždy o akce pro veřejnost. Například na tiskovky se zvou obvykle jen média a partneři, případně skalní fandové a kamarádi. No a pokud jde o "besedy" a "promítačky", těch je jako šafránu. Není totiž zájem. Ta akce v Bystřici má tradičně svou klientelu a už by se tam stejně nikdo nevešel. Navíc nešlo o týmovou, ale privátní akci onoho podniku, který podobné "promítačky" pořádal, tedy Rondo Bystřice p.H. No a když už jsme u pozvánek, tak tady je jedna, která se opět neobjeví na žádném týmovém webu z důvodů, které se tady už rozebíraly (Lopraisové versus film Rváči): 17.2 v 19:15 bude v kulturním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm promítání filmu "Rváči" z Dakaru 2011. Je to náhradní program za jiný, který vypadl v rámci frenštátského Horobálu (Mezinárodní festival outdoorových flmů). Dnes mi volali, abych tam zaskočil. Pokud to tak opravdu bude, dám za týden echo. No a poslední věc, o které na téma Dakar vím je, že jsem zrovna před chvílí dostříhal film Na cestě po Atakamě, který na ČT1 poběží ve 21h tuším 5.3. (opět upřesním, až to budu přesně vědět). Součástí tohoto Barťákem a Dóňou komentovaného cestopisu bude i letošní Dakar, samozřejmě jen pár minut a v rytmu tohoto seriálu. Myslím si ale že stojí za shlédnutí i jiná témata z kraje, ve kterém se Dakar už čtyřikrát jel. Vřele doporučuju část s observatoří ESO. Jaroslav Jindra
čtv úno 09, 2012 12:40 am

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

budu se těšit
Obrázek
čtv úno 09, 2012 7:21 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

myslel jsem to spíš tak, že pokud je Tomáš Tomeček schopný takovou akci uspořádat i pro veřejnost, za což ho musím pochválit (a ta pozvánka byla pro veřejnost, bohužel jsem v tu dobu do Prahy nemohl, jinak bych určitě jel) a zároveň myslím, že má nejmenší rozpočet ze všech týmů??, tak proč toho nejsou schopni/ochotni i ostatní? Jinak řečeno, normální člověk se možná dozví, že na Dakaru jede nějakej českej jezdec v kamionu, ale kdyby měli lidi možnost podívat se na takovou podakarovou akci, určitě by to zvedlo zájem o tyto týmy, na druhou stranu vím, že snad všechny týmy dělají akce pro veřejnost při různých dalších příležitostech, ale to už není ono...
čtv úno 09, 2012 10:22 am

Jaroslav Jindra

Týmové akce

Příspěvek

Musím bohužel rozporovat i tohle. Každý tým, stejně jako Tomáš Tomeček, pořádá minimálně jednou ročně podobné akce pro veřejnost. Jen má každý svůj vlastní způsob, jak to veřejnosti dát vědět. Někdy je to promítání v místním kině, kulturáku nebo hospodě, jindy promoakce na nějakém autodromu nebo ve vojenském prostoru Záhorie. Například o Tomášově akci jsem se dozvěděl taky jen v tomhle diskuzním fóru, a to jsme z kraje . Je pravda, že to měl uvedené na svých webovkách, ale upřímně - kolik lidí a v jaké frekvenci lustruje mimo závody všechny webovky závodních týmů... Tomáš mě má léta ve svém adresáři, ale pozvánku neposlal. Nic v tom nehledám, prostě to tak je. Každý má jen svůj způsob jak o sobě mimo závody dává vědět, takže se může snadno stát, že se o tom ti, kteří by někam rád vyrazili, dozví až dodatečně v diskuzi. Nehledal bych v tom nezájem ze strany týmů, stejně jako bych nehladal nic neobvyklého v tom, že Tomáš svou akci uspořádal a vy jste se o ni dozvěděl. Jaroslav Jindra
čtv úno 09, 2012 4:04 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Každý někdy něco udělá, ale upřímně, je to víc o setkání komunity lidí, co se kolem týmu motají, a ta je dost uzavřená. Na akci TT jsem byl, bylo to fajn, ale novinářům to nestálo ani za cestu - jejich škoda. tedy kromě toho jednoho, co nahrál výrok MM k AL a nahrávku ihned doručil k AL. Nicméně že by to nějak pronikavě zvedalo hladinu zájmu o tyto týmy, tak to asi ne. fanoušci si to najdou - ti co se o to nezajímají, se to ani nedozví. |Novináři většinou přijdou jen z befelu. Vždyť ani do Senice z novinářů skoro nikdo nejezdí, a to to tam často mají i s pohoštěním a hlavně svezením. museli by jet daleko. Naopak řada těch, kdo by to skutečně ocenili, tu pozvánku nakonec ani nedostane. Akce v terénu se svezením jsou spíše formou poděkování sponzorům, kteří pak mají při cestě do kabiny logicky přednost.
čtv úno 09, 2012 5:11 pm

Adam
Příspěvky: 629
Registrován: pát lis 21, 2008 2:00 pm

Příspěvek

Když začal jezdit Karel Loprais tak měl prej nějakou besedu i u nás, byl tady i s autem, ale to už je nejmíň 20let.
čtv úno 09, 2012 6:55 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tady to je http://www.ceskatelevize.cz/ct4/exkluzi ... po-dakaru/
mluvené slovo a psané slovo a neb jak vznikají drby :lol:
sob úno 11, 2012 8:30 am

Jaroslav Jindra

ČT24

Příspěvek

Nejak mi uniká souvislost tohoto rozhovoru se vznikem drbů. Aleš se naučil velmi dobře vystupovat v médiích a dělat s ním rozhovory je příjemné. Drby o týmu spíše vznikají častým mlžením v klíčových situacích, ale politiku týmu primárně určuje manažer týmu, tedy Alešův otec. Sice osobně nevěřím, že by Almášimu Aleš odpustil a že by s ním počítal do budoucna, ale rád se budu mýlit, když se neobjeví nový "zdravotní důvod" případného Almášiho odchodu do zapomnění. Dovedu si ale představit "nadšení" Loprasů při pohledu na Liaz KM racingu v podkreslovačce rozhovoru. To se tedy režie předvedla, žlutá jako žlutá :-)
sob úno 11, 2012 9:48 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

o Aleše nejde, jde o psaný text který mi nedává souvislost :lol:
jinak néní LTT lidový ani státní tým, ale rodinný a komerční tým a některé šťourání do jejich soukromí a obchodu nám ostatním moc nepřísluší.
sob úno 11, 2012 10:34 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: herrywood a 62 hostů