Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 5187
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Děkuji ti za titul, nicméně asi si představím, co vše tenhle řetězec obnáší, a já nevím, ale některé produkty mohou být odpadem při výrobě něčeho jiného a našli nějaké využití.. a bez otáčení kola ekonomiky by jsme ešte byli v 17století..
Nepatřím k zapáleným ekologům, spíš sem konzervativní, takže bych řek euro6 stačí, více zatím netřeba, auta na tužkovky vůbec né. Všiml sis třeba za posledních 10 let jak to vypadá v tunelech? Nebo v Praze při inverzi? Ano bylo dobré nahradit euro2. Neuvěřitelnej rozdíl. A ty tvoje sopky nejsou v centru města a nejde jen o CO2, on ten motor toho umí poněkud víc žejo.. Viz hysterie proti jádru, a radiaci.. Uhelná elektrárna ročně vychrlí do vzduchu víc uranu než spotřebuje elelktrárna jaderná + bambilion dalšího humusu a těžkejch kovů :idea: A ty milionový euro2 busy by meli nechat spočinout, bo zežerou kapalin a maziv víc jak nafty ekologu..
Vzpomínám na jeden díl TopGear, kde řešili emise v Londýně, měli tam graf emisí za týden a jeden den měli obrovské zlepšení. Říkali, že ten den byla stávka BUS řidičů :wink: A ano vím, že to je jen šou..
Sem se teda zamyslel :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 9:21 pm

oldjan
Příspěvky: 764
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Hoši, nehádejte se....dopravní podnik je vyřadil jen proto, že už jsou odjetý a hodně za zenitem, určitě ne proto, že, plní normu jen E2. Na druhou stranu jsou karosy spolehlivější jak starý renaulty.

A Liberec jich pár koupil proto, aby bylo čím jezdit po rozchodu s Buslinem . Proto máme i starý Citara z Německa. Teď už snad jsou objednaný nový kloubáky a karosy asi půjdou do šrotu, ale stejně asi nějaká zůstane jako záloha....

A když se podívám ke kolegům k ČSAD, tam sice jsou karosy E3, ale ještě asi dlouho budou... skupujou se na moravě....

Prostě je to o prachách....který prostě jsou rozkradený.....tudíž žádná ekologie se nekoná....
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
stř pro 04, 2019 8:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 5187
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Já do té problematiky kolem MHD vůbec nevidím, jako pohled zvenčí mě přišlo nepochopitelný, že ještě někde jezdí e2 busy, když všude tlačej eko a k tomu chtěli zavést nějaký ty emisní zóny pro osobáky a ty tam denodenně lítáš s takovou olejničkou :think: U nás ve Znojmě bych řek stáří tak do 10let a máme plno CNG busů, taky +... ale že DPP nemá na busy, dyť tam máte narváno :shock:
Jako záloha samozřejmě proč ne
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 04, 2019 8:53 pm

busfahrer
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 05, 2013 4:37 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Tak hoši, co je nového v únoru 2021? Nějak nám to tady vadne!
Já to nakonec u DP nějak přežívám, co jiného mi taky zbývá, letos v září už to budou 4 roky co tu jsem. Ty začátky byly fakt hustý, denně jsem z toho měl sračku, jak jsem byl nervózní a nebyl jsem na to zvyklý. Holt to jsme my - bývalí zájezdoví pionýři. Loni v březnu za mnou do DP přišlo spousta mých dlouholetých kolegů. To se člověku hned uleví, když vidí, že v tom není sám. Všechny tyhle VegaToury, Gumdropy, PlanetLajny, ReinaToury či Rubešové to zabalili a ti, co nejsou u nás jsou někde na kamionech.
Na všech garážích stavy plný, na zálohách nás sedělo i 20 a tak nám cpou dovolený, jednou jsme v práci skoro jedenáct hodin, jindy jen čtyři, protože děláme jen půlšejdry a zálohy už děláme i z domova. Říkají tomu linka 400. Po Praze se jezdí vcelku v klidu, zácpy jsou jen když někde něco kopou, prostě dá se to.
sob úno 13, 2021 8:06 pm

JirkaEspace
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 13, 2016 3:50 am
Bydliště: Praha

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

busfahrer gratuluji :-) Já u podniku rok a půl. Než jsem nastupoval, študoval jsem tohle fórum, abych věděl, co a jak a rozhodl jsem se do toho jít. Nejezdil jsem předtím ani s D ani s C, i když papíry jsem na obojí měl už z dřívějška, ale praxe nula nula prd. Takže začátky trochu stres, ale dalo se to :-) Po 3 měsících a přechodu na diagram (stálý vůz a chytl jsem i prima parťáka) už pak pohoda klídek. Na které garáži ty "400" máte? U nás (garáž 2) nejsou, resp. zrušili to, protože lidi doma nebrali telefony, prý.
sob bře 13, 2021 3:40 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host