Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
milovnikautobusu15
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 05, 2017 6:10 pm

Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

Ahoj
Má poněkud netradiční dotaz.
Je mi 15 a už dlouho sním o práci autobusáka a chtěl bych si zkusit řídit autobus. Od té doby co jsem začal dojíždět do školy autobusem (1.9 2017) se to ještě posílilo a při myšlence a představě že řídím něco tak velkýho a krásnýho mě může až z toho klepnout touhou si to prostě vyzkoušet.
Proto píšu sem s tím že bych od vás chtěl poradit kde sehnat někoho nejlépe v Liberci nebo hodně blízkém okolí kdo by mi to umožnil někde mimo provoz.
pon lis 06, 2017 6:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

ne že to uděláš jako jeden tvůj vrstevník, co si půjčil autobus v Brně u Olympie, projel se do Prahy, autobus rozbil, tak si došel pro druhý.
úte lis 07, 2017 7:42 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

Marně pátrám v paměti, kde by byl tak velký (hlavně prázdný) plac, aby se tam dalo kroužit autobusem.

Ale vezmu tě třeba někdy o víkendu na výlet, aby jsi viděl, zač je toho doopravdy loket. Ono to není jen točit kolečkem, ale pokud nejezdíš linku, začíná to naplánováním trasy, pokud možno zjistit, jestli na tu adresu je vůbec realný busem zajet, spočítat časy, jestli jsi vůbec ten požadavek schopen časově zvládat a pak už se jen celou dobu modlíš, aby nějaký debil nenechal auto vystrčené do křižovatky tak, že se nevytočíš , aby nebyla na trase bouračka, zácpa, neoznačený mostek, podjezd atd.
Na druhou stranu se třeba zase podíváš někam, kam by tě ani nenapadlo jet a ještě za to dostaneš zaplaceno, ne moc, ale trochu jo.
A na konci ti půjčím vysavač, mop, clean na okna, wapku...

Třeba se pak budeš víc učit, aby jsi tohle dělat nemusel a když, tak jen pro zábavu jako já.

Obrázek

A ještě si přečti příspěvky od Milana Černého, taky jsem je četl než li jsem poprvé vyjel a docela pomohli, člověk tak trochu věděl, co ho bude čekat
viewtopic.php?f=66&t=267&p=662153#p662153
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
sob lis 11, 2017 9:58 am

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

To já si už ten sen splnil. Dnes jsem si šel pro autobusácké papíry. :dance: 8)
čtv pro 07, 2017 4:00 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Musíš znát nejen povinnosti, ale i práva

Příspěvek

Četl jsem ten příběh Milana Černého o odvozu dětí na tábor. Nevím co s tím má společného Havel nebo Klaus. Jako řidič autobusu chci říct, jaký si to uděláš, takový to máš . Existují pravidla pro přepravu a řidič nemá jen povinnosti, ale i práva. Těch se má řídit. Ne ze sebe dělat hlupáka. Takhle obvykle fňuká učitel, já nemohu nic, ale tak to není.
Dnes ještě při nedostatku řidičů na trhu, tě nikdo nebude vyhazovat. Pokud znáš pravidla, lehce je obhájíš.
pát pro 08, 2017 10:43 am

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

JANEK 1 píše:
pát pro 08, 2017 10:43 am
Četl jsem ten příběh Milana Černého o odvozu dětí na tábor. Nevím co s tím má společného Havel nebo Klaus. Jako řidič autobusu chci říct, jaký si to uděláš, takový to máš . Existují pravidla pro přepravu a řidič nemá jen povinnosti, ale i práva. Těch se má řídit. Ne ze sebe dělat hlupáka. Takhle obvykle fňuká učitel, já nemohu nic, ale tak to není.
Dnes ještě při nedostatku řidičů na trhu, tě nikdo nebude vyhazovat. Pokud znáš pravidla, lehce je obhájíš.
¨

Asi půjdu k tobě na školení, abych to zažil v praxi, to prosazování práv.
Ono se rychle rozkřikne, jo to je ten protivnej řidič co seřval naši Kunhůtu, že polila půl autobusu colou a chtěl po ní, aby to vytřela. No fuj.

Pane šéf, objednáváme u vás bus, ale pošlete jiného řidiče, s tím protivou nepojedeme, nebo se poohlédneme jinde....

Hele Franto, je tady na tebe stížnost, že jsi byl nepříjemnej. Hele vykašli se nato , lepší to nebude, tady máš něco do vejplaty navíc.
Šéfe, na hlavu si srát nenechám.......
No jo no, tak si kup vlastní bus a nenech si srát na hlavu.......

Nebo to je jinak u zájezdové přepravy???
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
sob pro 09, 2017 7:12 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

Každý svého štěstí strůjce.
sob pro 09, 2017 9:26 pm

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

1 079


Pane šéf,
objednáváme u vás bus,
ale pošlete jiného řidiče,


Obrázek
s tím protivou nepojedeme. Ne nee, ne Obrázek





pokračování naleznete
ZDE:
viewtopic.php?f=48&t=18345

Obrázek
\9/ rodište West Zahori -pevná hráz socializmu
ned pro 10, 2017 4:15 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Oldjan

Příspěvek

Ad Oldjan:
Klidně přijď.
ned pro 10, 2017 6:45 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

milovnikautobusu15: Hlavne musíš mať veľa peňazí na vodičák, KKV, lekárska prehliadka, psychotesty, výpis z registra trestov. Nasypeš do toho kopu peňazí a keď uvidíš výplatu... Ďalej sa musíš o autobus starať: kontrola oleja a vody v motore, oleja v riadení, pneumatiky, kontrola dotiahnutia kolies, samozrejme po jazde pozametať, očistiť. Aj tí cestujúci (substrát) ne su vždy ideálny. A čo je najdôležitejšie, musíš tam dávať veľký pozor na všetko, vozíš ľudí, nemôžeš sa s tým pohýňať a hlavne brzdiť ako keby si mal naložené seno. Musíš predvídať a rozmýšľať aj za druhých, odvrátiť nehodu, keď pochybil niekto druhý. Pozor na priechodoch pre chodcov aj pri cúvaní, nikdy nevieš, či nevošiel niekto za autobus, nevidíš tam. Kolega má zásadu, nikdy necúvať. Raz ju porušil, cúvol na kruháku asi pol metra. Išla za ním žena na osobáku, zastala tesne za ním a on do nej ťukol, fakt len jemne ťukol. Bolo to za tmy, a bola tak blízko, že jej svetlá nevidel.

Neviem ako je to v ČR, ale v nás sa môže ísť rovno z B na D, čo ne hlava neberie, lebo autobus má iné rozmery, jazdné vlastnosti a hlavne vozí ľudí. Predsa je lepšie, keď si človek zvykne na väčšie auto na C ako rovno na bus. Ale keď je nedostatok vodičov, je to riešenie z núdze.
pát úno 09, 2018 10:55 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

V ČR je to stejně. Na pracáku zaplatí uchazeči z B na D. Ten nastoupí, vidí první výplatu a prchá. Během 2 let, co vidím jen u nás splácí závazek 3 adepti.
Dtto k řízení, to kritizují i kamioňáci a nákladní, že jim autobus zavazí. V osobáku je každý uvázaný, většina autobusů pásy nemá, lidi kolikrát stojí i u předních dveří, že přes ně nevidíš doprava. Vezeš kočárek jen tak navolno a v něm půlroční mimino. Sypeš to s ostatníma a na semaforu se mění signál. Musíš pořád předvídat, abys nemusel prudce brzdit. Vevnitř vozíš celý den kybl s vodou, nesmíš vycákat.
úte úno 13, 2018 5:35 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

milovnikautobusu15: Nieže by som ťa chcel od tej profesie odrádzať, ale sú tam aj také veci ako ovracaný autobus, keď robíš poobede, už ti ten autobus nikto neumyje, upratovačky sú doma a musíš to spraviť sám, ak to nechceš do konca smeny dýchať. Počúrané sedačky, poteší ťa, ak si na takú sedačku sadneš ako cestujúci (už sa mi stalo). Dokonca som zažil aj ľudský exkrement, fuj. Našťastie to bolo tuhé, tak sa to dalo vymiesť metlou, keby to bola kaša, tak s pánom bohom. Aj tak som už v ten deň nič nejedol, nedalo sa. Dobrú chuť. Ale nemáš to každý deň samozrejme. Rozliata kofola ako som čítal v niektorom príspevku je ešte celkom v norme.

A je rozdiel, či chceš jazdiť dedinské linky, zájazdy, diaľkové linky, alebo MHD. Každé má svoje špecifiká.

Napíš, či si už absolvoval "zácvik" u oldjana, alebo niekoho iného. Alebo si si to rozmyslel?
sob úno 17, 2018 11:18 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

JANEK 1: Dobre si to napísal.
sob úno 17, 2018 11:20 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

A určite to nebolo kôli mojej jazde, lebo ja určite nejazdím, tak, aby sa z toho cestujúci museli zo*rať.
pon úno 19, 2018 12:26 am

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Chci si splnit sen ŘÍZENÍ AUTOBUSU

Příspěvek

Ono dobré je asi voziť robotníkov do fabrík (zmluvná doprava). Tam väčšina z popisovaných problémov nie je. A najlepšie asi bolo keď som išiel s prázdnou Karosou cez horský prechod Šturec (cesta I/14)...tak to bola iná radosť z jazdy. Rýchlejšie by som to nedal ani osobákom.
pát bře 16, 2018 9:27 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů