Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
5tomasek
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 79
Registrován: stř bře 25, 2009 11:01 pm
Bydliště: okres Olomouc

Příspěvek

Zdarec pánové,popřípadě i dámy,jmenuju se Tomáš a jezdím u Veolia v Olomouci už 15 let.Na dotaz jaká je to firma říkám toto.Jako každá jiná,šéfa poslouchat musíš a když tak uděláš,máš klid.Za dobu co tu jsem se nestalo,aby v termínu nebyla výplata,i když nic zázračnýho to není.Takže v pohodě.Jezdím linky kolem komína i v mezinárodní,takže docela vím,o čem mluvím.Doufám žeto není reklama na Veoliu,jen jsem chtěl odpovědět.Pokud chcete vědět víc,klidně se ptejte.
úte dub 07, 2009 12:10 am

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

mohu vedet jaka firma?
pát dub 10, 2009 5:52 pm

5tomasek
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 79
Registrován: stř bře 25, 2009 11:01 pm
Bydliště: okres Olomouc

Příspěvek

No jasne,máš to tam,Veolia Transport Morava.Vlastně bývalý ČSAD,pak Connex Morava.
sob dub 11, 2009 8:48 pm

Thommasino
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 16, 2009 6:24 pm
Bydliště: Třinec

Příspěvek

5tomasek: Můžeš třeba přihodit nějaké zkušenosti, nebo historky, nejhorší, nejlegračnější... Jak teď tady u nás koukám na šoféry, zjistil jsem že busy jezdí samí starší chlapi, počítám tak kolem 50-ky.Pak taky asi 3 ženské kolem 40let.Až půjdou všichni do důchodu, tak asi u nás, zkolabuje MHD. :lol: Asi to fakt nebude nic moc, když to nikdo mladší nechce dělat...
pon dub 27, 2009 6:30 pm

5tomasek
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 79
Registrován: stř bře 25, 2009 11:01 pm
Bydliště: okres Olomouc

Příspěvek

Thomassino.Nevim,o MHD nemůžu nic říct,u nás v Olomouci ji zajišťuje DP OL.My jezdíme příměstskou,dalkovou a zájezdy.Já říkám že každýmu pasuje něco jinýho,na linkách jsou chlapi třeba jen 15 dní v měsíci v práci,hodiny udělaj,to není špatný.Ale některy jsou i docela pakárna,trhany šichty,nocovny.A jsme tu tak řidiči od 30 až po důchodce,tak půl na půl.Ale já říkám,že na to musíš mít povahu,práce s lidma je dost o nervy,každej to nemůže.Jak ty k nim,tak oni k tobě.A příhod zažiješ spoustu,jak jsi mezi lidma to jde samo.Asi nejhorší byla,když jsem proletěl busem bez brzd křižovatkou na červenou,naštěstí to klaplo,ale docela divočina.
stř dub 29, 2009 6:11 pm

Thommasino
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 16, 2009 6:24 pm
Bydliště: Třinec

Příspěvek

5tomasek:To tady píše každý, že práce s lidma je o nervy.I když mě, jako cestujícího nic nenapadá, co bych mohl řidiči provádět, teda kromě toho, že je někdo magor, a prská, žes přijel o minutu dříve(později), nebo bouchá na přední, zavřené dveře, když před tím minul dvoje zadních otevřených.Nastoupím, zaplatím, sednu, jedu, kde chci, vystoupím... :) Nic jednoduššího neznám...
stř dub 29, 2009 9:07 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

tak to vidim ja po druhe..... http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=3105 Jak psal kolega... je to fajn mrdka prace s tema debilkama za zadama,ale kdyz porovnam praci na buse kde mam po zapocteni vsech priplatku dle rfirmy mezi 110-160kc na hod a praci na kamionu kde jsem se motal max.na 110 a to jsem teda vyprasoval... jizda na 3 kolecka a dalsi hovadiny tak to vcelku na buse jde,,,, ale ten hlavni duvod proc jsem tady zkisl a seru se s tema debilama za mnou je rodina..... az decka odrostou tak jdu na kamionovku za cenu omrd prace.... ale snad se situace brzy zmeni,,,, :!: :roll: :?: 8)
čtv dub 30, 2009 1:22 am

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, proč je veselo:
Jedu dřív - špatně
Jedu na čas - špatně (vždycky někdo dobíhá)
Jedu pozdě - špatně (stejně někdo dobíhá)
Při vynucení si nástupu/výstupu předními dveřmi, nepoděkují, nepozdraví
Stejně tak, když člověk počká na dobíhajícího
Dostanu vynadáno za deset minut v koloně, od lidí, kteří sedí a vidí, že není kam jet...
Když jedu pomalu, je to špatně,
Když jedu svižně - je to jak hovado (oblíbený to výraz v našich končinách)
V zimě mrznu a už na mne přišla stížnost, že odmítám pustit lidi na výstup předními dveřmi v desetistupňovém mrazu
V létě jsem tam ve skleníku...
Věčný předjíždění, podjíždění, nedání přednosti od osobních aut (on ten trolejbus tu padesátku udělá taky, nemyslete si)

Přesto všechno mám tu práci rád a když se to sejde, že za volantem jsou ti lepší lidi, tak je i sranda...
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
čtv dub 30, 2009 9:57 am

Thommasino
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 16, 2009 6:24 pm
Bydliště: Třinec

Příspěvek

tzv:A čím vlastně jezdíš?Že je za volantem v létě teplo, chápu, ale že by se za volantem v zimě mrzlo? :o
čtv dub 30, 2009 8:46 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

TZV:souhlas a bez dalsiho komentare....těm debilum se nezavděčíš ničím...
Thomassio:proc je v tech kramech zima???? protoze si v osobaku,kamionu zavres dvere a dokud nemusis tak si topis a nevetras. Zato v tech smejdech busech stojis co kilometr a vetras vsemi dvermi a to nemluve o na piču topeni delane tak do Italie a ne do CZ......
čtv dub 30, 2009 9:27 pm

5tomasek
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 79
Registrován: stř bře 25, 2009 11:01 pm
Bydliště: okres Olomouc

Příspěvek

Zkrátka tak.Všecko chce svoje,100 lidí je 100 názorů.Dá se to,ale zvaž to.Jestli máš na práci s lidma,na ranní vstávání,na další zádrhely.Já bych teď za náklaďák neměnil,ale co bude dál nevím.Dá se to.
sob kvě 02, 2009 1:57 am

Shacka
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 02, 2008 2:34 pm

Příspěvek

Třeba já sem šel dělat tuhle práci, protože mám jistotu, a v tom že: mám včas výplatu, další jinší výhody, odjezdím si svoji směnu a jdu dom, vím měsíc dopředu jaký mám směny a kdy mám volno, atd. Kdežto předtím sem se musel u soukromníků dožadovat každé výplaty a doma sem byl jenom na skok. To že sou ševci (zlíňáci) rozmazlení, namyšlení, ignoranti, kteří ani neví, že má trajfl nebo bus až čtyři vrata a to že sou nějaké jízdní řády to už je jiná stránka. S ožralcama si to vždycky dokážeš nějak vyříkat, ale jak začneš rýpat do oldschool důchodcovské mafie tak je zle. To už se jenom stížnosti hromadí. Ohledně vedení firmy, ředitel nemá ani páru o tom jak celá mhd funguje, a ti kašpárci co sou pod ním tak mají velmi zajímavý žebříček lidí. Na prvním místě sou cestující, a pak asi na padesátémdruhém místě hned za kuchařkou co dělá tak dobrý knedlíky sou nějací řidiči, ale o těch moc neví.
Zkrátka na závěr. Kolegové už tady všechno řekli a vypadá to že je to všude stejný. Já sem jenom něco dneska přicrbnul do kýbla, abych nebyl stranou. Ale i tak mě ta práce celkem baví.
sob kvě 02, 2009 7:56 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Thommasino: Vším - autobus, trolejbus, dělám střídače, šoféra pro všechno.

Shacka: No spíše velmi podobné, dokavaď mě nikdo neřeší a můžu si jezdit, jak chci, tak to ještě jde, ale v okamžiku, kdy mám za zadkem kontrolu, nebo někde tři zastávky před konečnou traťovýho dispečera a vergla vůz, tak jsem vzteklej jak pes...

A to nepočítám spouuuuuuuuustu objížděk a nejlépe po delší a horší trase na stejné jízdní doby a já mám s autobusem na nějaký tři kiláčky minutu, dva kruháky a tři křižovatky, z toho jedna výjezd z vedlejší, ve špičce i pětiminutový :wall: No co, alespoň se neflákám na konečných a jsem furt v práci...
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
sob kvě 02, 2009 9:40 pm

5tomasek
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 79
Registrován: stř bře 25, 2009 11:01 pm
Bydliště: okres Olomouc

Příspěvek

Tak vidím,že je to v podstatě všude stejny,stejní šéfové,kteří vůbec nemají ponětí o práci autobusáka a hledí na nás jen jako na číslo na seznamu.Ale dělat se to dá,zvlášť když se ti podaří utýct z linek na zájezdovku.
ned kvě 03, 2009 1:34 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

Asi tak jak pisou kolegove... jezdil jsem se vsim co ma 4-100 kol a vsude neco.....
Na buse jebarna a musis mit na ty voly nervy a zodpovednost... je rozdil vyvalit brambory nebo lidi......
Na buse vcelku cista prace s jistym ovsem ne tak velkym platem co je na trucku,ovsem placen na hodinu si mnohem lepe na busu.... Mas tam sve jiste,nastup,konec,volno a vetsinou i vyplatu a nekteri i praci od vyuceni do konce zivota.A hlavne ...naklad se ti sam slozi i naloží .... :wall: :wacko:
Na kamionovce relativni volnost,snad i romantika,ktera te ovsem brzy prejde a je ti jedno jestli vidis pruh asfaltu u nas ci ve Francii,kolo budes ochcavat tady i tam a konzervy budes zrat stejne vsude... Chce to zkusit.
SHACKA:jak ve Zline..popis to tam??jak tramvaje a tak..?
pon kvě 04, 2009 8:35 am

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů