Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Neom
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 03, 2015 11:19 pm
Bydliště: Brno

SOR NBG12

Příspěvek

Zdravím, všechny autobusáky,
Mám dotaz, Jiz 10 let jezdím v DPMB vBrně, u nás je teď velký boom s CNG pohonem. Nakoupili SORKY a IVECA UrBANWAY, Já jsem vyfasoval Sorku a jsem z toho otravenej. Mám problém , když hodně prší tak se mi zamlžuje čelní sklo, a to sem měl puštěný ventilátory naplno i stropní odsávače a nic a to jsem vezl pár lidí ti mně to určitě za dvě zastávky nemohli zadýchat. Máte nějaký figl jak toto odstranit?Jestli něco nedělám blbě. zkoušel jsem teplý vzduch i studený a nic. Klapka na přepínání buď na nohy nebo na skla to mi připadlo, že to fouká stejně. Ptal jsem se kolegů jestli jim to dělá taky a řekli, že jo. Pokud bude mít někdo radu tak díky za ní. A topení pro cestující taky žádná hitparáda, a to mám najetých teprve 50tkm. Myslím, že v zimě budem pekně zmrzat.
pon dub 06, 2015 11:09 am

michal2574
Příspěvky: 43
Registrován: ned pro 14, 2008 8:22 pm

Příspěvek

Ahoj. To je podle mého výrobní závada. Kup si papírové ubrousky a co druhá zastávka vylez a utři.
Ale já se snažím eliminovat problém tím že na okno používám okenu s alkoholem,nechám lehce zaschnout a rozleštím protože nechává mapy. Z venku nastříkej tekutý stěrače,voda jde lépe pryč a neochlazuje okno. Samozřejmě přední topení zapnutý,to je rachot že nic neslyšíš. Jinak jsem viděl,že si na pravý roh střechy lepí plastové pásky,aby voda ze střechy při brzdění netekla přes okno.
Já si myslím že by pomohlo do té budky nad 1.dveře stačilo udělat zepředu díru a dát tam ventilátor z počítače,aby tam byl pohyb vzduchu. Když jsem to nadhodil v práci,bylo mi řečeno nejde,zásah do konstrukce a další bláboly. Ta bedna je velká,ještě je tam orientace tak tam ten vzduch prostě nejde. A topení,to snad nemá cenu ani komentovat. Ale ventilátory se točí a vrčí a tak mi můžou políbit... . Mám kabinku a přední naštěstí topí.
úte dub 07, 2015 8:49 am

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Zdravím kolegové..mám dotaz na Sorku,10.5 euro 2, r.v. 2001. Jak velkou má ta mrcha nádrž? 210 nebo 190 litrů?
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
čtv lis 19, 2015 10:25 pm

Uživatelský avatar
Matlafousek
Příspěvky: 11
Registrován: pát lis 11, 2011 8:56 pm
Bydliště: Valachy

Příspěvek

TATRATRUCKER: Nikde nikdo, kdo by věděl, on to beztak neví ani sám výrobce, bo ty nádrže svařuje Lojza vzadu za kravínem :D

Neom: To, co popisuješ, dělaj ty mrchy všechny od měšťáků, po zájezďáky. Utírat, utírat, utírat. Docela pomáhá topení na vlažno a klapka otevřená tak cca do 3/4 (odhadem, protože to nemá ukazatel, že ano :lol: ) no a nebo si trošku přiotevřít okýnko, když je nejhůř. Nejlepší je, že první se zaručeně začne dělat zamlžený trojúhelník v té části skla, kterou by člověk rád koukal do pravého zrcátka, ale co by jsme po chlapcích z Libchav chtěli, když první hnuSORky měly pravý špígl na dveřích a pak už nikoho nenapadlo to ozkoušet. Nebo nebyl čas při tom zběsilém tempu výroby :lol:
Karosa mi umřela, dali hnuSORku ... hnuSORku mi sebrali, dali Yutonga ... Yutonga sebrali, nedali nic ... já se na to můžu tento, koupil jsem si raděj Scenica aby bylo aspoň za volantem to samý, co na kapotě
sob led 23, 2016 12:16 am

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Radši tankuju už při překročení 500km a hotovo..je to krám, mám permanentně pocit jak kdybych seděl v Avii..ale i Avie měla lepší pohled do křižovatky,nezavazeli zrcátka hned u skla.
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
stř úno 03, 2016 9:32 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů