Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

A hele http://www.yore.cz/reportaze_vozidla/fotky/05_10.jpg ozve se nám potrefený husa ?:lol: :lol: :lol:
úte srp 15, 2006 9:38 pm

standa
Příspěvky: 1642
Registrován: úte kvě 30, 2006 5:47 pm
Bydliště: u Berouna

Příspěvek

ježiši, ty všechny znám, akorát ten s tím pruhem na hlavě změnil odstín.. :lol: :lol: :lol: :lol:
stř srp 16, 2006 7:42 am

pát srp 18, 2006 9:02 am

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pát srp 18, 2006 1:29 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co to jako má bejt :?: spodek od busu :?:

Obrázek
pát srp 18, 2006 1:42 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

nooo to některý firmy vyráběj šáska pro to aby je některé jiné firmy mohli karosovat .. takhle se dá koupit šásko třeba i od ducata
pát srp 18, 2006 1:48 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

standa píše:ježiši, ty všechny znám, akorát ten s tím pruhem na hlavě změnil odstín.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Malinko zrezavěl :twisted: :twisted: :twisted:
sob srp 19, 2006 11:29 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

cuisine píše:nooo to některý firmy vyráběj šáska pro to aby je některé jiné firmy mohli karosovat .. takhle se dá koupit šásko třeba i od ducata
Jj...jen doplním, že tohle je v tzv. transportní verzi. Při stavbě se pak rozvor samozřejmě prodlouží.
sob srp 19, 2006 11:34 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

david píše: Jj...jen doplním, že tohle je v tzv. transportní verzi. Při stavbě se pak rozvor samozřejmě prodlouží.
asi takto ? Obrázek
jinak řízení zadní nápravy a náhon prostředních kol nebyl jen výplod maďarů u ikarusu například holandský DAF dodával tento podvozek pod označením DAF MBG 200 a kromě městských karoserií se na tento podvozek montoval i dálkový autokar
Obrázek
sob srp 19, 2006 3:55 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

no a tohle mě zůstalo doma z dob kdy jsem zbíral i materiál o autobusech ale to je už 15let zpátky
Obrázek
sob srp 19, 2006 4:00 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A jak vůbec bylo řešený zatáčení poslední nápravy u Ikarusů :?:
A co při couvání to mělo blokaci jako Karosa :?:
sob srp 19, 2006 9:18 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, blokaci nápravy při couvání to nemá, navíc ta třetí náprava je právě při couvání pěkná svině...

Jinak u kloubový karosy jsem koukal, nějaká tlačítka tam po levici jsou, dvě, ale nevím které je které, takže radši couvám bez toho, či se to spíše učím 8)
sob srp 19, 2006 10:05 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

ta natáčecí náprava blokovaná nebyla jinak byla stejně řešena jako u toho volva přes vahadla s tím se couvalo celkem špatně ale dalo se to zvládnout .

pro TZV : jsou tam dvě tlačítka není žádný problém prostě skusit které z nich je "BLOKACE TOČNY" maximálně zmáčkneš uzávěrku diferenciálu , případně žhavení nebo jinou kravinu a nebo mi pošli fotku palubní desky a já ti přesně řeknu které to tlačítko je blokace té točny :lol: jinak je ještě jedna možnost říci si že žádný učený z nebe nespadnul a prostě zajít za garážmistrem a zeptat se ho na to :lol: :lol: :lol: :valetsesmihy: ikdyž než takovou ostudu tak to bych to raději na place vyzkoušel sám a to by bylo abych se netrefil do toho správnýho tlačítka , jen nevím zda s tím jezdíš u DP-v Praze aby sis náhodou nezmáčknul tlačítko Tísně :lol: :lol: ale to by mělo u všech vozů být přelepeno červeno žlutou přelepkou SOS :lol:
ned srp 20, 2006 2:50 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petr.truck píše:pro TZV : jsou tam dvě tlačítka není žádný problém prostě skusit které z nich je "BLOKACE TOČNY" maximálně zmáčkneš uzávěrku diferenciálu , případně žhavení nebo jinou kravinu a nebo mi pošli fotku palubní desky a já ti přesně řeknu které to tlačítko je blokace té točny :lol: jinak je ještě jedna možnost říci si že žádný učený z nebe nespadnul a prostě zajít za garážmistrem a zeptat se ho na to :lol: :lol: :lol: :valetsesmihy: ikdyž než takovou ostudu tak to bych to raději na place vyzkoušel sám a to by bylo abych se netrefil do toho správnýho tlačítka , jen nevím zda s tím jezdíš u DP-v Praze aby sis náhodou nezmáčknul tlačítko Tísně :lol: :lol: ale to by mělo u všech vozů být přelepeno červeno žlutou přelepkou SOS :lol:
No, motám se po různu po východních čechách. Metoda pokus omyl mě taky napadla, ale proč to řešit, když jsem se zatím všude vešel, takže čekám na vhodnou příležitost. Jinak jsme to řešili s kolegou, taky ví, že tam to tlačítko někde je, já aspoň věděl, kdo ho hledat. A garážmistr? Nikdy (ono, čovek si ho občas musí udělat sám, třeba na výlukách a pochybuji, že by výpravčí věděl, kde je blokace točny 8) )
ned srp 20, 2006 3:07 pm

Kukačka

Příspěvek

Ikary dovážené k nám blokaci kloubu neměly, pouze měly akustickou varovnou signalizaci při překročení povoleného zlomení během couvání. A nerespektování signalizace končilo natvrdo smáčknutím "harmoniky" mezi karoserii, takže v zásadě se memohlo nic poškodit. Na přání se čabajky vybavovaly EP ventilem který při překročení zlomu při couvání automaticky zabrzdil a povolil až při vyřazení zpátečky.
pon srp 21, 2006 9:49 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů