Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ale hlavne ze si udelaldruhy stejny tema a nikomu to nevadilo. nakonec je stejne zybtecny jako toto. nechce rady ale spis pozehnani a aby sme si vseci rekli jak je dobrej ze bude mit svoji dopravu 8)
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob črc 26, 2014 10:28 pm

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

Ne,vy tady machrujete že už ste si tím prošli,o nic víc tu nejde.
sob črc 26, 2014 10:30 pm

delivio

Příspěvek

Neřekl bych, že machrují, ale vědí o čem a co píšou.
sob črc 26, 2014 11:05 pm

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

Ale jakým stylem to píšou, nikdo to nenapsal třeba,já začal v tehdy a tehdy, měl sem tolik a tolik koupil sem to a to, neměl sem nic předem domluvené,teď sem už tady a tady točím pěkný zisky (žiju od výplaty k výplatě...) rozumíš .... Víš co myslím,každej jen nabij si hubu když na to nemáš prachy a podobně. Já se ptal hlavně na zkušenosti,a tady mi každej píše jak budu v dluzích. Super zkušenosti (asi jejich nebo co).
ned črc 27, 2014 8:15 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja uz tady nekolikrat popisoval jak a kde sem jelzdil a zacal, staci si procist par temat
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned črc 27, 2014 9:15 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ale pokud to chces vedet tak ti to popisu znovu :wink:
zacal sem v roce 2011 v dubnu.
vzal sem si uver u KB koupil dodavku ducato a zacal sem jezdit pod spediterem (kavovym),v zari najednou ze nema dost penez a tak byl ve skluzu s fakturama,tim padem sem u nej prestal jezdit, kamos jezdil dal v domneni ze se to zlepsi a prd dluzil mu pres 100 tis nez to pochopil, me dluzil asi jen 40 tis(nakonec doplatil). takze sem od zari zkusil slavnej SD-SPED a vydrzel jsem to jen mesic. v prubehu toho rijna sem rozeslal nabidky na prepravky zda nepribiraji dopravce. dostal jsem 3 odpovedi, zkusil jsem jednu z nich a zustal jsem.
v lednu 2012 najednou nebyla prace,baliky se neposilali a ja zustaval doma. v unoru dochazeli love a vedouci mi rikal at poridim vetsi auto ze bude prace,takze sem ducato strelil, cast penez sem umoril kde mi narostl zatim dluh a cast pouzil na (nastesti jen pronajem) iveco daily. prace byla jen tyden a pak najednou sem sedel zas doma. po mesici sem iveco vratil a zabalil sem to a sel se zamestnat a jezdit na velky frigo (firmu netreba uvadet,mnozi to vi).nastesti pred koncem zkusebni doby se mi ozval vedouci prepravky zda se nechci vratit s dodavko a zacit, to sem se valel zrovna na slunicku nekde ve spanu. rekl jsem mu ze jo ale s podminkou ze budu pravidelne jezdit, slibil mi ze dostanu tu odpoledni linku. takze jsem dojel domu dal vypoved a jelikoz sem u firmy mel prvni mesic skodak a prachy tudiz nebyli zas takze kreditka tesco a sup pro staryho jumpera. na cesty kolem komina ideal.
v roce 2013 v cervenci jsem dostal moznost dat di druhy auto na depo a tak sem poridil iveco s celem a jezdim s nim ja a brigadnik mi jezdi od te doby odpoledni rozvozy. bohuzel jak byva zvykem tak nejrychlejsi auto je sluzebni,takze dodavka dostala zabrat kdyz se na ni stridali ridici. ale byla zaplacena tak sem to nejak neresil.
ted v unoru jsem poridil na operak mastera a s nim jezdi brigadnik a ja si jezdim s ivecem stale sam.
celkove jsem spokojen, miliony nevydelavam staci ze poplatim co mam a zbyde mi i na mou zabavu kde si jezdim amatersky zavody rallye a ve finale jeste porad splacim mou prvni dodavku. zbyva mi jeste nejak 65 tis. takze asi tak staci? :lol:
mam v planu upichnout jeste jednu dodavku nekde na prepravku,ale uz vim jak bude tezky najit ridice.
pokud bych se mel vratit tak bych urcite v doprave podnikat uz nezacal
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned črc 27, 2014 9:40 am

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

Jo to mi stačí.
ned črc 27, 2014 11:28 am

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

A nenapadá tě náhodou, že se jedná o know-how, které ti nikdo zadarmo nedá? Ne nechci na tobě vydělávat, ale bohatě stačí to co zde bylo napsáno ve shrnutí. Když na to máš koule jdi do toho, když ne tak hledej zaměstnání (práce je stále dost, jen je potřeba občas hnout zadkem a odpoutat se z místa).
Nepíšu ti ať si nabiješ hubu, ale když tě varujeme, že se jen totálně zadlužit, je cesta do pekel, tak se rozčiluješ.
Opět se tě zeptám, když je to tak super jak si myslíš, proč to nedělá spousty dalších a finančně zajištěných. Když ti banky dají nějaká 2% z uložených peněz, tak si libuješ jak je dobrý úrok. Úvěr dostaneš když banku oslníš na nějakých 8-9% ale spíš řádově víc. To znamená, že musíš zhodnocovat ty peníze o nějakých min 20% a to počítám jen náklady na amortizaci, nepočítám vydělání na novou techniku (byť jen akontaci ať si můžeš půjčit příště levněji), nepočítám mzdu... Kurňa 20% a více zhodnocení do toho by lidi s prachama šli všema deseti...
Tak proč k sakru plno dopravců padlo, když to je tak super? A to měli zkušenosti, kontakty...
Nepodnikám v dopravě jsem rád, že jsem po letech podnikání v jiném oboru zaměstnán, vzpamatovávat se budu ještě pěkných pár let. Potopili mě nedobytné pohledávku od parchantů co se mi dodnes tlemit do očí a zahraniční dodavatel od kterého jsem léta nakupoval, zavřel firmu ze dne na den...
Prostě vím o čem píšu, ten model funguje na jakékoliv podnikání. Když nemáš volného minimálně půl mega, který můžeš postrádat, tak je začít podnikat bez koruny, hlavně v dopravě sebevražda.

Hlavně že začneš hned napadat jaký jsme zlí a chytrolíni...
ned črc 27, 2014 11:36 am

delivio

Příspěvek

Ale jakým stylem to píšou
murder ti to popsal to je ..know how
Když najdeš kousek zlaté žíly tak nepoletíš to vytroubit všem kde je.
Hlavně v bance neřekni, že chceš peníze na rozjezd v podnikání v dopravě....to tě vypoklonkují raz dva.
Doprava je nejrizikovější sektor pro bankovní domy Geremy. Prověřuje se bonita klienta.
Ber to pozitivně a buď rád, že ti odepisují a popisují své zkušenosti a zkušenosti kolegů, co to už ukončili, přesto, že se ti to nelíbí.
Bonita a splatnost jsou u nich hlavní činitel.
A víš, co napadne každého řidiče, když se chce osamostatnit?...přesně, co tebe.
Klidně se můžeš prosadit. O tom rozhodneš jen ty sám.
ned črc 27, 2014 1:34 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

podle mě je vůbec blbost chtít začít podnikat bez koruny a to v jakýmkoliv oboru. Taky si myslím,že ti banka nepůjčí. Co jim řekneš??? Auto nemám,peníze na provoz taky ne.Sám do toho nevrazím ani korunu,ručit ničím nebudu,zkušenosti nemám a práci zajištěnou nemám. Osobně si myslím,že nemáš ani zkušenost s ježděním na dodávce. Na mě to působí tak,že jediný co máš je kamarád,který ti radí,ale to je na rozjezd podnikání docela málo.Taky mám pocit,že jsi přesně ten typ,co si myslí,že když všichni jezdí za 10kč/km tak já budu jezdit za 9kč/km a zakázky se jen pohrnou. Ale nerad bych ti křivdil. Sám nepodnikám,takže nepotřebuju likvidovat konkurenci a ani to není závist.
ned črc 27, 2014 3:12 pm

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

A jsme zase u toho že do toho chci jít...
Kdy pochopíte že do toho nejdu,jen sem se ptal na možnosti.

DELIVIO- já jsem rád že píšou zkušenosti,to taky čekám,ale ať mi tu nikdo nepíše,běž a natluč si hubu když k tomu nemají důvod.

MOUCKA- Ano je to blbost, jen jsem se ptal jaké jsou šance.
ned črc 27, 2014 8:28 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

Geremy-Tady se to,ale nedozvíš. Deset lidí ti napíše deset názorů. Jediný,co můžeš udělat je,že zajdeš do banky a zeptáš se a od toho se to může odvíjet dál. A co se týká bank,tak můj bývalý kolega chtěl úvěr,zašel do KB u nás ve městě a úvěr mu nedali. Zajel 10 km do vedlejšího města,zašel do KB a úvěr mu dali. A pak se v tom vyznej.
ned črc 27, 2014 9:47 pm

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

Kdybych to fakt doopravdy na tuty chtěl vědět,tak do tý banky zajdu né ? :D Já právě chci jen obrazový co kdo jak začal atp, rozumíš .... To je to co mě zajímá,zkušenosti se začátkem, s šancí na úspěch atd, ne že se mám na to vysrat když do toho ani nejdu....

Murder,až teď sem si všiml že si psal,to je to konečné co mě zajímá, příběh. Ne takové běž a rozbij se,já do toho nejdu. Jen mě kamarád pobídl,tak sem nad tím uvažoval,ale nejsem takovej hlupák abych udělal něco o čem nemám podklady o úspěchu rozumíš co myslím... Jo ty aspoň pracuješ,to se máš :D Jinak,ne fakt nejsem na nikoho nasranej ani nic podobný co píšeš,jen mě štve že nedostávám odpovědi které bych chtěl (takové rozumné co si psal co mě od toho vyloženě odradí,ale ne stylem rozbij se zmrde :D )... Já se o dopravu všeobecně zajímám o různé obory (ať už o ježdění v té nebo tamté váze,ale třeba o země či o stroje všeobecně, návěsy apod tzn. že tam ten výrobce dává nápravy SAF protože tamto a ono, že tamta firma používá tamlencto a tudlencto nechce protože to mají jiní,chápeš....)
ned črc 27, 2014 10:20 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

geremy...a prozradíš kolik máš roků?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned črc 27, 2014 10:45 pm

Geremy
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 21, 2014 8:54 pm
Bydliště: Kružberk

Příspěvek

Asi se ti z toho zatočí šiška, 20. Ano DVACET a zajímám se celkově do hloubky o logistiku (spedici,dopravu ) ve všech směrech.
ned črc 27, 2014 11:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů