Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Jojo Helčo dej si do podpisu co je ti milo.
A na tom autorství netrvam páč sem to taky jen vyslech ... dotaz co vozit sem taky pokládal když sem začínal jezdit a tuto byla častá odpověď :wink:
ned úno 15, 2009 10:03 pm

Helena

Příspěvek

Díky Martine, zítra to tam dám.
ned úno 15, 2009 11:45 pm

Uživatelský avatar
trucker14
Příspěvky: 149
Registrován: pon bře 09, 2009 10:26 pm
Bydliště: rtyně nad bílinou
Kontaktovat uživatele:

Movano CABRIO

Příspěvek

movano do sbirky :)) teda kapanek CABRIO na bok :D asi byly liny votevirat dvere :D http://www.avtospass.ru/gal/OPEL/Movano ... vano_b.jpg
S Avií kamoliv kdykoliv....:) Avia A80 (FOREVER)
čtv bře 12, 2009 1:07 am

Helena

Příspěvek

Dneska napíšu jenom 'těsnění pod hlavou', k tomu asi víc psát nemusím :roll: :cry: .
Naposledy upravil(a) Helena dne stř říj 28, 2009 2:21 pm, celkem upraveno 1 x.
úte bře 31, 2009 10:10 am

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

A já k tomu odepíšu jen "renault" .. víc asi taky psát nemusim. :wink:
úte bře 31, 2009 12:46 pm

Helena

Příspěvek

Jenže ten druhej šlape jako hodinky. Nene, je to stářím, to se nedá nic dělat.
stř dub 01, 2009 10:11 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

no starim to taky neni, ja mam nejstarsi auto siroko daleko s najetejma kilometrama ze se na ne vcera prisel podvat celej servis Ford a zadny problemy nejsou :) (tuktuktuk)
stř dub 01, 2009 1:23 pm

Helena

Příspěvek

Odešlo nám turbo, oprava za 1500 (éček :? ). Napište mi někdo, že je to tím, že manžel nenechal v čas vyměnit olej a vzduchovej filtr, ať ho můžu seřvat!!!!
stř črc 15, 2009 5:17 pm

Uživatelský avatar
MB318CDI
Vašek
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 10, 2009 6:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

ty vado to je pěkná pálka :(
manžela seřvat můžeš,ale že by to bylo tím olejem a filtrem se mě nezdá,nehledě na to že za auto zodpovídá řidič,ne? :wink:
stř črc 15, 2009 7:29 pm

gonzales
Příspěvky: 1031
Registrován: pát úno 20, 2009 7:35 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

u nás na firmě se to taky stalo, naši mechanici hodně říkali že je to tím, že když přijedeme s autem že hned vypínáme motor.... že se turbonemá čas trochu schladit a že máme nechávat auto po dlouhé cestě aspoň na půl minuty nechat běžet a pak vypnout nevím co je na tom pravdy tohle nám pořád ryjou do hlavy
stř črc 15, 2009 8:18 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ono je to taky tím že je turbo mazaný motorem a když to hned vypneš z otáček tak se chvilku točí setrvačností , ale už bez mazání. Je to i slyšet jak se dotáčí.
stř črc 15, 2009 8:20 pm

Helena

Příspěvek

Protože jsem Frankovi už několik týdnů říkala, že je nutný vyměnit vzduchovej filtr a ten se mění při výměně oleje. No a tak jsem to konzultovala s několika kolegama a výsledek konzultace byl, že se to taky rozbije, když se do něj dostanou nějaký nečistoty. Ale mimochodem, posralo se to právě po výměně toho oleje :shock: .
stř črc 15, 2009 8:32 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak poznáš že je potřeba měnit vyduch. filtr ?? Nečistota by se tam samozřejmě mohla dostat , ale musel by se ten filtr někde roztrhnout , což je nepravděpodobné.Maximálně by auto ztratilo výkon. Začalo by to kouřit a dusit se z nedostastku vzduchu, Potom by se mohl filtr roztrhnout. Ovšem je to čistě teoreticky, nedokážu si představit že by se při běžném provozu takhle zanesl. pokud by se teoreticky nevyměnil olej v motoru hooodně dlouho a olej by ztratil svoje schopnosti, určitě by se zadřel motor dřív než by se zničilo turbo. Co konkrerně odešlo na tom turbu ? Podle mě praskla hřídel ? je to tak ? To se stane z několika duvodů, jak se tu psalo. podle mě nemá vliv nedodržení termínu výměny oleje (pokud se nejedná o desítky tisíc km nebo několik let provozu) na poruchu turba.
stř črc 15, 2009 9:39 pm

Helena

Příspěvek

Poslední výměna oleje byla před asi 25 tis. km :? . Posledních asi 5 tis. jsem manžela na to už upozorňovala. Výkon motoru už byl mizernej, stoupla nám spotřeba, ale to mohlo být taky tou novou rampou. Po výměně oleje se začalo strašně kouřit z vejfuku, tak to šlo znova do opravny, tam zjistili, že zapoměli vyměnit vzduchovej filtr. No mám je zastřelit? :roll: Jenže i pak to kouřilo dál a prej se ta hřídel zadřela.
stř črc 15, 2009 9:56 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak 25 tis. určitě nic neznamená. Dnešní oleje a motory jsou na tom jinak než dřív. Tím filtrem to nemohlo být, pokud to nekouřilo ještě před výměnou. To už bylo asi to turbo. Jinak bych po tom nepátral, protože to je věc kterou stejně většinou moc neovlivníš. Já měnil na autě turbo po 30 tis, asi třikrát ( neměl jsem to od nova, ale kolega co s tim jezdil předemnou tak udajně taky jednou měnil) a po dvou letech provozu si továrna uvědomila že někde udělala chybu a turba začla měnit za mohutnější a to potom už drželo.
stř črc 15, 2009 10:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů