Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
PavelR
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 29, 2016 11:16 pm
Bydliště: Zlín

Pekařská dodávka - Iveco New Daily nebo něco jiného?

Příspěvek

Ahoj, plánujeme nakoupit nové dodávky pro rozvoz pečiva. Denně najezdí od 150 do 250 km po městě a menších obcích, až na výjimku bez dálnic, cesty jsou spíše ve špatném stavu.

Parametry - dlouhý rozvor, zadokolka, skříňová nástavba. Aktuálně máme Sprintery ale prozatím nemám v plánu dále pokračovat s jejich nákupem. Jsou drahé, servis je drahý a kazí se stejně jak ostatní.
Prozatím jsem výběr zúžil na Iveco New Daily, které mě láká s tím jejich 3,0 l motorem, dobrým poměrem cena/výkon a údajně spolehlivostí až na elektriku.
Dále pokukuji po Movanu - neznám, moc jich nejezdí, ale mají zajímavé ceny.
Posledním žhavým adeptem je Nissan Cabstar - parametrově vypadá dobře, historicky máme s japonskými dodávkami dobré zkušenosti, poměr cena/výkon je dobrý, férový objem motoru, údajně nekomfortní na špatných silnicích, ale to by snad řešila odpružená sedačka.

Hodně by mi pomohla jakákoli zkušenost nebo znalost těchto tří značek. Případně rada zda jít do úplně jiné varianty. Díky moc.
pát črc 01, 2016 10:12 am

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

a čo tak Mitsubishi Canter hmm ?
pát črc 01, 2016 11:47 pm

PavelR
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 29, 2016 11:16 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Mitsubishi vůbec neznám. Vím, že ho lze pořídit a servisovat u dealera M-B. Z jakého důvodu prodává MB svoje Sprintery a zároveň nabízí Mitsubishi? O Cantera jsem se nezajímal z toho důvodu, že ho právě prodává Mercedes a tedy servis asi bude stejně drahej, nikde jsem ho u nás neviděl jezdit a taky neznám ani orientační cenu. Interiér na mě působí ještě více spartánsky.
sob črc 02, 2016 1:03 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Pekárna Letohrad má Daily na naftu, Daily na CNG i Cantery tak tam brnkni, lepší porovnání neseženeš http://www.pekarnaletohrad.cz/kontakt.html nebo ještě 603897224
sob črc 02, 2016 9:56 am

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mitsubishi-FUSO - patri do koncernu Daimler preto ho servisuje Mercedes . To je ako Fiat a Alfa Romeo alebo VW a SEAT , Peugeot a Citroen atd.

CNG je tiež zaujímavá voľba . Pripadne Micu Canter je aj ako hybrid - http://www.auto.cz/fuso-canter-eco-hybr ... osti-92395 Obrázek

ešte dávnejšie bol tu na foru predajca ISUZU robil mi cenovú ponuku a ISUZU vychádzalo cca na úrovni Ducata . Čo poznám 2 firmy čo jazdia s ISUZU tak sú maximálne spokojný . V CZ ma ISUZU napríklad firma http://www.bempo.cz/doprava/index.php?akce=doprava Obrázek

Mne osobne sa páči aj GAZ Gazelle ešte viac GAZ Next . Hlavne sa mi páči že je tam možnosť vyberú vozidla na pohon LPG . Samozrejme že máju aj diesel . http://www.gaz.cz/
Obrázek
sob črc 02, 2016 1:36 pm

Uživatelský avatar
klikot
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 11, 2015 12:53 pm
Bydliště: Horni Sucha

Příspěvek

Nissan nebrat ( dobre auto, strasne se shaneji nahradni dily i original ), nekonfortni opravdu je,odpruzena sedacka to neresi, po 200tisicich je interier na rosypani. Mitsubishi problem v dilech,pohodli ok
opel movano neni spatne , ale na pekarinu je nejlepsi asi Iveco
Mame jich asi 10 , docela odolne , dily na kazdem rohu a pohodli a spolehlivost asi nejlepsi a mame i verze na cng.
Zalezi ted taky jaky servis mas nejbliz
Tatra 815
Liaz 100,110
Avia A30,60,D60
Renaut Master,Mascot
Iveco daily a nyni Nissan Atleon 56.13
sob črc 02, 2016 4:18 pm

PavelR
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 29, 2016 11:16 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Vypadá to, že fakt asi skončím u toho Iveca. U Cabstara a Isuzu se mi nelíbí ani 5° převodovka. Mrknu tedy ještě na Cantera a nechám si ho nacenit, ale čím dál více jsem nakloněn Ivecu. Jeho kabina je taková nejvíce nedodávkovská a to snad řidiči ocení.
ned črc 03, 2016 5:11 pm

Uživatelský avatar
klikot
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 11, 2015 12:53 pm
Bydliště: Horni Sucha

Příspěvek

Jo na pekarinu jsou asi nejlepsi
Tatra 815
Liaz 100,110
Avia A30,60,D60
Renaut Master,Mascot
Iveco daily a nyni Nissan Atleon 56.13
ned črc 03, 2016 5:54 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

S Dailynou jsem se najezdil ažaž.

Za sebe říkám, že Daily je nejlepší dodávka - vzhledem k tomu že je to Iveco, levnej servis a ND (teda v rámci možností), ale hlavně jsou to neskuteční dříči.

Co tedka ty nové, nevím. Ale přechozí generace super.

Obrázek
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř črc 20, 2016 9:36 pm

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Příspěvek

Nějak nevím co si mám představit, když někdo napíše, že je auto neskutečnej dříč... :think:
čtv črc 21, 2016 10:55 am

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti