Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
Ondra949
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 11:39 pm

Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

Zdravím Vás,,koupil jsem si starší Vivaro a chtěl bych poprosit o pár rad. Řadící páka i když je zařazeno tak je hrozně volná vyčochtaná,,dá se to nějak opravit něco utáhnout nebo je to na výměnu celého dílu i lanovodu? Pak by mě zajímalo,plechová přepážka mezi řidičem a nákladovou plochou, je možné jí odšroubovat a vyndat? chci to na cestování, spaní a přepážka pryč by mi hodně ulehčila,,,díky moc za odpověď
stř zář 13, 2017 10:37 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

Máme Rencky Trafic,což je to samý,s jiným znakem...volné řazení bude vymlacené ovládání,asi výměna komplet...co se týká přepážky,problém nastane na stk,to ji tam budeš asi muset vždycky vrátit,jinak to nikdo nikdy neřešil(jezdil jsem pár let s vyndanou,u novějšího už ji nemáme). Předpokládám že to máš po oplovsku přejmenovaný motor 1,9 dci 100k,6tikvalt...pokud můžu poradit,nech si od nějakého odborníka poslechnout,jestli nehučí převodovka,tyhle typy mají poddimenzovaná ložiska,která začínají tak mezi 200-300 000 km hučet a je potřeba je vyměnit,oprava se vleze zhruba do dvacky,pokud to neuděláš,převodovka se zničí a stojí to pak 4x tolik. Další slabé místo jsou zadírajicí se čepy ovládání ruční brzdy v zadních brzdičích,prostě zoxidují a nevrací se,takže zadní brzdy přibrzďují a rozžhaví kotouče do ruda...veškeré čistění a promazání je marné,prostě jak jednou zoxiduje povrchová úprava čepů,pomůže jen průmyslová renovace,nebo nový díl...Jinak na ty auta nedám dopustit,jede to furt,nežere to(zvlášť ta 1,9),jizdní vlastnosti výborné,nerezne to,prostě levný dělník...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř zář 13, 2017 10:00 pm

Ondra949
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 11:39 pm

Re: Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

mám 1,9 r.v. 2002,, ohledně té převodovky. jaké to ložisko jste myslel to středové které jde do motoru? a ohledně těch brzd jste myslel lanovody? na osobáku si kdeco udělám ale takhle na dodávce vše musím řešit někde asi přes servis
stř zář 13, 2017 10:45 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

Jestli je to 2002 šestikvalt,tak je to ten případ,těch ložisek je více+nějaký další gufera atd...musí se celá převodovka vykuchat z auta a rozebrat,to znamená komplet celý předek,nápravnice,řízení atd....Lanovody ne,když mrkneš na ty brzdiče tak lanovody vedou na takový páčky na čepech a ty se zadírají(dělal to ten starší 1,9 2003,ten novější zatím v pohodě 2,0 2013,ale přiznám se že sem se nedíval,jestli je to nějak vylepšené,nebo nee...)
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř zář 13, 2017 11:23 pm

Ondra949
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2017 11:39 pm

Re: Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

mám 5ti kvalt tak doufám že mě se to nepodělá :-D když vidím ceny těch převodovek,,,,ale mám z toho hrůzu
stř zář 13, 2017 11:27 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Opel Vivaro 1,9DTi

Příspěvek

Jo tak 5tikvalt neznám,vím jen že je to ideál tak na rozvážku do města...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv zář 14, 2017 11:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů