Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Tak panove po 4 letech doslo i name :-D Slovensko vazeni 500E pokuta za 600kg+
ned úno 10, 2013 6:50 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To Crafter_van:

Příspěvek

Nejsem si jist jakého máš Craftera (ale tipuju že asi 7-pal.)? To jsi musel mít naloženo tak kolem 1800kg, ne? Když jsi byl 600+? Kde tě lapli?
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
pon úno 11, 2013 12:56 am

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Mam 6 paletu s plnou nadrzej a vybavenim auta tedka retezy lopatu pisek naky picoviny + ridic sem mel 4100 a naklad mel 1500 takze zadna slava no panove.Zajmalo by me jaka dodavka ma nejvetsi utitkovou nostnost. Jinak to bylo sjezd za Trnavou parkoviste Zelenec smer bratislava.
pon úno 11, 2013 3:06 pm

Vydra
Příspěvky: 115
Registrován: čtv lis 10, 2011 8:23 pm
Bydliště: ...

Příspěvek

Bohužiaľ na SK sa začal hon na čarodejnice vo forme váženia dodávok. Či je pekne, škaredo, skoro ráno, cez deň, za tmy, v noci, dokonca pri neuveriteľných lejakoch, snehových fujaviciach, na hlavných ťahoch, ale aj na totálne zastrčených miestach, stále sa váži. A len dodávky. Zistili, že ak niekto nevozí molitan, tak legálne sa jazdiť nedá. Už som to tu písal. V reálnej prevádzke sa dá voziť iba vzduch, inak je auto permanentné preťažené. A tu nejde o tony ako pri kamiónoch, tu sa jedná doslova o kilá. Keď má dodávka podlahu, teraz v zime reťaze, prípadne k tomu lopata, natankuje doplna, tak nenaloží nič. Ak sa to neukľudní, tak neviem, ako to bude do budúcna vyzerať. Nie je týždeň, aby nezvážili nejakého môjho známeho a vždy pokuta. Nejedná sa len o prepravcov, poväčšine sú to firmy, ktoré majú nejakú dodávku, kde vozia materiál, suroviny, chlapov a vercajg a pod.

Najhoršie na tom je to, že sa proti tomu nedá brániť. Každému normálnemu človeku je jasné, že keď napr. do spomínaného craftera niekto naloží 1 500 kg, tak v tom aute to ani necítiť, jazda, bezpečnosť, všetko je v pohode. No ale za toto sa dávajú takéto pálky. Laická verejnosť to schvaľuje, pretože keď počuje slovo preťaženie, tak si hneď predstaví kamión naložený na 60 t a najradšej by za to posielali do basy. Začína to tu ísť do peknej piče :roll:

Tie dodávky sú plus mínus všetky rovnaké, viac ako 1 500 kg v žiadnej neodvezieš. Nejaký približný prepočet som písal sem:
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... 848#470848
Typy so zadným náhonom, ako Sprinter, Crafter sú na tom ešte horšie, tam to vychádza tak okolo 1 000 kg. Keď legálne dosť naložiť, tak jedine 7 t Iveco Daily. No ale tam je to už s tachografom plus mýto, takže to už ani nie je dodávka.

Kde sa dá, tak veľmi apelujem na všetkých chalanov v dodávkach, aby si zaobstarali CB a hlásili sami od seba, keď niečo takéto vidia. V kamiónoch má CB väčšina, ale keď sa ich nejaký problém netýka, nedajú info do éteru.
pon úno 11, 2013 5:56 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Podívej se na to i z druhé strany, jsem zaměstnaný jako dispečer, máme i dodávky a já si je nedovolím přetížit, zaprvé auto trpí a taky tady máme nějaké zákony. tím, že nakládáš o půl tuny víc, než můžeš, mi v podstatě bereš práci, kurvíš cenu a já ti ty pokuty přeji, ono tě to odnaučí...
pon úno 11, 2013 8:21 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja kdyz jezdil pro spedici tak sem jasne rekl ze nebudu vozit nad povolenou tonaz. mel sem myslim 1250 na ducatu. Pokud chtel abych vzal neco navic tak mi nejdriv volal a ptal se jestli to vezmu. kdyz dal o kacku na km vic tak sem to vzal. ale max do 1400kg. na slovensko kdyz sem jel sem rek ze proste strop je 1200 jinak to nepojedu,a slo to bez problemu
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon úno 11, 2013 8:46 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

No taky bacha na madary, staveli me 3krat a pokazde je zajimala jen váha, nastestí sem mel pokažde málo naložene, naposledy je to cca 14 dní co mě stavěli
pon úno 11, 2013 9:02 pm

Vydra
Příspěvky: 115
Registrován: čtv lis 10, 2011 8:23 pm
Bydliště: ...

Příspěvek

Derek88: Ja nehovorím, že preťažovanie je OK. Tu ale ide o to, či je normálne, aby sa dávali pokuty v stovkách EUR za takéto priestupky, zatiaľ čo je na cestách až hrozivé percento ľudí, čo by dosť nafúkali, ale na toto sa nezameriavajú. Oháňať sa ničením auta je blbosť. To mi chceš nakecať, že keď má solo auto 300 kg nad, tak trpí, ale keď naložíš do limitu a pripojíš 2,5 t vlek, tak je to OK? A poznáš dokonale parametre všetkých áut? Vieš presne, koľko do ktorého naložiť? Aj s paletami, giterboxmi, sudmi...? A prepravu nerobím, autá máme vo firme pre vlastnú potrebu, tak si nabudúce svoju "prajnú" poznámku o kurvení cien a pokutách odpusti...

Minule zastavili kamaráta s T5, boli tam traja a je to niečo ako malá pojazdná dielňa. Ponk, CO2 a nejaký vercajg. Mali to za 90 € a celkom prekvapivý fakt, že keďže takto je to auto na cestách stále, tak jazdí nelegálne lebo je neustále preťažený. To akože majú chlapi na montáže chodiť na Eurocargu? By som sa rád pozrel na to, keby prevážili tých, čo v lete idú do HR v tých oktávkach, štvorčlenná partia, naprataný kufor zásobami na 2 týždne, zadné kolesá strčené do tretiny blatníkov, či aj tam je všetko OK... Ja len nemám rád dvojitý meter...
pon úno 11, 2013 9:23 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já mám dílnu v transitu 280 a beze mě a nafty to váží 2.2t.
BES - běs
pon úno 11, 2013 9:31 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Vydra: presne souhlasim s kazdym slovem co jsi napsal !! A ja nejsem autodprava ale firemni doprava a kvuli 1100kg mam tahat vlek ? at se nekdo probere to je fakt buzerace!!!
pon úno 11, 2013 10:39 pm

Majo063
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 27, 2012 11:03 pm
Bydliště: Trebišov

Příspěvek

Minulý týždeň hraničný prechod Drietoma- Starý Hrozenkov: (Ducato Maxi) váha: 3600kg 20€ :wink:
Predo mnou poliak na plachte 4100kg 600€ :roll:
úte úno 12, 2013 12:43 am

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To Vydra:

Příspěvek

Naprostý souhlas se vším co jsi napsal!

A jinak já teď nedávno dělal evidenční listy (vnitrofiremní evidence) všech dodávek co máme na pobočce a mj. řešil ložnou plochu (rozměry, kolik pal. uveze, objem atd.) a také nosnosti jednotlivých aut..a kupodivu nejlíp asi (dle TP) vyšel 4-pal. Transit - nějakých cca 1500kg ložná.

No je mi jasné, že když mám teď 7-mi pal. tak tam to taky nebude žádná sláva, ale co se dá dělat. Kolikrát je toho hodně na objem a jindy zase víc na váhu (a auto skoro poloprázdné)..a někdy je to dost obtížné dopočítat se reálného čísla - když třeba jedu svoz zásilek z dané oblasti (města) směr depo, tak je tam třeba několik palet, půlpalet, xy balíků atd. a každá má svůj štítek kde by měla být udaná váha - jenže to tam zadávají odesílající firmy, sejde se to z několika aut do jednoho (takže to nemusím ani fyzicky přebírat od zákazníka já, ale někdo z kolegů) a leckdy je to hoodně mimo mísu! (samože se to na depu váží a rozdíly jsou kolikrát i násobky udané hmotnosti)..a pak se má člověk něčeho dopočítat :(((
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
úte úno 12, 2013 12:58 am

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Majo063:Minulý týždeň hraničný prechod Drietoma- Starý Hrozenkov: (Ducato Maxi) váha: 3600kg 20€

TAk to už dost přehání, nad 100kg navíc by mávli rukou i němci. Hodně bych se sněma hádal teda.
úte úno 12, 2013 8:26 am

Majo063
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 27, 2012 11:03 pm
Bydliště: Trebišov

Příspěvek

MagicMisel: Najprv chceli 100€ podľa "sadzobníka" potom sme sa dohodli na 20€ v hotovosti tak som nad tým mávol rukou ja a išiel ďalej.
Ale máš pravdu je to smiešne. Policajtke som vysvetľoval, že tých 100kg naviac je moja váha, tak len kývla plecom :)
úte úno 12, 2013 11:42 am

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Tak nebo tak stejne je to v prdeli holt zakon je zakon :evil: ja se budu snazit vahu dodrzovat ale vsude je hrozba zase dalsi pokuty za kazdy kilo.
úte úno 12, 2013 6:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů