Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, Leoš H

Odpovědět
Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Já co mám sklopku tak někdy se vice naloží na jednu nebo druhou stranu tak někdy ukazuje každá strana jinak , na návěsu to bude přes točnu třeba ukazovat lépe. Na autě na hnaný mívám okolo 6 atm a na přívěsu 3 os na prostřední nápravě okolo 4 atm co se týká radia to neporadím , jelikož po montáži u odborníka když prší a zapnu cyklovač na stěrače tak mi přestane radio hrát :D
čtv úno 13, 2020 9:06 pm

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já co mám sklopku tak někdy se vice naloží na jednu nebo druhou stranu tak někdy ukazuje každá strana jinak , na návěsu to bude přes točnu třeba ukazovat lépe. Na autě na hnaný mívám okolo 6 atm a na přívěsu 3 os na prostřední nápravě okolo 4 atm co se týká radia to neporadím , jelikož po montáži u odborníka když prší a zapnu cyklovač na stěrače tak mi přestane radio hrát :D jinak když vydím nové tgs , tak za mě super uplně vydím jak bych si ho nakonfiguroval ( komplet měchy , automat , retardér 6x2 , krátká jednodenní budka prostě něco co mám plus zvedačka :D
Obrázek
čtv úno 13, 2020 9:12 pm

Prouza88

Příspěvek

Aby ste to snad pane kolego prvně vzal metrem, než začnete konfigurovat :D K těm budíkům.. Kolik tam teda u vás bývá rozdíl?
Když to vemu logikou, tak ty klady snad nebudou hmotnostně tak od sebe, takže i kdyby se strojník hodně snažil, tak na tý první hráni na návěsu snad víc jak tunu stranově nemůže udělat. Pak samotný šásko návěsu nejmíň půlku toho rozdílu krutem rozloží, a ta tuna nemůže ten návěs ohnout tak, aby na točně pákou přes kolík nějak moc nahla auto. A zbytek náklonu veme stabilizátor a šasy auta by měly krutem vrátit ještě něco málo z5 . Musím se pak podívat jak je to tam uchycený, ale stabilák asi na měchy nebude mít moc vliv, bo je chytlej na šasy a na nápravu :think: Z toho mi vychází, že to bude tak do 400kg na kozlovi a zbytek se přenese na návěs, tak to nebude snad taková hrůza :wink:
Já zas jednou utrh káble od vleku(konkrétně na štědrej den), no honem honem a zrovna jak na potvoru kolík nezaskočil. Tak sem to zfušoval na rychlo a když si otevřel dveře u řidiče, tak spustila ABSka "odpočet" :D Asi kostra špatně, ale proč to dělalo jen na dveře řidiče a přitom to tak nějak šlo :D

Edit: Tady v těch kabinách nebývá postel, nějaká ta houpací síť na spaní? Asi sem měl taky tuhle budku a nešlo tam pořádně ani položit sicnu a hlavně nebylo topení :wall:
Augustin, LKW Augustin..
Ex:ABC Tours, BDS, Eurotrans Kopka, Vapas
čtv úno 13, 2020 9:56 pm

Prouza88

Příspěvek

Páni kolegové, ještě jeden dotaz, a to podstatnej!
Máme sice v kabině knoflík na zvedačku ale nefunguje, není připojenej nebo co, bráchovi tam tehdá něco dělali pod maskou s drátama.. Co s tím? Návěs má automatiku, ale naloženej ho prostě potřebuju ještě přizvednout, jde to nějak manuálně na návěsu aspoň? Tím knoflíkem otočným, ho podržet nebo tak.. Nějaká taková funkce tam byla :think: A nemyslím tím překolíkovat zásuvku(růžovej drát) na mlhovku..
Augustin, LKW Augustin..
Ex:ABC Tours, BDS, Eurotrans Kopka, Vapas
čtv úno 13, 2020 10:33 pm

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vím kabina: rano v 5 do toho vlezu a v 15 hod odcházím :D
čtv úno 13, 2020 11:19 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“