Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Ten ventilek s kuličkou je myslím na čerpadle a když pumpuješ tak by měl soustavu natlakovat a potom vrže , je to slyšet když pumpuješ. Jak měním fitr tak mi nafta taky pokazdý zmizí do nadrže :D kdyztak to nafotím
ned kvě 05, 2019 5:28 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Tuhle zátku jsem myslel, je to zezadu filtru.
Obrázek
ned kvě 05, 2019 6:18 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Aha...zítra ,jestli budu zvedat zase budku...mrknu na to...ale jo ,při pumpování to vrže...ale před výměnou pumpičky jednou jo ,pak zas ne...tak to zlobilo.....i volnoběh má teď pěkný chod....dík mrknu na to......nejhorší je ,že odjedu od baráku a po 20 km to klekne....a vždy na tom nejvysněnějším místě...……….třeba v nemocnici před urgentním příjmem, tam třeba pravidelně , ale to je nějaká karma zakletá...proč zrovna tam a po celodenním ježděni...Říkám si dneska to jezdí jedu tam pořešit stavbu...a ono to zdechne...by mne jeblo :wall: :wall: :wall:


Díky kluci...už mě to chvilku zlobí.. tak snad se podaří to odstranit..jsem už cvičenej na zvedání budky :mrgreen:





Jo dal jsem nový péra na předek...už jsem byl níže než lowdek...cca 10 cm nad zemí a zdá se ,že zadek by byl lepší výš...….jde to nastavit nějak zázračně?Snad jedna strana je ještě níže než druhá......Ovladač umí M1 a M2 .Ale uložit střed zeleným se mi nedaří...Asi ten ventil nápravy ,že jo...………..nebo diagnoza? Už jsem progooglil celý svět ,ale nikde ani zmínka.....jedině Liaz forum :clap:



Obrázek
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
ned kvě 05, 2019 6:31 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

3 listy předek? Tak já viděl jenom 4 listé u TGA, ale dělám jenom sklopky. Nezkoušel jsi ten dálkáč z jiného auta - pokud máš možnost. Diagnostika pokud tam něco není
ned kvě 05, 2019 7:28 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Tak dneska v 80 na dálnici,po 50 km......odvzdušním a v poho dojezdím směnu…..není to karma?


Obrázek



Toto tam je místo kuličky , nebyla tam měděnka a ten kroužek byl ok,ale dal jsem nový...Jestli zítra klekne, fakt mě nic nenapadá...Leda ten ventil,že by se sem tam by se sekl,ale nevím už nic.....foukal jsem 10min. a ani jednou neselhal..Pak jedině bandasku na kabinu a nakrátko napřímo vyřadit nádrž.



Ty péra byli originál dvě, ale po naložení to ,kleslo o 17cm byl to Lowdeck, tak jsem tam dal aspoň tři a je to dobré, trochu vyšší než zadek, bylo to vytahané, teď to klesne 2cm....
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
pon kvě 06, 2019 6:10 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

mě jednou vytrestalo pruhledné tesnění z vicka z kanystru, snad 50 x boude hore, potom mě praskla hadička na sklápění boudy hrůza nez jsem na prisel, pomohlo dát sitko na sání do nádrže , bylo to jeste u f2000 . Jinak kousek klacku v sání jak se měrila hladinka , nebo místo straceného vycka pet lahev. Jenze s papírovým obalem to byl porod :D nafta je kurva ,,,ten ventil jsem ještě neměl nikdy rozdělanej
pon kvě 06, 2019 9:27 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Je to horší a horší...…………...už mne napadá jen podavací čerpadlo ,nebo snad kulička ve zpátečce....hadice a nádrž je v poho..to jsem profoukaval…a ucpával a těsní......první předfiltr je vždy práznej a dneska v 80 a po druhý v koloně na volnoběh...………………….ty jo , u žida by si s tím poradily rychleji... :cry: ...kdyby se to posralo uplně tak je to v poho...ale takhle?...zapumpuji a zas jezdím 50km..nebo taky 100 záleží jak si smyslí …...asi mne jebne :wall:
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
úte kvě 07, 2019 9:02 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

oro a měl si sundanou tu zátku na tom filtru? viz.foto
stř kvě 08, 2019 4:47 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

JJ měl...chyběla tam měděnka a ten ventilek je funkční....stejně jsem ho objednal...bude zítra...obrázek toho ventilku je výš o kousek...říkaji tomu kulička ,ale je to ventilek




Obrázek
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
stř kvě 08, 2019 9:11 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Dneska v poho....jsem myslel.že budu,moknout a odvzdušnovat...a nic v pohodě jsem jezdil....nerozumim už ničemu.... :housle:
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
čtv kvě 09, 2019 3:16 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: MAN TGA

Příspěvek

To je boj s tou naftou. Mám něco podobného, sice mi auto nikdy nechcíplo kvůli tomu že nemá naftu, ale zase dlouhodobě řeším problém se startováním. Nafta padá a už nevím absolutně kde by to mohlo být, vše vyměněno a auto než chytne tak se točí minimálně pět vteřin startér. Takže kdyby jsi přišel na to kde je chyba tak budu rád. Já nechal opravovat všechny vstřiky a měnil i ventil (51.10304-0050) na trubce na railu od Bosch za cca 2500,-, který podle odborníka co se na to díval toto způsobuje....a beze změn:-( Třeba ti výměna tohoto ventilu pomůže...

Obrázek
ned kvě 12, 2019 2:03 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Jenže každej máte jinej typ motoru, jeden klasika radový čerpadlo a druhej comonrail. U toho tý d2066 to trvá vzdy déle než se natlakuje lišta , starý motory šli na drc.
ned kvě 12, 2019 7:34 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

A nejhorší je, že jsem koupil vše čím si myslím, že by to mohlo bejt…. podávací čerpadlo, zpětný ventil.gumičky předfiltru,fitry...a auto z ničeho nic jezdí a jezdí už 3 dny...……. :wall: :wall: :wall: ...takže počkáme až se to posere uplně…...protože fakt nevím co tomu je...nebo spíše bylo...??? Samo jezdí...dvakrát denně jsem odvzušnoval a ráno je fakt ,že je start horší,musí více zatočit, pak zabrbla jeden dva válce a v poho jezdí.....ty woe , jen čekám ,kdy se to posere...vše vozím v autě , akorát gola sadu si zítra vemu na filtr.
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
pon kvě 13, 2019 7:51 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Oro , já bych pro jistotu dal hadici do nádrže , za skoušku nic nedáš, já bych to viděl tam , ještě pro jistotu odvzdušnění nadrže funguje.?
pon kvě 13, 2019 8:21 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: MAN TGA

Příspěvek

To odvzdušnění na nádrži mi funguje jednosměrně (jenom přisává). Když nádrž tlakuje, tak se mi to tlačí přes víčko.
úte kvě 14, 2019 3:34 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů