Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: MAN TGX

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:13 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 05, 2019 10:21 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: MAN TGX

Příspěvek

Já se po dlouhé době taky svezl s MANem, sice to není TGX, ale to auto mě příjemně překvapilo tichostí a tím jak pěkně řadí a motorovkou, to se s Mercedesem nedá vůbec rovnat.

Ale když u mercedesu ťuknu do páčky na podřazení, tak neudělá tu kravinu, že by podřadil o dva, nicméně u MANu jsem vůbec do řazení nemusel zasahovat.

Cisternu jsem měl prázdnou :D


Obrázek Obrázek
BES - běs
ned led 06, 2019 6:07 pm

pijoner196
Příspěvky: 72
Registrován: ned srp 30, 2015 5:41 pm
Bydliště: Klin

Prajem vsetko dobre v novom roku

Příspěvek

úte led 08, 2019 11:08 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

radar a sneh

Příspěvek

Všetky nové kamióny majú radar. A všetky, na ktorých som doteraz jazdil mali s radarom problém v zime, pri snežení. Stačilo málo, len trošku snehu, alebo námraza a radar prestal fungovať. Na palubnej doske sa objavil nápis, že je radar špinavý a šofér ho má ísť vyčistiť.

Na posledných MANoch to vyriešili jednoducho a celkom šikovne. Radar nieje kolmý, ale šikmý. Funguje to veľmi dobre. Za túto zimu som už prešiel dosť veľa snežení a len pár krát sa my stalo, že radar prestal fungovať.



Kolmý radar by už dávno kôli námraze nefungoval, ale ten šikmý je čistý.
Obrázek Obrázek


Trojhodinová jazda v snežení, radar stále fungoval. Spravil som pauzu a radar som schválne nečistil, Po pár kilometroch prestal fungovať, ale potom sa znovu sám očistil a fungoval ďalej.
Obrázek Obrázek
pát úno 01, 2019 7:46 pm

pijoner196
Příspěvky: 72
Registrován: ned srp 30, 2015 5:41 pm
Bydliště: Klin

Cestou necestou s Manom

Příspěvek

sob úno 02, 2019 8:10 am

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: MAN TGX

Příspěvek

pon bře 25, 2019 8:10 am

pijoner196
Příspěvky: 72
Registrován: ned srp 30, 2015 5:41 pm
Bydliště: Klin

MAN TGX 18.480 ECO mod

Příspěvek

úte dub 16, 2019 2:06 pm

pijoner196
Příspěvky: 72
Registrován: ned srp 30, 2015 5:41 pm
Bydliště: Klin

Re: MAN TGX 18.480

Příspěvek

úte kvě 14, 2019 1:26 pm

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Lze vypnout podsvícení ukazatelů přístrojové desky včetně displeje u MAN TGX?

Příspěvek

Ahoj, dá se prosím u MAN TGX euro 6 za jízdy vypnout veškeré podsvícení, údaje a displej na přístrojové desce?

Po setmění obtěžující. Na Volvo euro 3, 5 jsem byl zvyklý vypínat.

V menu jsem našel pouze “display brightness”, které umožní snížit jas displeje (nikoliv už ostatních světýlek a zobrazení na přístrojovce) a “Display OFF”, což vede pouze k tomu, že přestanou být zobrazovány informace ve spodní části displeje. [Testováno zatím při stojícím vozidle.]
ned čer 02, 2019 2:20 pm

aviatik
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 14, 2012 8:03 am
Bydliště: valašské království

Re: MAN TGX

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
ŠKODA 1000MB , A 31 T , Avia D100, Volvo FH,M-B MP4,MAN TGX,DAF XF 6
JAWA 21 Pionýr,Jawa 250, SUZUKI 600Bandit
čtv říj 10, 2019 9:21 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Už dva roky můj Lef 8)
Obrázek

Za 320tis. spotřeboval sice už dva vejfuky a dva ventily na turbu, ale zase krom toho jen leju naftu..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 17, 2019 1:44 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Na Manu je volant takovej hodně daleko a vysoko, de malo zalomit.. tak sem si s tim pohrál a podle úhloměru na telefonu sem dosáhl 4° navíc, volant se víc zalomil a je níž, víc v klíne a dosáhnete na něj i opření. Potřebujete golofku, vrtačku, šikovny ruce a tak 4hodiny drbaní.
Fáze I: Nejjednodušší je podložit celej ten sloupek kde je přišroubovanej na kabinu. Sundaj se plasty kolem volantu az po pedály, nahoře sou dva šrouby ty je potřeba vyndat, sloupek nahnout k sobě a zezadu podložit většíma matkama, dole si povolte tři šrouby ať to de líp nahnout. Tím to de ale jen o kousek ale je to hned.
Pak fáze II: Tu ale nedoporučuju protože je to vohubu to dát dohromady. Povolit pod volantem sroub po kterým se to zalamuje a jezdí, vytahnout nebo vyvrátit volant aby vylezlo vodítko toho sroubu ale!! to vypadne z pneumatickyho aretování taková chobotnice a nejde tam zaboha dát!!! S tím sem se drbal aspoň 3 hodiny a to bylo výraziva.. No pak brousit aby mohl volant dál něž narazí na šroub, je to asi z bronzu takže vrtákem vpohode na obou stranách. Pak smontovat, mlátit se do hlavy jakej sem vůl že sem to dělal a je to. Foto montáže bohužel nemůžu najít ale mám foto před a po.. no už bych to nedělal, stejně to chce víc ale když se opřu tak vidím i spodní budíky přes volant, což před nehrozilo.. je to spis varování než návod ale de to :wink:

Obrázek
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 17, 2019 5:29 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: MAN TGX

Příspěvek

Dobrá myšlenka, tohle mi u MAN taky vadí, ale jezdím s ním jen vyjímečně.
BES - běs
čtv říj 17, 2019 9:50 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

No asi půl roku už vyhlížím facelift, byly nějaký maskovaný fotky a řeči že to dostane kabinu vejš a rovnou podlahu ale kdo ví. Zatím vylezla jen edice Evolion..
https://m.youtube.com/watch?v=REwSqYg4_Mo
Zvenku nic novýho, akorát sem koukal že zas předělali odpružení kabiny, ty péra zadní tam, jestli sem viděl dobře, sou strčený výc pod kabinou tak snad to nebude házet nebo se kymácet. Vevnitř asi napřání kastle místo postele horní a pár ptákovin ale s tím volantem asi nehli, jinak pěkný no 8)

Obrázek
Obrázek

A už by si v tom VW mohli odpustit vedle sedadla tu ručku a mrznoucí nohy vychytat!!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 17, 2019 12:26 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: MAN TGX

Příspěvek

Maskovaný jezdí nový tgx už dlouho a mají prý problém s doladenim elektronických asistentů apod. Tohle s tím maskovaným nemá společného snad nic
ned říj 20, 2019 1:04 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů