Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Kluci, nějaká šance si namontovat manometr na zatížení kozla, myslím na ty vývody u nádrže? Je tam nějakej kterej de k měchům? Co návěs?
Tlaky bych si poznačil na váze.. Poradí někdo??
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 03, 2020 4:38 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Určitě , vypni kliček a po jednom odpouštěj a uvidíš az ti začne klesat zadnice :D a na návěs dej na hadici k měchum tečko a hadici s budikem na rám
pon úno 03, 2020 7:10 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Takhle to můžu dát i na kozla :idea: Vyčtu tam něco, určitě máš zkušenost z praxe? Stejně mám pocit že ten budík vydrží nejvejš rok, než odejde těma otřesama :think: Asi budu střídat auta a nějaký bastlení nemá cenu, tak sem to chtěl píchnout sem přes metr hadice a stáhnout někde u schůdků :wink:
Obrázek
Nemaj to ale popsaný, pünktlich zmetci Němečtí :D
Na návěsu snad bude ukazatel, ale tady člověk neví, ti hňupi sou schopní to obědnat bez zvedačky, tak..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 03, 2020 7:44 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: MAN TGX

Příspěvek

Jsou i otřesuvzdorný s glycerínovou náplní.
Obrázek
ned úno 09, 2020 11:28 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Jó dík, už mě došlo proč tam maj tu "vodu" :D Obědnáno za 400 i s redukcema, jen to píchnu na hadicu a našroubuju 8) Teď eště tam něco vyčíst :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 09, 2020 2:52 pm

Selver
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 01, 2015 6:25 am
Bydliště: xxx

Re: MAN TGX

Příspěvek

Dnes se po mnoha odkladecch odhalí nový TGX, za necelé 2hodiny.
https://www.truck.man.eu/de/en/mantg/mantg.html
pon úno 10, 2020 7:12 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

pon úno 10, 2020 8:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

https://www.mantruckandbus.com/en/tags/ ... truck.html
Tak řazení je pod volantem a brzda elektronická.. Zvenku se to okouká, ta radlica, no ale jo..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 10, 2020 10:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Tady maj Němci 360° pohledy venek/vnitřek :idea:
https://www.truck.man.eu/de/de/mantg/tgx.html
By mě zajímalo kde se ladí volant a jak moc de :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 11, 2020 7:24 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

První dojmy velmi dobré. Že jdou v korporátu cestou Scanie se nezapře a je to pochopitelné. Je fajn, že podobné "budíky + infotainment" jsou k mání i v TGM a TGL řadě. Posune je to na špic v jejich segmentu. Co mi při prvním pohledu do kabiny chybí "po ruce", je držák na kafe (možná je schovaný v nějakém šuplíku :-)) a klasická 12/24V zásuvka. Oboje situováno spíš u spolujezdce. Těžko říct zda display infotainmentu je dotykový (asi ne), ale nejsem si jist, zda řidiči a jejich kolena budou šťastní z umístění joysticku, resp. ovládacího kolečka... Jsem zvědav na slibovanou 8% úsporu paliva a cenu...

EDIT: Jo a nějak zapomněli zbavit se toho krásného bočního blinkru... :-)
úte úno 11, 2020 8:59 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: MAN TGX

Příspěvek

furt je to jen PES :lol: :lol: ... každý nový je hezký.... až čas ukáže .... jak často to bude chtít servis ....to je podstatný
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte úno 11, 2020 11:40 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

A sakra, a určitě do toho blinkru poteče :D No asi jim napíšu, jak na to :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 11, 2020 11:58 am

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: MAN TGX

Příspěvek

prouza88:jak jsem viděl tu prezentaci a kamera najela na ten blatníkový
blikač hnedle jsem si na tebe vzpomenul :lol:
úte úno 11, 2020 6:24 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Se směješ, ale už sem to znova probrušoval a furt tam stojí zelená voda :doh: Asi tam budu muset udělat díru 8kou vrtákem, durch blaťák :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 11, 2020 6:30 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Tady kukněte, pěkná galerka a pár zajímavostí, jako stoleček u spolujezdce nebo lámací sedačka..
https://www.auto-motor-und-sport.de/neu ... re-bilbao/
A ta stavební řada vypadá super, vlastně líp jak velká, ta už má tu masku přepláclou :think: A ten blinkr je maličko jinej tak snad :pray:

Mám otázku, bo mě to hned nedošlo a pak už bylo pozdě(Hofmane, Hofmane :D ).. Když mám jeden budík na tahaču, řekněme na levý dva měchy(bo je to rozdělený stranově, že kolego), jakou mám očekávat stranovou odchylku, vy co máte dva budíky? Bo na rovině to musí bejt stejný ne, přes točnu a stabilizátor se tam nemůže přenýst velkej rozdíl ne?
Edit: Vlastně dvě otázky. Dnes mi po dlouhé době opět vypadlo rádio, respektive hraje a najedou se sekne a začně z něj znít siréna, dnes to vydrželo asi 10minut, někdy to umí i 3hodiny :doh: Nedělá vám to taky? Rádio sem vypl a tón zněl dál, pak stichl a i přes vyplé rádio začala hrát poslední stanice :shock: Jediné co to na chvíli přeruší je asistent pro jízdní pruhy, který začne bzučet jak vjedu na čáru, ale když ho vypnu čudlem tak si to houká dál.. jedině vypnout zapalování, ale pak to houká zas, dokud se to samo neporychtuje :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 12, 2020 10:41 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů